آمار رسانه های اجتماعی در جهان در سال ۲۰۲۲

آمار رسانه های اجتماعی در جهان در سال 2022

آمار رسانه های اجتماعی در جهان در سال ۲۰۲۲

آمار رسانه های اجتماعی در جهان در سال ۲۰۲۲ 700 500 علی ناصرحجتی

آمار رسانه های اجتماعی  در جهان در سال  2022

اطلاعات ما از آخرین آمار رسانه های اجتماعی از مصرف کننده و استفاده از پلت فرم های شبکه های اجتماعی:

شبکه‌های اجتماعی، سیستم بازاریابی را متحول کرده‌اند و همانطور که این مقاله نشان می‌دهد، محبوبیت آنها همچنان در آخرین خلاصه تحقیقات آمار جهانی رسانه‌های اجتماعی برای سال ۲۰۲۲ همچنان در حال افزایش است.

محبوبیت شبکه ها در جمعیت های مختلف متفاوت است و هنوز در حال تغییر و تکامل هستند. تحقیقات Global WebIndex که در این مقاله به آن اشاره می کنیم نشان می دهد که در سطح جهانی،۵۷.۶  درصد از جمعیت جهان از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. میانگین استفاده روزانه ۲ ساعت و ۲۷ دقیقه است.

ما این پست را در طول سال ۲۰۲۲ به‌روزرسانی می‌کنیم زیرا آخرین آمار با استفاده از ۱۰ منبع آماری برتر توصیه‌شده بازاریابی دیجیتال منتشر می‌شود. ما به داده‌های جدیدی در مورد محبوبیت رسانه‌های اجتماعی از Global Web Index در سرتاسر جهان Pew Internet Surveys ایالات متحده و OfCom در بریتانیا اشاره خواهیم کرد.

این پست آخرین گزارش‌ها را به پاسخ‌های ما در ۷ حوزه کلیدی که برای درک استفاده مصرف‌کننده از شبکه‌های اجتماعی حیاتی است، اعمال می‌کند:

 1. محبوبیت کلی رسانه های اجتماعی در مقایسه با استفاده از اینترنت در سطح جهانی چقدر است؟
 2. محبوب ترین شبکه های اجتماعی بر اساس جمعیت (سن و جنسیت) کدامند؟
 3. کدام شبکه های اجتماعی سریع ترین رشد را دارند؟
 4. کاربران اجتماعی هنگام انتخاب محصولات و خدمات چگونه با برندها تعامل دارند؟
 5. معیارهای مختلف تعامل بر اساس رفتار مصرف کننده هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی چیست؟
 6. چگونه مصرف کنندگان با قالب های مختلف پست ها در رسانه های اجتماعی تعامل دارند؟
 7. محبوب‌ترین زمان‌ها برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی چیست و بهترین زمان‌ها را برای ارسال پست چیست؟
 8. محبوبیت کلی رسانه های اجتماعی در مقایسه با استفاده از اینترنت در سطح جهانی چقدر است؟

Datareportal  به طور منظم مجموعه عظیم جهانی آمار رسانه های اجتماعی خود را به روز می کند، که بینش های خوبی را در مورد دنیای رسانه های اجتماعی ارائه می دهد. جالب است که برخی کشورها از نظر استفاده از رسانه های اجتماعی تا چه حد با هم تفاوت دارند و تعجب آور است که کشورهای غربی در میزان استفاده نسبتاً عقب هستند.

برخی از نکات کلیدی از مرور کلی جهانی در ژانویه ۲۰۲۲ آنها عبارتند از:

 • بیش از نیمی از جهان اکنون از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند (۵۸.۴%)
 • اکنون ۴.۶۲ میلیارد نفر در سراسر جهان از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، ۴۲۴ میلیون کاربر جدید در ۱۲ ماه گذشته آنلاین شده اند.
 • میانگین زمان صرف شده روزانه برای استفاده از رسانه های اجتماعی ۲ ساعت و ۲۷ دقیقه است.

این داده های خاص، در سطح جهانی می باشند، بنابراین ممکن است بخواهید اسلایدهای کشورهای موجود در بازارهای اصلی خود را بررسی کنید تا ایده بهتری از وضعیت فعلی اجتماعی در مناطقی که در آن فعالیت می کنید به دست آورید. در این پست، بر روی داده های رسانه های اجتماعی تمرکز می کنیم که از اسلاید ۷۸ در گزارش شروع می شود.

این نمودار اهمیت و رشد رسانه‌های اجتماعی را خلاصه می‌کند.

در حال حاضر، بیش از ۴ نفر از هر ۵ کاربر اینترنت از رسانه های اجتماعی برای دسترسی به اخبار استفاده می کنند. به علاوه، ۲۵.۳ درصد از افراد ۱۶ تا ۶۴ ساله از اینترنت برای بررسی علائم سلامتی خود در هفته گذشته استفاده کرده اند.

خلاصه ای از کاربران جهانی رسانه های اجتماعی در سراسر جهان:

هنگام مقایسه محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی، بهتر است آنها را بر اساس میزان استفاده فعال از حساب، نه فقط تعداد حساب‌های کاربری، بررسی کنید.

