ارتباطات بازاریابی یکپارچه ترکیبی از ابزارهای بازاریابی مانند تبلیغات، بازاریابی آنلاین، روابط عمومی، بازاریابی مستقیم و ارتقای فروش است.

ارتباطات بازاریابی یکپارچه ترکیبی از ابزارهای بازاریابی مانند تبلیغات، بازاریابی آنلاین، روابط عمومی، بازاریابی مستقیم و ارتقای فروش است.

ارتباطات بازاریابی یکپارچه ترکیبی از ابزارهای بازاریابی مانند تبلیغات، بازاریابی آنلاین، روابط عمومی، بازاریابی مستقیم و ارتقای فروش است.

ارتباطات بازاریابی یکپارچه ترکیبی از ابزارهای بازاریابی مانند تبلیغات، بازاریابی آنلاین، روابط عمومی، بازاریابی مستقیم و ارتقای فروش است. 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

ارتباطات بازاریابی یکپارچه ترکیبی از ابزارهای بازاریابی مانند تبلیغات، بازاریابی آنلاین، روابط عمومی، بازاریابی مستقیم و ارتقای فروش است. ابزارهای تبلیغاتی زمانی موثر هستند که با هم کار کنند و جدا از هم نباشند. استراتژیIMC، ایجاد یک تجربه یکپارچه برای مشتریان است. برای سازمان ها ضروری است که نام تجاری خود را نه تنها به کاربران نهایی معرفی کنند، بلکه باید با رقبا برای ماندن در بازار در طولانی مدت رقابت کنند

تبلیغات فقط شامل ایجاد آگاهی در بین مردم در مورد محصول نیست، بلکه شامل گسترش دانش در مورد آن است.

 ابزارهای ارتباطات بازاریابی یکپارچه:

  • تبلیغات
  • فروش شخصی
  • بازاریابی مستقیم
  • بازاریابی تلفن همراه
  • بازاریابی شبکه های اجتماعی
  • بازاریابی روابط عمومی
  • فروش
  • ارتقاء
  • حامی مالی

تبلیغات: تبلیغات فرم غیر شخصی و پولی است. این یکی از مؤثرترین اشکال ارتباطی است که در آن در مدت زمان کوتاهی اطلاعات به یکباره به مخاطبان انبوه می رسد. این نه تنها فروش را افزایش می دهد، بلکه باعث ایجاد آگاهی در بین مصرف کنندگان می شود. بازاریابان باید اطمینان حاصل کنند که پیام درست باید به شیوه ای درست به مصرف کنندگان ارائه شود. رسانه های مختلف مورد استفاده عبارتند از رسانه های چاپی، رادیو، بیلبوردها، تلویزیون و غیره.

 فروش شخصی: فروش شخصی شامل تعامل چهره به چهره با کاربران با انگیزه و تبلیغ محصول و متقاعد کردن خریدار برای خرید محصول است. این موثرترین ابزار در IMC است زیرا یک فروشنده مستقیماً با خریدار ارتباط برقرار می کند، مشکلات آنها را در محل حل می کند، طرح خود را بر اساس نیاز خریدار مطرح می کند و بر ایجاد یک رابطه طولانی مدت با کاربران نهایی تمرکز می کند.

 بازاریابی مستقیم: قدیمی‌ترین شکل ارتباطی است که در آن سازمان‌ها مستقیماً از طریق ایمیل، تلفن، فکس، پیام‌های متنی، کاتالوگ، بروشور و نامه‌های تبلیغاتی با کاربران نهایی ارتباط برقرار می‌کنند. امروزه مردم بیشتر به صورت آنلاین خرید می‌کنند، بنابراین بازاریابان با ارسال آن کاتالوگ‌ها و سایر مطالب بازاریابی به مصرف‌کنندگان در فرآیند خرید کمک می‌کنند که این فرآیند را برای مشتریان آسان‌تر می‌کند.

بازاریابی موبایلی: شامل برقراری ارتباط با مشتریان از طریق تلفن همراه از طریق ارسال یک پیام متنی برای آنهاست. این ارزان ترین وسیله سنتی برای تبلیغ است.

 بازاریابی رسانه های اجتماعی: یکی از قدرتمندترین رسانه هایی است که در آن تبلیغ برند یا کسب و کار از طریق کانال رسانه های اجتماعی انجام می شود. این یکی از روش های تبلیغاتی کم هزینه است که در آن تعداد زیادی از کاربران به طور همزمان هدف قرار می گیرند.

روابط عمومی: عبارت است از مدیریت روابط بین یک سازمان و مردم. این یک ارتباط دو طرفه است که در آن مردم بازخورد خود را با سازمان به اشتراک می گذارند. روابط عمومی برای ایجاد حسن نیت در بازار و ارائه محصول شرکت در نور مثبت انجام می شود.

ارتقاء: تبلیغات را می توان از طریق بیانیه های مطبوعاتی، حضورهای عمومی، حمایت های مالی رویدادها، اخبار و غیره انجام داد. با ارائه پیشنهادهای جذاب مانند کوپن تخفیف، مسابقه، حق بیمه، نمونه، قرعه کشی، بسته قیمت، معاملات تامین مالی کم هزینه و تخفیف، دلیلی برای خرید محصول به آنها می دهد.

 حمایت های مالی: ترکیبی از ارتقاء فروش و روابط عمومی است. حمایت های مالی باعث ایجاد وفاداری به برند می شود و به تمایز محصول با رقبا کمک می کند.