آیا با روش های تبلیغ موثر آشنا هستید؟

آیا با روش های تبلیغ موثر آشنا هستید؟

آیا با روش های تبلیغ موثر آشنا هستید؟

آیا با روش های تبلیغ موثر آشنا هستید؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

آیا با روش های تبلیغ موثر آشنا هستید؟

در این مقاله روش های موثر در تبلیغات برای محصول یا خدمات جدید خواهید خواند.

 ۱۱ روش برای تبلیغ موثر محصول یا خدمات جدید

ارائه محصول یا خدمات جدید خود کاری عظیم و زمانبر است که البته با رسیدن به مرحله آماده شدن متوقف نخواهدشد، راه ­اندازی و تبلیغ نیمه دیگر این معادله است. ممکن است شما بهترین کالای جدید یا خدمات جدید را ارائه دهید ، اما اگر آن را به درستی تبلیغ نکنید ، احتمالاً فرصت ها را از دست داده و یا حتی در نهایت ضرر خواهید کرد. با توجه به میزان تمرکز بسیاری از کسب و کارها بر روی محصولات و خدمات خصوصا در دوران همه­ گیری Covid-19 و همچنین باتوجه به اهمیت از دست ندادن فرصت­ ها در دنیای پرسرعت امروزی در اختیار داشتن راهنمایی­ های اصولی در این زمینه خالی از لطف نخواهد بود. در این مقاله، گام ها و مثالهایی را برای در اختیار داشتن ۱۱ روش موثر تبلیغ یک سرویس یا محصول جدید ارائه خواهیم داد.

این روشها بصورت خلاصه عبارتند از:

 • پیش نمایش های اختصاصی
 • پیشنهادات مقدماتی
 • تبلیغات گوگل برای کسب و کار
 • مسابقه ها
 • بازاریابی ایمیلی
 • پست های وبلاگ
 • رویدادها (مجازی و حضوری)
 • پیشنهاد ارتقا تعارفی
 • تجارت الکترونیکی
 • ثبت نظرات مشتری
 • پست های شبکه های اجتماعی

بهترین راه­ها برای تبلیغ محصول یا خدمات جدید

 وقتی صحبت از تبلیغ محصول یا خدمات جدیدی برای تجارت شما می­شود، به نظر می ­رسد گزینه­ های بی ­پایانی وجود دارند. تشخیص اینکه از کجا باید شروع کرد و کدام یک از روش­های تبلیغ بهترین نتیجه را برای شما به همراه دارد، می­ تواند چالش برانگیز باشد. حقیقت این است که روش­های کم هزینه زیادی برای ارتقا تجارت شما وجود دارد و آنچه نتیجه موثر خواهد داشت به عواملی مانند صنعت، پیشنهادات و حتی مخاطبان شما بستگی دارد. به ۱۱ روش زیر نگاهی بیندازید و ببینید کدام یک بیشتر برای کسب و کار شما منطقی هستند.

۱. به مشتریان وفادار یک پیش نمایش اختصاصی ارائه دهید.

مشتریان وفادار شما یک بخش کلیدی در نحوه تبلیغ محصول جدید شما هستند، زیرا به احتمال زیاد آنها نه تنها محصول جدید را خریداری می کنند، بلکه آن را در شبکه های اجتماعی خود نیز تبلیغ خواهند کرد. این پیش ­نمایش اختصاصی می­ تواند به صورت یک مهمانی شخصی و یا مهمانی قبل از راه اندازی باشد مانند : یک تور آنلاین، یک پیش­ نمایش یا یک نمایش آزمایشی. یا حتی می­ توان پیشنهادی بصورت یک دعوت­نامه ویژه برای شرکت در یک آزمایش و بازخوردگیری از آن برای مشتری ارسال کرد. اینگونه پیشنهادات منحصر به فرد برای مشتریان وفادار میزان ارزش شما را تقویت کرده و به حفظ و نگهداری مشتری کمک خواهدکرد.

۲. از یک پیشنهاد معرفی ویژه استفاده کنید.

به جای اینکه فقط محصول یا خدمات جدید خود را اعلام کنید، می­ توانید آن را به عنوان بخشی از یک معامله ویژه معرفی کنید. این معامله می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله:

 • قیمت­ گذاری با تخفیف
 • تبلیغ مشترک با یک محصول یا تجارت مکمل
 • کوپن همراه با خرید
 • فروش بصورت یکی بخرید یک محصول رایگان بگیرید
 • دو برابر کردن امتیازات در صورتی که برنامه وفاداری دارید
 • اهدا رایگان هدیه به مخاطبین برای هر مراجعه

تبلیغات شما هرچه باشد، حتماً تأکید کنید که این مسیر برای همیشه ادامه نخواهد داشت. بدین صورت مشتریانی که قدرت خرید آنها محدود است، چه از نظر زمان و چه از نظر موجودی، فوریت بیشتری برای خرید احساس خواهندکرد.

