10 ترفند برای ارسال ایمیل در تعطیلات

10 ترفند برای ارسال ایمیل در تعطیلات
به پایان سال  که نزدیک می‌شویم، بر اساس رسم هرساله، افراد برای خریدهای سال جدید دست‌به‌کار می‌شوند. این بهترین و بزرگ‌ترین فرصت برای کسب‌وکارهاست تا بتوانند محصولات خود را در معرض دید مشتریان قرار دهند. یکی از بهترین ابزارها برای این کار نیز ایمیل مارکتینگ است. با استفاده از بازاریابی ایمیلی، که روشی ساده و ارزان است، می‌توانید اجناس و آخرین تخفیف‌های خود را به مشتریان نشان دهید.
اما در تعطیلات، باید ایمیل‌های خود را چگونه ارسال کنیم که این ایمیل‌ها مستقیما در اینباکس مخاطب جای بگیرند و در بین انبوه ایمیل‌های مرتبط با تخفیف‌های پایان سال، بتوانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند؟ این دقیقا همان سوالی است که می‌خواهیم در این مطلب به آن پاسخ بدهیم. در ادامه 10 ترفند ارسال ایمیل‌ در تعطیلات آورده شده است که می‌توانید جهت هدف قراردادن مشتریان جدید و فروش بیشتر محصولات خود از آن‌ها استفاده کنید.

1.تمپلیت بسازید.

اگر برنامه شما این است که در طول این مقطع از سال ایمیل‌های زیادی را به اعضای لیست ایمیلی خود بفرستید، باید برای هر نوع ایمیل ارسالی یک تمپلیت خاص داشته باشید. برای مثال، ایمیل‌های اعلام تخفیف‌ها باید در قالبی جداگانه از ایمیل‌های تشکر ارسال شوند.

2.ایمیل‌ها را شخصی‌سازی کنید.

مطمئن شوید که ایمیل‌های ارسالی قبل و در طول تعطیلات به اندازه کافی شخصی‌سازی شده‌اند. به‌جای اینکه ایمیل‌هایتان را به‌صورت عمومی ارسال کنید، در این ایمیل‌ها مستقیما شخص و عادت‌های خرید او را هدف قرار دهید.
بخش‌بندی مشتریان در اینجا می‌تواند بسیار برای شما کارساز باشد. باید کاربران خود را بر اساس عادات خریدشان در دسته‌بندی‌هایی قرار دهید و از این طریق می‌توانید ایمیل‌های هدفمندتری را به آن‌ها ارسال کنید.
از ارسال ایمیل‌های تشکر، یادآوری و سایر به‌روزرسانی‌ها در زمان‌هایی که برای مخاطبان مناسب است غافل نشوید. همچنین ذکر نام شخص در ایمیل و یک آغاز دوستانه و شخصی را نیز فراموش نکنید.

3.اعضای خبرنامه را از فروش‌های آینده باخبر کنید.

می‌توانید از طریق کمپین‌های بازاریابی ایمیلی، اعضای خبرنامه را از تخفیف‌ها و محصولاتی که در فصل تعطیلات عرضه می‌شوند باخبر کنید. از این طریق، حس کنجکاوی را در مخاطبان خود شعله‌ور می‌کنید و آن‌ها ایمیل‌های شما را باز می‌کنند تا ببینند که چه محصولات و تخفیف‌هایی را برای تعطیلات آماده کرده‌اید.
این روش همچنین روشی خوب برای جذب اعضای جدید به خبرنامه است. بازدیدکنندگان را تشویق کنید که برای دریافت آخرین تخفیف‌ها و محصولات عرضه شده در تعطیلات، عضو خبرنامه ایمیلی‌تان شوند.

4.ویدئوها را فراموش نکنید.

یکی دیگر از روش‌های تشویق اعضای خبرنامه به بازدید از سایت این است که یک ویدئوی منحصربه‌فرد تعطیلات را برای آن‌ها بفرستید. این ویدئو می‌تواند محصولات عرضه شده در طول فصل تعطیلات را برجسته کند و یا حتی می‌توانید در این ویدئو نشان دهید که شما و کسب‌وکارتان چگونه برای تعطیلات آماده می‌شوید.
به‌علاوه، وقتی ویدئویی را در سایت خود قرار می‌دهید، درواقع مخاطبان دلیلی برای بازدید از سایت شما پیدا می‌کنند که این بازدید درنهایت می‌تواند به مشاهده سایر محتواها نیز ختم شود.

5.تخفیف‌های ویژه را برای اعضای خبرنامه در نظر بگیرید.

