برترین ابزارهای مدیریت پیج ویژه مدیران بازاریابی دیجیتال

برترین ابزارهای مدیریت پیج ویژه مدیران بازاریابی دیجیتال
یکی از گام‌های عملیاتی اجرای موفقیت‌آمیز استراتژی کمپین‌های تبلیغاتی در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، استفاده آگاهانه و صحیح از ابزارهای مدیریت پیج است. ما امروز قصد داریم مهمترین ابزارهای مدیریت پیج را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با صرفه جویی در زمان و هزینه، بهترین نتایج را از کمپین تبلیغاتی خود در شبکه‌های اجتماعی بدست آورید.

چرایی استفاده از ابزارهای مدیریت پیج در شبکه‌های اجتماعی

پیش از برگزاری کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی باید چک لیستی از کارهای ضروری که می‌توانند در زمان و هزینه‌ی برگزاری کمپین تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی مؤثر باشند، تهیه کرد.
بنابراین:
آگاهی از مهمترین ابزارهای مدیریت پیج برای موفقیت کمپین تبلیغاتی برند در شبکه های اجتماعی حائز اهمیت است.

برخی دلایل استفاده از ابزارهای مدیریت پیج، جهت برگزاری موفقیت‌آمیز کمپین‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی عبارتند از:

توزیع محتوا با استفاده از ابزارهای مدیریت پیج

یکی از مهمترین وظایف مدیران شبکه‌های اجتماعی استفاده از ابزارهای مدیریت پیج است. شما به راحتی می‌توانید محتوای ارزشمند خود را در زمان‌های منظم و برنامه‌ریزی شده به دست مخاطبین هدف خود برسانید و بر روی تحلیل و رصد الگوی رفتاری فالوورهای برندتان با استفاده از گزارشات تحلیلی تمرکز کنید.

ارزیابی میزان بازگشت سرمایه (ROI)

یکی از قابلیت‌های مهم ابزارهای مدیریت پیج ارائه‌ی داشبورد تحلیلی جهت بررسی گزارشات هفتگی و ماهانه برای مدیران بازاریابی دیجیتال می‌باشد. بر اساس این گزارشات میتوان بررسی کرد که آیا بودجه کمپین تبلیغاتی در محل درستی صرف شده است؟ آیا نتایج مدنظر مانند افزایش فروش، افزایش آگاهی برند، افزایش ترافیک سایت، افزایش نرخ ثبت نام فالوورها در خبرنامه سایت و یا نرخ دانلود و نصب اپلیکیشن و سایر موارد محقق شده اند؟

گزارشات آماری امکان ارزیابی عملکرد برند و موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی را تسهیل می‌کند.

شناسایی الگوهای رفتاری مخاطبین هدف با ابزارهای مدیریت پیج

شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای مدیریت پیج برای برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی، زمان‌بندی ارسال پست و پست‌گذاری و در نهایت ارزیابی عملکرد برند در بازه‌های زمانی مختلف، الگوهای رفتاری مخاطبین هدف خود را شناسایی نمایید. اینکه مخاطبین شما با جست و جو چه نوع هشتگ‌هایی به پیج برند شما هدایت می‌شوند، به چه موضوعات و چه فرمت محتوایی علاقه دارند و سایر موارد.

تحلیل رفتاری فالوورهای پیج یکی از مهمترین مزایای ابزارهای مدیریت پیج برای برنامه‌ریزی‌های آتی است.

پاسخ‌گویی بلادرنگ به تعاملات فالوورها

یکی از نکات طلایی موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی، پاسخگویی بلادرنگ و ارتباط مستقیم برند با مخاطبین هدف می‌باشد که نرخ تعامل و ارتباط مثبت بین برند و فالوورها در شبکه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد. از اینرو استفاده از ابزارهای مدیریت پیج، میزان تأخیر پاسخگویی به منشن و نظرات فالوورها را به حداقل زمان ممکن می‌رساند.

برگزاری موفقیت‌آمیز مسابقات و پروموشن‌ها

مسابقات و پروموشن‌های تبلیغاتی می‌توانند نرخ تعامل مخاطبین هدف را با برند را افزایش می‌دهند، اما مانیتورینگ و تحلیل رفتار مخاطبین مانند بررسی پست‌های با بیشترین تعداد لایک، محبوب‌ترین فالوورها، میزان رشد فالوور، لایک و هشتگ اختصاصی برند و سایر موارد، از طریق ابزارهای مدیریت پیج به سهولت قابل ارزیابی است.

مهمترین ابزارهای مدیریت پیج 

انتخاب بهترین ابزارهای مدیریت پیج برای کسب و کار و برند شما یکی از گام‌های موفقیت و تحقق اهداف شماست. با توجه به بررسی‌های صورت گرفته از مدیران بازاریابی دیجیتال در شرکت‌های بزرگ دنیا، مطرح‌ترین ابزارهای مدیریت پیج عبارتند از:

  1. ابزار SPROUT SOCIAL
یکی از ابزارهای مدیریت پیج برای تیم‌های بزرگ که می‌خواهند چندین پروفایل را در شبکه‌های اجتماعی مدیریت کنند، Sprout Social است. استفاده از این ابزار ساده است و امکان مانیتورینگ و تحلیل تعامل‌های فالوورها در شبکه‌های اجتماعی شامل نرخ تعامل، وضعیت پست‌ها و محتوای برند و بررسی روند گزارشات تحلیلی را برای شما تسهیل می‌سازد.

