آنبوردینگ یا همراه کردن مشتری : مراحل، معیارها و فهرست بازبینی

آنبوردینگ یا همراه کردن مشتری : مراحل، معیارها و فهرست بازبینی

آنبوردینگ یا همراه کردن مشتری : مراحل، معیارها و فهرست بازبینی

آنبوردینگ یا همراه کردن مشتری : مراحل، معیارها و فهرست بازبینی 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

آنبوردینگ یا همراه کردن مشتری : مراحل، معیارها و فهرست بازبینی

کسب و کارها زمان، تلاش و پول زیادی را صرف جذب مشتری می کنند. متأسفانه بیش از نیمی از مشتریان جدید در هفته اول آن کسب و کار را ترک می کنند. حدود ۶۰ درصد از کاربران آزمایشی رایگان هرگز باز نمی گردند. جذب مجدد مشتری مستلزم هزینه های اضافی است و ممکن است بی اثر بماند. همراه کردن مشتری می تواند نرخ های پایین حفظ، رشد اندک درآمد و ارجاع ضعیف را حل کند.

با کمک فرآیند همراه کردن ساده ، می توانید کاربران را تشویق کنید تا ثبت نام کنند و تا زمانی که ممکن است با محصول بمانند. به همین دلیل است که می توان آن را یکی از حیاتی ترین مراحل خرید مشتری در نظر گرفت.

همراه کردن مشتری چیست؟

همراه کردن مشتری اصطلاحی است که فرآیند آشنایی کاربران جدید با محصول را توصیف می کند. همراه کردن شامل طیف گسترده ای از تعاملات با شرکت، از جمله ثبت نام، فعال سازی محصول، و اولین استفاده است. اهداف اصلی این فرآیند بهبود تجربه کاربر، ارزش بخشیدن و تأثیرگذاری بر رابطه بلند مدت بین مشتری و برند است.

همراه کردن تنها درباره ی آموزش به مشتریان جهت نحوه استفاده از محصول نیست. این نیز در مورد ارائه یک تجربه مثبت است. تمرکز اصلی جذب مشتری، اهدافی است که کاربران می خواهند با کمک راه حل شما به آن برسند. هدف نهایی این است که کاربران را وادار به بازگشت و استفاده منظم از محصول کنند.

چرا به همراه کردن مشتری نیاز دارید؟

کسب و کارها باید هر ماه مقدار مشخصی درآمد داشته باشند و به تدریج این مبلغ را افزایش دهند. طبق تحقیقات، حدود ۶۷ درصد از درآمد از مشتریان فعلی در مقایسه با مشتریان جدید حاصل می شود. با این حال، برخی از مشتریان عادی تمایل دارند از محصول استفاده نکنند ، که این مسئله بر درآمد کلی تأثیر می ‌گذارد. این مورد به دلایل مختلفی اتفاق می افتد: برند انتظارات کاربران را برآورده نمی کند، جایگزین بهتری وجود دارد، یا مشتریان هنگام استفاده از محصول شما با مشکل مواجه می شوند. فرآیند همراه کردن به حفظ درک مثبت از محصول کمک می کند و نرخ ریزش را به شدت کاهش می دهد.

علاوه بر این، فرآیند همراه کردن ، رضایت مشتری را افزایش می دهد. کاربرانی که توانسته اند از محصول شما بهره مند شوند، مایلند در مورد آن به دوستان، خانواده و همکاران خود اطلاع دهند. مطالعه نیلسن ادعا می کند که ۹۲ درصد از مشتریان توصیه های شبکه شخصی خود را به روش های تبلیغاتی دیگر ترجیح می دهند. بنابراین، این یک تاکتیک عالی برای جذب مشتریان جدید خواهد بود.

علاوه بر این، فرآیند همراه کردن موثر می‌تواند بارها به عنوان الگویی برای جذب و حفظ مشتریان جدید مورد استفاده قرار گیرد. زمانی که مراحل لازم برای ایجاد یک تجربه مشتری عالی را تعیین می کنید، می توانید این فرآیند را تکرار کنید، آن را خودکار کنید و کسب و کار خود را به طور موثرتری با عملکردی سریع توسعه دهید.