۳. از تاثیرگوگل برای کسب و کار خود غافل نشوید.

روش های مختلفی وجود دارد که می­ توانید با استفاده از پروفایل تجاری گوگل خود، محصول یا خدمات جدید خود را تبلیغ کنید. اولین این روش­ ها گوگل کردن پست­های کسب و کار است. اگر شما به تازگی محصول یا خدمات جدیدی را اعلام کرده ­اید، می­ توانید با ارسال یک پست What’s New در پروفایل خود، تبلیغ خود را آغاز کنید. برای این کار وقتی در داشبورد GMB خود هستید، به قسمت پست ها بروید. از آنجا می­ توانید یک پست، پیشنهاد یا What’s New  ایجاد کنید. فقط بخاطر داشته باشید که پست های گوگل برای کسب و کار هر هفت روز منقضی می ­شوند، بنابراین باید دوباره پست ­گذاری داشته باشید. از طرف دیگر، اگر شما در حال اجرای یک پیشنهاد معرفی ویژه هستید، پست ­گذاری از نوع offer بهترین گزینه خواهد بود، زیرا در این حالت امکان تعیین یک بازه زمانی را خواهید داشت. صرف نظر از اینکه از کدام نوع پست استفاده می­کنید، حتماً یک تصویر و یک فراخوان برای تبلیغ و ترویج فروش موثر کسب و کار خود داشته باشید. همچنین می توانید با بارگذاری عکس­ ها در نمایه کسب و کار خود از طریق برگه عکس داشبورد GMB، و همچنین افزودن آن به عنوان یک مورد جدید از طریق قسمت محصولات – خدمات، محصول یا خدمات جدید خود را تبلیغ کنید. در صورت وجود، حتی ممکن است بخواهید برخی از سوالات متداول مربوط به محصول یا خدمات جدید را در بخش QA حساب تجاری گوگل ارسال کنید تا از این روش تبلیغ بیشترین بهره را ببرید. از هر چهار بخش لیست گوگل خود (پست­ها، عکس­ها، خدمات محصولات و QA) استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که لیست گوگل شما برای حداکثر دید بهینه شده ­است. فراموش نکنید که برای اندازه عکس به دستورالعمل­ های گوگل مراجعه کنید.

۴. مسابقه در شبکه های اجتماعی اجرا کنید.

این روزها مسابقات در رسانه­ های اجتماعی روشی سرگرم ­کننده و آسان برای برقراری ارتباط با مشتریان و جذب طرفداران و پیروان است و البته رخداد چشم ­اندازهای بیشتر برای تجارت را به همراه خواهد داشت. آمار نشان می­ دهد که مسابقات فیسبوک به طور متوسط ۳۴٪ مشتری جدید در هر کمپین به دست می­ آورد. باتوجه به اینکه از طریق این مسابقات بدنبال جلب توجه زیاد هستید، برنده­ های مسابقات شما در فیسبوک یا اینستاگرام باید این فرصت را پیدا کنند تا اولین کسی باشند که پیشنهاد جدید شما در اختیارشان قرار می­گیرد و حتی پیشنهاد را به صورت رایگان یا با تخفیف ویژه دریافت می ­کنند. در این مسیر مطمئن باشید که مطالب را نه فقط در بستر اجتماعی که برای اجرای کمپین اصلی استفاده می ­کنید بلکه در تمام کانال­های بازاریابی خود شامل سایر کانال­ های رسانه های اجتماعی، وب سایت، خبرنامه ­های ایمیل و حتی تبلیغات پولی اعلام کنید. با پیاده ­سازی این روش علاوه بر ایجاد هیجان بیشتر و افزایش تعداد خریداران برای پیشنهاد جدید خود، به علت افزایش تعامل با رسانه­ های اجتماعی بازدید بیشتر به وب سایت شما نیز تعلق خواهد گرفت، همچنین کسب و کار شما در رویارویی با مشتریان جدید قرار گرفته و یک وسیله سرگرم ­کننده برای برقراری ارتباط با مخاطبان ایجاد خواهد شد.

۵. ارسال پیام با ایمیل را فراموش نکنید.