مزایای SPROUT SOCIAL
 • یکی از بهترین ابزارهای مدیریت پیج، از نظر طراحی و رابط کاربری Sprout Social است. داشبورد این ابزار از دسته‌بندی‌های مختلفی برخوردار است که کاربری راحتی را برای کاربران ممکن می‌سازد.
 • ابزارهای مدیریت پیج اکثراً از گزارشات تحلیلی بصری برخوردارند که ابزار Sprout Social نیز مستثنی نیست.
 • امکان مدیریت به اشتراک گذاری و ارسال خودکار پست‌ها به چندین شبکه اجتماعی از دیگر مزایای این ابزار است.

معایب SPROUT SOCIAL
در میان ابزارهای مدیریت پیج، ابزار Sprout Social نیز عیوب خود دارد که عبارتند از:
 • این ابزار، با فیس‌بوک و لینکدین یکپارچه شده است اما امکان ارسال پست به گروه‌ها به سهولت ممکن نیست.
 • در این ابزار فقط می‌توان یک گردش کاری تعریف کرد و تعریف چندین گردش کاری به سهولت ممکن نیست.
 • ابزار Sprout Social در مقایسه با سایر ابزارهای مدیریت پیج، گران‌تر است در حالیکه قابلیت‌های انتشار محتوا و ارسال پست‌ها در این ابزار به خوبی بافر نیست.

2. بافر (BUFFER)
بافر یکی از مطرح‌ترین ابزارهای مدیریت پیج و به ویژه برای زمان‌بندی ارسال پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی است. با استفاده از بافر می‌توانید بیش از 150 پروفایل در شبکه‌های اجتماعی را مدیریت کنید. این ابزار به صورت رایگان با البته با امکانات محدود در دسترس هست و طرح پایه آن (شامل داشبورد گزارش‌گیری)، ماهانه 9.99 دلار هزینه در بردارد. البته بافر ابزاری است که می‌تواند به عنوان گزینه‌ای تکمیلی در کنار سایر ابزارهای مدیریت پیج در نظر گرفته شود. پلاگین بافر برای مرورگر کروم نیز در دسترس است.

مزایای بافر
 • امکان به اشتراک گذاری محتوا در بین چندین پیج در شبکه‌های اجتماعی از روی یک داشبورد واحد
 • زمان‌بندی ارسال خودکار پست‌ها با قابلیت ارسال سریع یا انتشار در زمانی معین
 • شناسایی و انتخاب بهترین زمان ارسال پست بر روی هر شبکه اجتماعی برای مخاطبین هدف با استفاده از داده‌های تحلیلی بافر
 • امکان ایجاد تصاویر سفارشی برای محتوا مانند افزودن متن به تصویر، درج لوگو و تغییر اندازه
 • پیگیری نرخ کلیک خوری لینک درج شده در بیوگرافی پیج با استفاده از کوتاه کننده لینک پیش‌فرض (bit.ly)
 • امکان تجزیه و تحلیل ترافیک پیج شامل محبوب‌ترین پست‌ها، نرخ تعام و سایر موارد.
 • قابلیتی به نام «ری بافر» برای باز انتشار محبوب‌ترین پست‌ها فقط با یک کلیک

معایب بافر
 • بافر یکی از کامل‌ترین ابزارهای مدیریت پیج است اما متأسفانه از اینستاگرام پشتیبانی نمی‌کند
 • طرح رایگان و پلن پولی آن (طرح عالی با هزینه 10 دلار در ماه) از ماژول تیمی پشتیبانی نمی‌کند. برای استفاده از قابلیت تیمی بافر، باید ماهانه 50 دلار در ماه هزینه کنید.
 • در بین ابزارهای مدیریت پیج، بافر امکان مانیتورینگ و تحلیل جست و جوها، هشتگ‌ها و منشن‌ها را در نظر نمی‌گیرد. برای استفاده از این اطلاعات، باید از سایر ابزارهای مدیریت پیج در کنار بافر، استفاده کنید.

3. ابزار IFTTT
در میان تمام ابزارهای مدیریت پیج، ابزار IFTTT یکی از جدیدترین ابزارهای مدیریت پیچ است. این سرویس مخفف If This Then That است و شما میتوانید به سهولت با استفاده از این ابزار تمام پیج های شبکه های اجتماعی خود را کنترل نمایید و با تعریف سناریوهای شرطی – دستوری، باقی کارها را به IFTTT بسپارید.
در میان ابزارهای مدیریت پیج، باید با ویژگی جذاب IFTTT یعنی کارکردن ان با سرویس هایی مانند جیمیل، گوگل درایو، Evernote و یا تقویم گوگل اشاره داشت. در واقع، شما با تعریف سناریوهای شرطی- دستوری خود، از این ابزار برای به اشتراک‌گذاری و توزیع محتوا بین
 اکانت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی استفاده نمایید. برخی از محبوب‌ترین دستورات در ابزار IFTTT عبارتند از:

تعریف لیستی از هشتگ‌های مرتبط و محبوب در توئیتر:
 • ارسال پست‌ تصاویر اینستاگرام به بخش تصاویر اکانت خود در توئیتر
 • زمان‌بندی ارسال پست‌های فیس بوک با تقویم گوگل
 • ارسال توئیت‌های محبوب خود به آدرس ایمیل‌تان
 • ارسال تصاویر اینستاگرام به آلبوم تصاویر صفحه فیس‌بوک یا فلیکر
رفرنس:آژانس دارت

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.