گام ها و مراحل همراه کردن مشتری

ما مراحل فرآیند همراه کردن و گام های دقیقی را که می توانید در استراتژی خود استفاده کنید، شرح خواهیم داد.

فرآیند ثبت نام

فرآیند ثبت نام اولین و مهم ترین مرحله از همراه کردن و خرید مشتری شما است. بر اساس تحقیقات فارستر، ۱۱٪ از مردم ، زمانی که یک وب سایت اطلاعات زیادی را درخواست می کند یا ثبت نام در آن پیچیده است ، آن را ترک می کنند. به عنوان مثال، شرکت مسافرتی آنلاین Expedia با حذف یک فیلد اضافی در فرم ثبت نام در وب سایت، ۱۲ میلیون دلار سود به دست آورد. علاوه بر این، در مرحله ثبت نام، می توانید اطلاعات مهمی در مورد اعتراضات و ارزش های مشتری جمع آوری کنید. شما می توانید از داده های دریافتی برای راه اندازی محصول آینده استفاده کنید یا درک بهتری از پایگاه مشتری خود داشته باشید.

آن را ساده نگه دارید. کلید نرخ تبدیل بالا در مرحله ی ثبت نام، سادگی ثبت نام است. از درخواست اطلاعات بیش از حد در مورد مشتری خودداری کنید و روی جزئیات مربوطه تمرکز کنید. فرآیند باید تا حد امکان کوتاه باشد. به همین دلیل است که باید در نظر بگیرید که چه اطلاعاتی در این مرحله حیاتی ترین هستند. به عنوان مثال اطلاعات مهم، می تواند نام، ایمیل و رمز عبور باشد. علاوه بر داده‌های اجباری، می‌توانید از مشتریان بخواهید که خود بخش ‌بندی شوند. می‌توانید از پاسخ‌ های سؤالات خود بخش ‌بندی برای تبلیغ محصولات ثانویه استفاده کنید.

فرآیند را در دسترس و راحت کنید. یکی از جنبه های مهم دیگر راحتی است. اگر به حجم زیادی از اطلاعات نیاز دارید، سوالات را در چندین صفحه پخش کنید. این تکنیک ساده تبدیل را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. با این وجود، اگر نام، ایمیل و رمز عبور کافی است، بهتر است فرم ثبت نام را در یک صفحه تنظیم کنید. علاوه بر این، می‌توانید سؤالات مربوط به راه‌ اندازی یا خود بخش ‌بندی را پس از فرآیند ثبت ‌نام در صفحات قرار دهید. اعتبار فیلد فرم و تکمیل خودکار را اضافه کنید. سوالات را شماره گذاری کنید تا مشتریان را در فرآیند ثبت نام راهنمایی کنید و در پایان به آن ها اطلاع دهید. اگر دکمه های رسانه های اجتماعی را اضافه کنید، یک مزیت بزرگ برای کاربران این خواهد بود که با یک کلیک ثبت نام کنند.

هنگام پر کردن فرم، کاربران را تشویق کنید. اثبات اجتماعی نرخ ثبت نام را به شدت بهبود می بخشد. امتیازهای مربوط به مزیت های محصول را در صفحه ثبت نام قرار دهید. آن ها ارزشی را که پس از ثبت نام دریافت خواهند کرد به مشتریان یادآوری می کنند.

ایمیل خوش آمد گویی

ایمیل خوش آمد گویی اولین نقطه تماس با مشتری پس از ثبت نام است، بنابراین ایجاد یک تاثیر مثبت و تنظیم لحن برای ارتباط کلی بسیار مهم است. چندین عنصر اصلی برای بررسی وجود دارد.

به نیاز ها و نتایج دلخواه فکر کنید. سعی کنید انتظارات و دلایل مشتریان که تصمیم به ثبت نام گرفتند را پیش بینی کنید. سپس، نتایج مورد نیاز را شناسایی کنید و استراتژی ارتباطی را بر اساس آن بسازید.

مختصر باشد. سعی کنید از دادن اطلاعات زیاد به یکباره خودداری کنید. اجازه دهید مشتریان شما ابتدا با محصولتان آشنا شوند. شما می توانید با ارائه حیاتی ترین مراحل مورد نیاز برای شروع، آغاز فرآیند همراه کردن خود را اعلام کنید.

