آموزش ساخت اپلیکیشن موبایل به صورت کاربرپسند

آموزش ساخت اپلیکیشن موبایل به صورت کاربرپسند
در این روزها تلفن های همراه نقش اساسی در زندگی افراد دارند. اکثر افراد جامعه تقریبا تمام کارهای روزانه خود را با اپلیکیشن های مختلف موبایلی انجام می دهند. مانند کارهای بانکی، خرید بلیط سینما یا خرید کالا و حتی گرفتن تاکسی!
به همین دلیل اپلیکیشن های موبایل اهمیت بسیار زیادی در زندگی همه افراد دارند.

 تا به حال شده که از خود بپرسید چرا بعضی از اپلیکیشن ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و محبوبیت بیشتری دارند؟ همیشه خودتان را جای کاربر قرار دهید. کاربر چه اپلیکیشنی را دوست دارد؟ کاملا روشن است. اپلیکیشنی که بتواند به راحتی از آن استفاده کند، رابط گرافیکی جذابی داشته باشد، در هنگام اجرا خطایی نداشته باشد، نیاز کاربر را برطرف کند. در واقع، می توان این گونه گفت که کاربر از اپلیکیشنی استفاده می کند که طراحی کاربرپسند داشته باشد.

 در این مقاله قصد داریم در رابطه با طراحی اپلیکیشن موبایل به صورت کاربرپسند صحبت کنیم. این مقاله به شما کمک خواهد کرد که در زمینه بازاریابی موبایلی بتوانید به موفقیت بیشتری برسید. پس با دقت و تمرکز کافی مقاله را مطالعه کنید.

 نکات طراحی اپلیکیشن موبایل کاربرپسند، که باید رعایت کنیم:

  • اولین نکته مربوط به خوانایی متن است. برای اینکه بتوانید متن را برای کاربر خوانا کنید، اولا باید از فونت مناسبی استفاده کنید و دوما آنکه سایز فونت نباید از یازده کمتر باشد. هنگامی که فونت و سایزی را انتخاب کردید خود را به جای کاربر قرار دهید و بررسی کنید که آیا مناسب است یا خیر. بعد از این مورد هرگز مرتب سازی و پاراگراف بندی را فراموش نکنید. نباید متن شلوغ باشد. آخرین نکته آن که حتما رنگ متن با رنگ پس زمینه باید دارای تضاد مناسبی باشد تا چشم کاربر اذیت نشود و بتواند آن را بخواند.

  • دومین نکته در دسترس بودن اپلیکیشن در حالت آفلاین است. حتما تا جایی که می توانید امکانات (یا امکاناتی که می تواند به صورت آفلاین باشد) اپلیکیشن را به صورت آفلاین در دسترس کاربر قرار دهید. اینکه اپلیکیشن فقط به صورت آنلاین در دسترس باشد، کاربر را ناراضی می کند.

  • نکته بعدی نمایش ماژول در اپلیکیشن است. اگر می خواهید نحوه استفاده از اپلیکیشن یا موردی خاص را به کاربر آموزش دهید، بهترین کار، نمایش این موارد در داخل ماژول است.

  • نکته چهارم سرعت اجرا اپلیکیشن است. اجرای دستورات کاربر توسط اپلیکیشن در کمترین زمان ممکن، باعث می شود که رضایت او از اپلیکیشن به صورت چشم گیری افزایش پیدا کند. چون با این کار در وقت کاربر صرفه جویی می شود. این نکته امیر قمصری را هرگز فراموش نکنید که جلب رضایت کاربر مهمترین اصل در بازاریابی است.

  •  نکته بعد در طراحی اپلیکیشن به صورت کاربرپسند، استفاده از بازیابی خودکار است. اگر برای استفاده از اپلیکیشن نیاز است که کاربر ثبت نام و فرم اطلاعات را تکمیل کند، بهترین راه کار در کاهش نارضایتی کاربر و صرفه جویی در وقت او، استفاده از بازیابی خودکار است.

  • بهبود تعامل کاربری در اپلیکیشن، نکته بعدی در ساخت اپلیکیشن موبایل به صورت کاربرپسند است. متاسفانه بارها دیده ام که در اپلیکیشن ها لینک هایی قرار گرفته اند که سبب خارج شدن کاربر از اپلیکیشن و باز شدن مرورگر می شوند. باید از جدا شدن کاربر از اپلیکیشن تا جای ممکن جلوگیری کنید. اما اگر لازم است از لینکی استفاده کنید، بهترین راه برای آن استفاده از مرورگر داخلی در اپلیکیشن است.

  • آخرین نکته در طراحی کاربرپسند اپلیکیشن موبایل، اهمیت به کیفیت تجربه کاربری است. متاسفانه بسیاری از اپلیکیشن ها را دیده ام که به محض ورود کاربر، از او می خواهند که به آن امتیاز بدهد و نظر خود را در مورد اپلیکیشن بنویسد. این کار بسیار بسیار اشتباه است. حتما به کاربر زمان دهید که به صورت کامل با اپلیکیشن آشنا شود و تعامل لازم را با آن برقرار کند. بجای آن که به صورت پیاپی از کاربر بخواهید که به اپلیکیشن امتیاز دهد، سعی کنید که کیفیت تجربه کاربری را بهتر از قبل کنید. مطمئن باشید که اگر اپلیکیشن شما کیفیت لازم را داشته باشد، خود کاربر با کمال اشتیاق نظر خود را خواهد داد.

 علاوه بر موارد بالا حتما با کاربران به صورت مداوم در ارتباط باشید و نظرات آن ها را به صورت کامل بررسی کنید و از این نظرات برای کاربرپسندتر کردن و بهبود اپلیکیشن خود استفاده کنید.
رفرنس:نیو سئو
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.