آیا می دانید ۸۲٪ از مصرف کنندگان، ایمیل ارسالی از طرف مشاغل و کسب و کارها را باز می­کنند و همچنین ۷۶٪ از مشترکان ایمیل از طریق دریافت پیام بازاریابی در ایمیل خود اقدام به خرید کرده ­اند؟ ایمیل یک کانال خارق­ العاده برای تبلیغ خبر محصول یا خدمات جدید شماست. به علاوه، انگیزه عالی برای گرفتن ثبت نام مشترک در وهله اول خواهدبود. می­توانید به طور خاص در مورد این پیشنهاد جدید یک کمپین ایمیلی اجرا کنید و شاید حتی به صورت مجموعه ­ای از ایمیل­ ها که تا روز راه ­اندازی ادامه دارند این کار را انجام دهید. یا ممکن است بخواهید آن را به عنوان بخش اصلی خبرنامه ایمیل بعدی خود اعلام کنید. این ایمیل می­ تواند برای مخاطبان عمومی شما ارسال شود، یا در حمایت از روش شماره ۲، می­ تواند یک پیشنهاد انحصاری باشد.

در بازاریابی از طریق ایمیل به چند نکته باید توجه داشت:

 • بیشتر از ویژگی­های محصول یا خدمت جدید، سود یا ارزش نهایی را متمرکز کنید.
 • پیشنهاد را در موضوع خود برجسته کنید.
 • برای افزایش بیشتر نرخ، از متن پیش فرض استفاده کنید.

۶. یک پست وبلاگ ارسال کنید.

هنگام تبلیغ محصول یا خدمات جدید خود، ممکن است صفحه ­ای برای بازدید مشتریان یا مشترکان نداشته باشید. به هر حال، پیشنهاد جدید شما می­تواند عاملی برای بروزرسانی در سیستم عامل یا بستر موجود باشد. در این حالت، ممکن است هدف شما جذب مشتری بیشتر نباشد، بلکه بدنبال جلب نظر مشتریان فعلی  یا جذب مجدد مشتری خفته خود باشید. حتی اگر صرفا یک صفحه فرود داشته باشید، یک پست وبلاگ هنوز یک کانال عالی برای انتقال خبر در مورد پیشنهاد جدید شما خواهد بود و فرصت­های زیادی را برای پیوند به صفحه فرود برایتان فراهم خواهدکرد.

۷. میزبان یک رویداد باشید.

رویدادها نه تنها مشتریان را در مورد محصول یا خدمات جدید شما هیجان­ زده می­ کنند، بلکه می­توانند چشم­ اندازهای جدیدی نیز به همراه داشته باشند و از این مسیر شخصاً با شما یا سایر کارمندان مشاغل شما درگیر شده و راهی عالی برای جلب افراد به عنوان مشتری را اجرایی کنند. لازم نیست رویدادها فانتزی و فوق­ العاده سازمان­ یافته باشند. چیزی به سادگی یک فضای باز یا یک جلسه اطلاع­ رسانی برای مکان­ هایی مانند سالن ­ها، مراکز تناسب اندام، استودیوهای یوگا، آب گرم، فروشگاه­های خرده ­فروشی  یا هر مکان متناسب با کسب و کار شما کارساز خواهد بود. اگر تجارت شما در مکانی با سایر مشاغل بصورت محلی است، می­ توانید برای جلب توجه جمعیت بیشتر در اشتراک فضای رویداد باهم همکاری و مشارکت داشته باشید. در طی دوران پاندمیک، رویدادهای مجازی به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار موثر عمل می­ کنند. میزبانی یک برنامه زنده در فیسبوک یا اینستاگرام برای نشان دادن محصول و برجسته کردن ویژگی­های آن راهی موثر و کارساز خواهد بود. حتی می­ توانید این رویداد را با حضور یک اینفلوئنسر که در زمینه محصول یا خدمات جدید شما تخصص دارد و متعهد می ­شود که در پایان از پیشنهاد جدید رونمایی کند برنامه­ ریزی و اجرا کنید.

۸. یک پیشنهاد ارتقا تعارفی داشته باشید.