قدردانی خود را نشان دهید. از مشتریان خود به خاطر وقت گذاشتن برای ایجاد حساب تشکر کنید. به این ترتیب به کاربران جدید نشان می دهید که به آن ها اهمیت می دهید. مزایا و نتایج مورد انتظاری را که مشتریان جدید هنگام استفاده از محصول شما دریافت خواهند کرد را ، ارائه دهید.

پشتیبانی ارائه دهید. مطالب کاربردی را ارائه دهید که ویژگی های محصول را توضیح دهد و کاربران را در مراحل بعدی خرید مشتری درگیر کند. منابع ممکن است شامل سؤالات متداول محصول، محتوای وبلاگ، آموزش های ویدیویی یا لینک هایی برای کمک به صفحات مرکزی باشد.

یک دکمه فراخوان برای اقدام اضافه کنید. هدف اصلی ایمیل خوش آمدگویی این است که مشتریان را به محصول شما بازگرداند و آن ها را به اقدام و ورود به سرویس تشویق کند. نظارت کنید که کدام یک از لینک های ایمیل شما محبوب ترین است. اگر کاربران غالباً برخی از آن ها را نادیده می گیرند، برای ساده تر کردن ایمیل از شر آن ها خلاص شوید.

ابتدا وارد شوید

اولین ورود به سیستم یک تصویر اولیه از محصول شما ایجاد می کند حتی اگر مشتریان قبلاً با نسخه آزمایشی یا سایر مواد آشنا شده باشند.اولین تجربه ورود به سیستم عامل اصلی موفقیت آینده فرآیند ورود است.

دستورالعمل ها را بدهید. برای خوشامد گویی به بازدید کنندگان، پنجره بازشو را با دستورالعمل‌هایی ارائه دهید. برای کمک به مشتریان برای شروع استفاده از محصول شما، مراحل و دستورالعمل های واضحی را ارائه دهید. راهنمایی باید شهودی باشد تا درک درستی در مورد مرحله زیر فراهم کند.

آموزش محصول را ایجاد کنید. آموزش هدایت شده بهترین راه برای حمایت از مشتریان در طول فرآیند همراه کردن است. می‌توانید آموزش را به روش‌های مختلفی ارائه کنید، مانند فهرست بازبینی، بررسی محصول درون ‌برنامه، یا اطلاعاتی که ویژگی‌های خاصی را توصیف می ‌کنند.

مشتریان را درگیر نگه دارید. برای اطمینان از اینکه مشتریان ارزش واقعی را از پیشنهاد شما دریافت می کنند، اقدام و مشارکت مستمر لازم است. برای حفظ علاقه آن ها باید از تقویت مثبت استفاده کنید و به آن ها بگویید که همه ی کارها را درست انجام می دهند.

ورود داده

بسیاری از محصولات B2B نیاز به اتصال سیستم های مختلف برای افزایش تعداد ویژگی های موجود دارند. برای استفاده حداکثری از محصول خود، کاربران ممکن است نیاز داشته باشند همکاران خود را دعوت کنند ، داده ها را از پلتفرم های مختلف وارد کنند، یا ابزار را با فناوری های دیگر ادغام کنند.

رویه را خودکار کنید. اگر می خواهید نرخ ریزش را کاهش دهید و به مشتریان کمک کنید تا ارزش محصول شما را به حداکثر برسانند، باید فرآیند ورود داده را تا حد امکان ساده کنید. با تکیه بر اطلاعاتی که در حین ثبت نام جمع آوری کرده اید از تکمیل خودکار استفاده کنید. همچنین می‌توانید نوار پیشرفت را اضافه کنید تا به کاربران نشان دهید که فرآیند ورود تقریباً به پایان رسیده است.

به کاربران در این فرآیند کمک کنید. پشتیبانی مشتری وفاداری ایجاد می کند، حفظ مشتری را افزایش می دهد و منجر به رضایت کاربر می شود. بسیاری از شرکت ‌ها یک تیم تخصصی دارند که به مشتریان جدید در راه ‌اندازی حساب‌ها، ادغام و ورود داده‌هایشان کمک می‌ کنند. اگر کارکنان اختصاصی ندارید ، یافتن پاسخ سوالات خود را برای مشتریانتان ساده کنید.