برای جلب‌توجه و اعتماد بیشتر اعضای خبرنامه، آن‌ها باید احساس کنند که محصول یا تخفیف‌هایی را دریافت می‌کنند. برای مثال، تحویل رایگان کالا به مدت محدود می‌تواند آن‌ها را تشویق کند که محصولی را از فروشگاه شما خریداری کنند. وقتی‌که آفری را فقط برای اعضای خبرنامه در نظر گرفته‌اید، این مورد را در ایمیل ارسالی برجسته کنید و همچنین در ایمیل لینک‌هایی مستقیم را به محصولات موردنظر بدهید تا فرآیند خرید بیش‌ازپیش برای اعضای خبرنامه آسان‌تر شود.

6.تخفیف‌ها را برجسته کنید.

به اعضای خبرنامه اجازه دهید تا بدانند که شما در طول تعطیلات، برای چه محصولاتی تخفیف‌های ویژه در نظر می‌گیرید. گاهی ممکن است یک محصول فقط برای بازه زمانی معینی تخفیف بخورد. این مورد را حتما از طریق ایمیل به مشتریان خود اطلاع دهید. ضمینه کردن کوپن‌ها و کدهای تخفیف نیز یکی دیگر از روش‌های کاربردی برای تشویق اعضای خبرنامه به خرید است.

7.راهنماهای خرید ایجاد کنید.

سعی کنید که راهنمایی ویژه را برای آموزش خرید در طول تعطیلات تهیه کرده و آن را به مخاطبانتان ارسال کنید. از این طریق می‌توان مشخص کرد که شما و کسب‌وکارتان برای فصل تعطیلات چه برنامه‌ای دارید و همچنین فرآیند خرید هدیه نیز برای مشتریان آسان‌‌تر می‌شود.
هر ترند دیگر مرتبط با فصل تعطیلات را نیز در ایمیل‌های ارسالی بگنجانید و البته برای بخش‌های مختلف مشتریان، راهنماهای متفاوتی را نیز تهیه کنید.

8.ایمیل‌های یادآوری بفرستید.

گاهی اوقات مشتریان به علت مشغله‌هایی که دارند ممکن است خرید محصول موردنظر خود را فراموش کنند. شما نیز می‌توانید از این فرصت بهره ببرید و ایمیل‌های یادآوری را برای این دست از مشتریان بفرستید. در این ایمیل‌ها باید محصولاتی که تنها ساعاتی به پایان تخفیف آن‌ها باقی مانده است را ذکر کرده و لینک‌هایی را نیز به صفحات محصولات خاص فروشگاه خود بدهید.

بهانه دیگر ارسال ایمیل‌های یادآوری این است که این ایمیل‌ها را برای مشتریانی بفرستید که محصولاتی را به سبد خرید خود اضافه کرده‌اند، اما هنوز فرآیند خرید را به پایان نرسانده‌اند.

9.به مشتریان نشان دهید که در درون چه خبر است.

ایمیل‌هایی حاوی داستان‌ها، تصاویر و فیلم‌های شخصی از کسب‌وکار را به اعضای خبرنامه بفرستید. این یکی از بهترین‌ روش‌ها برای برقراری ارتباط با آن‌ها در طول فصل تعطیلات است. به مشتریان خود نشان دهید که شرکت شما چگونه تعطیلات را جشن می‌گیرد و تصاویر و ویدئوهای هر رویداد خاص برگزار شده در شرکت را برای آن‌ها بفرستید. این نوع از ایمیل‌ها نمی‌تواند به فروشی فوری منتج شود، اما این بخشی مهم از فرآیند ایجاد وفاداری در مشتریان است.

10.مسابقه برگزار کنید.

برگزاری مسابقه در طول تعطیلات می‌تواند روشی مناسب برای تشویق مشتریان و درگیر کردن بیشتر آن‌ها با برند باشد. برای مثال، می‌توانید از آن‌ها بخواهید که نوشته‌ها یا تصاویر مرتبط با مسابقه شما را با هشتگی خاص در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.
علاوه بر اینکه این روش می‌تواند به درگیری بیشتر مخاطبان با برند کمک کند، این رویکرد می‌تواند باعث تولید محتوا توسط کاربر برای کسب‌وکار شما  نیز شود و این محتوا به کسانی که عضو خبرنامه شما نیستند نیز نشان داده می‌شود.
شما چه ترفندهای دیگری را به موارد فوق اضافه می‌کنید؟
رفرنس:آژانس دارت

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.