اگر کسب و کار شما بیشتر از محصولات مبتنی بر خدمات است، مانند سالن، اسپا، مرکز تناسب اندام یا مشاغل مشاوره­ای، می­ توانید برای آزمایش خدمات جدید خود، به مشتریان نسخه ارتقا دهید. نوع جدید ماساژ صورت یا ماساژ را در اسپا تبلیغ می­کنید؟ برای مشتریان موجود، یک نسخه رایگان (اما شاید موقتی) ارائه دهید تا آن را امتحان کنند. پیشنهادات PPC  آژانس خود را گسترش می­ دهید؟ خدمات جدید را با قیمت قدیمی خود به بسته­ های موجود مشتری اضافه کنید. گزینه دیگر پیشنهادی شما می ­تواند ارائه حمل و نقل رایگان محصول جدید، برای مدت زمان محدود باشد.

۹. وارد بخش تجارت الکترونیک شوید.

اگر محصول جدید شما در واقع یک نسخه جدیدتر از محصولات قدیمی­تان است، باید یک برنامه تجارت الکترونیک را در نظر بگیرید. دارا بودن تجارت الکترونیک در تبلیغات بسیار موثر است زیرا مصرف­ کنندگان با استفاده از رمز یا اعتباری که قبلاً داشته ­اند احتمالاً کالای جدید را نیز خریداری می­ کنند. همچنین می­ توانید محصولات قدیمی را مجدداً بفروشید البته به شرط آنکه در شرایط کنونی به اندازه کافی مناسب باشند.

۱۰. نظرات مشتری را به اشتراک بگذارید.

یکی از بهترین راه­ های تبلیغ یک محصول یا خدمات جدید این است که به مشتریان خود اجازه دهید آن را برای شما تبلیغ کنند. اگر از برخی از ایده ­هایی که قبلاً ذکر شد (مانند ارائه یک نسخه برتر یا نسخه آزمایشی رایگان) استفاده می ­کنید، می­ توانید از آنها بخواهید که یک بررسی آنلاین از سرویس جدید یا محصول جدید شما بنویسند یا مطالبی را برای یک توصیف ارائه دهند. هنگام عرضه محصول برای مخاطبان عام، نظرات و توصیفات بسیار ارزشمند خواهد بود. از این گذشته، ۸۴٪ از مصرف کنندگان به اندازه توصیه­ های شخصی به بررسی­ های آنلاین اعتماد دارند.

۱۱. ارسال در شبکه های اجتماعی داشته باشید.

اگر از هر یک از تاکتیک­ های ذکر شده در بالا برای تبلیغ محصول یا خدمات جدید خود استفاده می­ کنید، مطمئن شوید که پیشنهادات خود را از طریق حساب­ های رسانه­ های اجتماعی خود نیز منتشر می ­کنید. این یک راه آسان برای دسترسی به مخاطبان شما است و پیروان شما می توانند پست شما را به راحتی در پروفایل­ های خود به اشتراک بگذارند. یکی دیگر از مزایای آن این است که مشتریان می­ توانند در بخش نظرات در مورد محصول سوالاتی بپرسند. سوالات آنها و پاسخ­ های شما می­ تواند به عنوان یک سوال متداول ارگانیک باشد. این پست می­ تواند با اطلاعات بیشتر به یک صفحه فرود یا پست وبلاگ نیز لینک شود. اگر مخاطبان کم نظیر یا پیروان وفاداری دارید، ممکن است بخواهید از یک هشتگ سفارشی نیز در پست تبلیغاتی خود استفاده کنید. این کار علاوه بر اینکه دامنه فعالیت­ های شما را گسترش می­ دهد، ممکن است باعث شود مشتریان با استفاده از هشتگ سفارشی، پست­ ها و تصاویر را در حساب­ های خود به اشتراک بگذارند و شما می ­دانید که این به معنای محتوای تولید شده توسط کاربر است که می تواند پس از آن مورد استفاده قرار گیرد تا افراد بیشتری سرویس یا محصول جدید شما را امتحان کنند!

بهترین راه برای تبلیغ محصول یا خدمات جدید شما چیست؟

بهترین روش برای تبلیغ محصول یا خدمات جدید شما بستگی به این دارد که مخاطبان شما در چه کانال­ هایی رفت و آمد می­ کنند و رفتارهای آنلاین آنها چیست؟ صرف نظر از این، شما باید از چندین کانال استفاده کنید و تبلیغات هیبرید و موازی انجام دهید. هرچه پیام شما انسجام و سازگاری بیشتری داشته باشد و مخاطب شما بیشتر در مورد آن یاد بگیرد، تعامل بیشتری نیز روی خواهد داد. استراتژی­ های بالا را با دقت و کیفیت مناسب امتحان کنید تا نتایج مطلوب و موردنظر از معرفی محصول یا خدمات جدید خود را دریافت کنید.