این فرصت را برای رد شدن از صفحه فراهم کنید. یکپارچه سازی داده ها بخش اجباری فرآیند نیست، بنابراین کاربران باید این امکان را داشته باشند که این مرحله را حذف کنند. دکمه پرش را به صفحه خود اضافه کنید.

ایمیل های پیگیری

هدف از این مرحله این است که مشتریان را درگیر نگه دارید و به آموزش آن ها در مورد محصول خود ادامه دهید. اکنون باید کاربران را متقاعد کنید که به جای نشان دادن نحوه کار ابزار در عمل، ویژگی‌ های مختلف را امتحان کنند.

نکات و مطالب کاربردی را به اشتراک بگذارید. اطمینان حاصل کنید ایمیل‌ هایی که ارسال می ‌کنید، ارزشی برای مشتریان ایجاد می‌کنند و به آن ها در دستیابی به اهداف کمک می‌کنند. می‌توانید منابع مفیدی مانند پاسخ به پرسش‌های رایج، لینک هایی به مرکز پشتیبانی، یا توصیه‌ ای در مورد ویژگی‌ های خاص محصول را اضافه کنید.

ایمیل های کوتاه و منظم بفرستید. روی یک ویژگی یا مفهوم کلیدی تمرکز کنید تا کاربران را گیج نکنید. برنامه ارسال را ایجاد کنید و ایمیل ها را در فواصل زمانی منظم ارسال کنید تا علاقه مشتریان را حفظ کنید.

ایمیل ها را شخصی سازی کنید. ایمیل‌های مبتنی بر رفتار مرتبط با فعالیت ‌های یک فرد بهتر از نامه‌ های استاندارد با محدودیت زمانی کار می ‌کنند.

ارزش محصول را یادآوری کنید. می‌توانید از انواع ایمیل‌های ورودی، از جمله توصیفات مشتری، نقل قول‌ ها و مطالعات موردی استفاده کنید.

آموزش محصولات

آموزش های محصول در طولانی مدت از مشتریان شما پشتیبانی می کنند و آن ها را در مراحل مورد نیاز برای راه اندازی محصول و انجام اقدامات لازم همراهی می کنند. مؤثرترین رویکرد برای آموزش مشتریان در مورد محصول، تشویق آن ها به استفاده از ابزار است. انواع مختلفی از بررسی های محصول وجود دارد، از جمله فهرست های بازبینی ، تورهای محصول درون برنامه ای، و دکمه های آموزشی متناسب با ویژگی های خاص.

گزینه پرش را اضافه کنید. ممکن است برخی از مشتریان قبلاً با محصول شما آشنا باشند یا زمانی برای تماشای آموزش نداشته باشند. امکان رد شدن از قسمت یا کل محصول را فراهم کنید.

به مشتریان اجازه دهید بعداً بازگردند. برخی از افراد وقتی برای اولین بار وارد وب سایت می شوند، از آموزش ها صرف نظر می کنند. به کاربران این فرصت را بدهید که بعداً برای آشنایی با آموزش یا یادآور آن به برنامه آموزشی برگردند.

ویژگی چت زنده را ارائه دهید. در موارد خاص، مشتریان ممکن است به پشتیبانی اضافی نیاز داشته باشند. فرصتی را برای پرسیدن سؤال در چت یا اطلاعات تماس تیم پشتیبانی خود اضافه کنید.

مستندات

اسناد و مدارک موادی است که مشتریان می توانند از آن ها برای حل مشکلات خود بدون تماس با خدمات مشتری استفاده کنند. بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که کاربران تمام اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت می ‌کنند و مستندات واضح و قابل دسترسی هستند.

اسناد را به دسته هایی تقسیم کنید. می توانید اسناد را بر اساس وظایفی که کاربران می خواهند انجام دهند سازماندهی کنید. این کار مشتریان را به خودکفایی تشویق می کند.

به راحتی قابل نگهداری باشد. شما باید اسناد را به طور مداوم به روز کنید. اگر فرصت به روز نگه داشتن آن را ندارید، بهتر است اصلاً از شر این بخش خلاص شوید.

اعلان های درون برنامه ای

اعلان ‌های درون ‌برنامه نقطه تماس ضروری با مشتریان است. با کمک اعلان ها، می توانید توجه کاربران را به ویژگی های نادیده گرفته شده جلب کنید، پیشرفت قابل توجهی را که به دست آورده اند جشن بگیرید، اطلاعات فراموش شده را به آن ها یادآوری کنید و توصیه هایی را ارائه دهید.

به کاربران اجازه ی انتخاب بدهید. به مشتریان اجازه دهید تعداد دفعات اعلان ‌ها را آن طور که راحت هستند ، تنظیم کنند.

تعادل داشته باشید. هدف از ارسال اعلان جذب مجدد کاربران است. اگر پیام های زیادی ارسال می کنید، در خطر آزار مشتریان هستید. همچنین باید اطلاعات کوچکی را برای تشویق کاربران به کاوش بیشتر محصول ارائه دهید.

تماس پیگیری

تماس پیگیری امکان ارائه ی کمک به مشتریان و دریافت بازخورد ارزشمند در همان زمان را فراهم می کند. می‌توانید در یک پیام جداگانه یک تماس پیگیری را پیشنهاد دهید یا دعوت ‌نامه را در نامه ‌های همراهی خود بگنجانید.

لحظه ی مناسب را انتخاب کنید. در ابتدای فرآیند همراهی، مشتریان ممکن است هیچ سوالی در مورد محصول نداشته باشند. با این حال، اگر خیلی دیر با آن ها تماس بگیرید، ممکن است به دلیل تجربه منفی از پرداخت هزینه محصول خودداری کنند.

اطلاعات دریافتی را تجزیه و تحلیل کنید. شما می توانید بسیاری از ایده های عالی را از گفتگو با مشتریان یاد بگیرید. درباره بینش ‌ها با تیم ‌های بازاریابی، فروش، محصول و موفقیت مشتری بحث کنید تا تجربه حضور کاربران را بهبود بخشید.

پس از تعیین مراحل استراتژی همراه کردن و اجرای آن ها در عمل، نوبت به سنجش نتایج می رسد.

معیارهای همراه کردن مشتری

برای رسیدن به اهداف تجاری خود، باید آن ها را قابل اندازه گیری کنید. معیارها به شما این امکان را می‌دهند که اثربخشی فرآیند همراه کردن خود را ارزیابی کرده و حوزه‌ هایی را که نیاز به کار بیشتری دارند، تعیین کنید. نتایج تجزیه و تحلیل برای تیم موفقیت مشتری شما از نظر بهبود خدمات مفید خواهند بود.

زمان تکمیل همراه کردن

هدف اصلی فرآیند همراه کردن این است که به مشتریان بیاموزد که از محصول بدون کمک استفاده کنند و در اسرع وقت آن را در جریان کاری خود ادغام کنند. فرآیند همراه کردن از زمانی شروع می شود که کاربر برای اولین بار با محصول آشنا می شود و زمانی پایان می یابد که مشتری بتواند به طور مستقل آن را اعمال کند. برای تخمین عملکرد خود، شمارش تعداد روزهای مورد نیاز برای تکمیل مرحله ضروری است. هدف نهایی تسریع فرآیند همراه کردن در حین اطلاع رسانی دستورالعمل های استفاده از محصول و نحوه بهره مندی مشتری از آن است.  

پیشرفت مشتری

برای راحتی مشتریان، باید فرآیند همراه کردن را به ماژول های آموزشی تقسیم کنید. با ردیابی مدت زمان هر ماژول، می توانید تخمین بزنید که مشتریان به طور متوسط ​​چقدر زمان می گذرانند تا زمانی که بتوانند محصولات را به تنهایی مدیریت کنند. نظارت بر پیشرفت مشتری نکات اصلی را به شما نشان می دهد و رضایت مشتری را افزایش می دهد.

نرخ پاسخ

در طول فرآیند همراه کردن ، مشتریان با مشکلات و چالش های مختلفی روبرو خواهند شد. انجام نظرسنجی، جمع آوری بازخورد و استفاده از پلت فرم موفقیت مشتری برای پیگیری سوالات و مسائل رایج. اگر نرخ پاسخ پایین باشد، به این معنی است که مشتریان شما به محصول شما علاقه ای ندارند. در این مورد، شما باید روش هایی را برای تعامل با کاربران و ایجاد تجربیات شخصی پیدا کنید.

نرخ پذیرش محصول

نرخ پذیرش محصول به شما این امکان را می دهد که میزان مشارکت مشتریان با محصول یا میزان استفاده مکرر و مؤثر از آن را تعیین کنید. معیارهای مختلفی برای محاسبه نرخ پذیرش محصول وجود دارد، از جمله تعداد کاربران فعال روزانه و کاربران فعال ماهانه. همچنین ممکن است از تعیین مدت زمان استفاده مشتریان از محصول و عملکردهایی که استفاده می کنند، بینش های زیادی به دست آورید. پس از تکمیل فرآیند همراه کردن، می‌توانید نرخ پذیرش اولیه را تا سه ماه پیگیری کنید.

تبدیل نسخه آزمایشی رایگان به پولی

استفاده از نسخه آزمایشی رایگان کوتاه ‌ترین راه برای مشتریان شما برای شروع فرآیند همراه کردن است زیرا از قبل با محصول شما و عملکردهای آن آشنا هستند. تبدیل نسخه آزمایشی رایگان به پولی معیاریست که تجزیه و تحلیل می کند که چه تعداد از مشتریانی که نسخه رایگان محصول را امتحان کرده اند آن را به اشتراک پولی تغییر داده اند. اگر نرخ تبدیل آزمایشی رایگان به پولی کمتر از ۲۵٪ باشد، می توان آن را یک شاخص نامطلوب در نظر گرفت که به این معنی است که محصول نیاز به بهبود دارد.

میانگین زمان پاسخگویی

فرآیند موفقیت آمیز همراه کردن نیاز به پاسخ فوری به سوالات مشتری دارد. طبق داده‌های Hubspot، زمان پاسخگویی معمول برای سازمان‌ها حدود پنج ساعت است، اما اکثر کاربران رسانه‌ های اجتماعی در عرض ۶۰ دقیقه منتظر پاسخ هستند. به همین دلیل است که باید اندازه گیری کنید که تیم موفقیت مشتری چقدر طول می کشد تا پاسخ دهد تا این معیار در آینده بهبود یابد.

نرخ ریزش

نرخ ریزش تعداد مشتریانی است که محصول شما را رها می کنند. نرخ ریزش پایین نشان دهنده موفقیت فرآیند همراه کردن شما است. مشتریان معمولاً اگر ارزشی از محصول نبینند و نفهمند که چگونه پتانسیل کامل آن را به‌ کار می‌برند، آن محصول را ترک می‌کنند. برای اصلاح این وضعیت، نامه های تعامل را مجدد ارسال کنید، محتوای ارزشمند را به اشتراک بگذارید و تماس های پیگیری رایگان ارائه دهید.

نمونه هایی قابل توجه از همراه کردن مشتری

برای ایجاد یک تجربه استثنایی از همراه کردن کاربر، می‌توانید بهترین شیوه‌ ها و نمونه‌ های شرکت ‌هایی ، که استراتژی‌های موفقی را عملی کرده‌ اند، مطالعه کنید.

نتفلیکس

نقاط قوت استراتژی جذب مشتری توسط نتفلیکس قیمت گذاری شفاف، آزمایش های رایگان و شخصی سازی است. مشتریان جدید اغلب نگران پرداخت ‌های ماهانه، پردازش داده‌ ها و مقدار زیادی محتوا برای انتخاب هستند. با این حال، نتفلیکس با افزودن این ادعا راهی برای رفع تردید کاربران در مورد اشتراک پولی در صفحه فرود پیدا کرد: «در هر کجا تماشا کنید. در هر کجا لغو کنید». علاوه بر این تاکتیک، سرویس پخش یک اشتراک رایگان در ماه اول بدون شرایط اضافی ارائه می دهد. نتفلیکس همچنین از کاربران جدید می‌خواهد که به انتخاب فیلم‌ها امتیاز دهند. سپس الگوریتم‌ ها فهرستی از محتوای شخصی ‌سازی ‌شده را ایجاد می‌ کنند تا کاربران را درگیر خود نگه دارد و آن ها را تشویق به استفاده از برنامه کند.

دراپ باکس

فرآیند همراه کردن که توسط دراپ باکس طراحی شده است به طرز شگفت انگیزی ساده است. این فرایند فقط از هفت مرحله تشکیل شده است که به کاربران این امکان را می دهد تا ارزش محصولات را درک کنند و نحوه اعمال آن را بیاموزند. پس از ثبت نام، مشتریان مدارک را بارگذاری می کنند، هویت را تایید می کنند و اقدامات زیر را انجام می دهند. نوار پیشرفت در بالای صفحه اطلاعاتی در مورد تعداد مراحل باقیمانده برای از بین بردن تردیدها در مورد پیچیدگی همراه کردن را ارائه می دهد.

Slack

مزایای فرآیند همراه کردن Slack ، تعامل و مختصر بودن است. این پلتفرم برای ارسال اعلان نیازی به مجوز ندارد. کاربران ایمیل‌ ها را تأیید می‌کنند و رمز عبور را برای تکمیل فرآیند ورود تنظیم می‌کنند ، بنابراین حداقل حواس‌ پرتی از آموزش وجود دارد. در ابتدای ورود، مشتریان باید ضروری ترین اطلاعات، مانند نام Slack خود را ارائه دهند. سپس آن ها با یک ربات چت متصل می شوند که عملکردهای اصلی را به آن ها نشان می دهد و جزئیات شخصی بیشتری را درخواست می کند. پنجره‌های بازشو ویژگی‌های ضروری را برجسته می ‌کنند، در حالی که موارد کم‌ اهمیت برای کاوش در خود باقی مانده ‌اند.

اینستاگرام

اینستاگرام راهی درخشان برای نشان دادن مزایای این پلتفرم و آموزش مشتریان در مورد نحوه ی استفاده از آن پیدا کرده است. هنگامی که کاربران جدید اینستاگرام را دانلود می کنند، برنامه به آن ها پیشنهاد می کند ثبت نام کنند و به محتوای منتشر شده توسط دوستان خود نگاه کنند. فرآیند ورود اینستاگرام به چند مرحله ساده تقسیم می شود. هنگامی که کاربران از طریق رسانه های اجتماعی یا ایمیل ثبت نام می کنند، برنامه راهنمای کوتاهی با دستورالعمل های آپلود اولین عکس یا ویدیو را به آن ها نشان می دهد.

فهرست بازبینی همراه کردن مشتری

اگرچه بهترین کار این است که جریان فرآیند همراه کردن را برای نیازهای هر مشتری خاص تنظیم کنید، برخی نقاط کانونی و نقاط عطف وجود دارد که به شما کمک می کند استراتژی منحصر به فرد خود را توسعه دهید.

  1. یک ایمیل خوش آمدگویی برای تبریک خرید جدید به مشتریان ارسال کنید.
  2. پیام تبریکی را ایجاد کنید که در اولین ورود به برنامه به کاربر خوش آمد می گوید.
  3. راه اندازی یا آموزش گام به گام محصول را توسعه دهید.
  4. بنرها و پاپ آپ هایی را ایجاد کنید که در کنار مهمترین ویژگی های محصول ظاهر می شوند.
  5. به مشتریان خود نحوه ی استفاده از محصول را با کمک یک راهنمای تعاملی آموزش دهید.
  6. یک ربات چت بسازید یا بخشی با سوالات متداول را برای ارائه کمک ایجاد کنید.
  7. با ارسال اعلان یا ایمیل های تبریک، اهداف تکمیل شده را جشن بگیرید.

همراهی مشتری از لحظه ای شروع می شود که خریدار بالقوه با برند تعامل می کند. هر تعامل فرصتی عالی برای جمع آوری اطلاعات مفیدی است که به توسعه بیشتر استراتژی همراه کردن کمک می کند. مراحل ذکر شده را دنبال کنید تا فرصتی عالی برای ارائه ی بهترین تجربه مشتری داشته باشید.