این نمودار تعداد کل کاربران اینترنت را نشان می دهد که نشان می دهد در حالی که ۶۱.۸٪ از جمعیت جهان کاربران اینترنت هستند، ۴.۲٪ هنوز کاربران فعال رسانه های اجتماعی نیستند، که فرصت هایی را برای رشد آینده نشان می دهد.

تجزیه و تحلیل سال ۲۰۲۲ استفاده منطقه ای از رسانه های اجتماعی نشان می دهد که تنوع گسترده نفوذ رسانه های اجتماعی به ۶۹٪ در آسیای شرقی، ۸۲٪ در آمریکای شمالی، ۷۹٪ در آمریکای جنوبی و ۸۵ و ۸۴٪ در شمال و غرب اروپا می رسد. این میزان در جنوب آسیا به ۴۵ درصد، در غرب آفریقا به ۱۶ درصد و در آفریقای میانه به ۸ درصد کاهش می یابد.

به روز رسانی بازاریابی همه گیر:

علاوه بر پرسش‌های معمول، گزارش ویژه‌ای توسط Datareportal در ژوئیه ۲۰۲۰ انجام شده است که، تغییرات استفاده از رسانه‌های اجتماعی را در ابتدای دوره قرنطینه COVID-19 بررسی می‌کند و به ویژه افزایش چشمگیر فعالیت های آنلاین و دیجیتال را نشان می دهد.

قالب طرح دیجیتال مارکتینگ رایگان:

الگوی برنامه ریزی بازاریابی محبوب ما در چارچوب Smart Insights RACE ساختار یافته است. به عنوان یک عضو رایگان به Smart Insights بپیوندید تا امروز الگوی طرح بازاریابی دیجیتال را دانلود کنید.

 • محبوب ترین شبکه های اجتماعی بر اساس جمعیت (سن و جنسیت) کدامند؟

بهترین منبع برای محبوب ترین آمار پلتفرم های رسانه های اجتماعی مستقیماً از بیانیه های شرکت ها می باشد. این مجموعه اهمیت برنامه های پیام رسان مانند واتساپ، فیس بوک و وی چت را نشان می دهد. همچنین رشد سریع تیک تاک برای تبدیل شدن به یکی از شبکه های اجتماعی اصلی را برجسته می کند.

توجه داشته باشید که Reddit به اندازه توییتر مورد بحث قرار نمی گیرد، اما تعداد کاربران فعال ماهانه بیشتری نسبت به توییتر و Quora دارد. اخیراً برنامه های تبلیغاتی خود را گسترش داده است و می تواند برای دستیابی به مخاطبان و بحث در مورد فعالیت هایی مانند بازی مفید باشد.

این برای استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی شما چه معنایی دارد؟ ما الگوها و ابزارهایی برای حمایت از شما و تیم بازاریابی شما برای دستیابی و تبدیل مشتریان بیشتری در رسانه های اجتماعی داریم. برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی برنده، از یک رویکرد داده محور استفاده کنید.

جمعیت شناسی جهانی فیس بوک:

از آنجایی که فیس بوک هنوز هم جزو برترین هاست، من اطلاعات جمعیتی فیس بوک از گزارش ۲۰۲۱ Sprout Social Media را به اشتراک خواهم گذاشت.

همانطور که می بینیم، از داده های فیس بوک، بزرگترین جمعیت در فیس بوک مردان ۲۵ تا ۳۴ ساله هستند. برای زنان نیز این محدوده سنی نشان دهنده بزرگترین گروه کاربران در زنان نیز در همین سنین است.

محبوبیت شبکه اجتماعی ایالات متحده:

تحقیقات روند آمار رسانه‌های اجتماعی ایالات متحده را در استفاده از اخبار نشان می‌دهد. جالب توجه است که تعداد افرادی که اغلب اخبار را از رسانه های اجتماعی دریافت می کنند در سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است، اما هنوز هم تقریباً نیمی از افراد از رسانه های اجتماعی برای دریافت اخبار استفاده می کنند.

جالب‌تر اینکه، تجزیه‌وتحلیل آمار زیر نشان می‌دهد که کدام کانال‌های رسانه‌های اجتماعی توسط کدام جنسیت، سن، سطح تحصیلات، نژاد، و وابستگی‌های سیاسی استفاده می‌شوند. به عنوان مثال، فیس بوک یک منبع منظم اخبار برای تقریبا دو برابر کردن تعداد زنان به مردان است. نزدیک به دو سوم مصرف کنندگان اخبار از اسنپ چت ۱۸ تا ۲۹ ساله هستند.

گزارش ۲۰۲۱ از کودکان و والدین: استفاده و نگرش‌ها از رسانه منتشر شده توسط OfCom بریتانیا در صورتی جالب است که کسب‌وکار شما درگیر بازاریابی برای کودکان یا بازارهای جوانان باشد. قابل ذکر است، ۴۴ درصد از کودکان ۸ تا ۱۱ ساله از برنامه ها و سایت های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند که به سرعت به ۸۷ درصد از نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله افزایش می یابد.

در اینجا یک عکس از دو گروه از چهار گروه سنی ارائه شده است.

 • کدام شبکه های اجتماعی به سرعت در حال رشد هستند؟

هر بازاریاب زمان محدودی برای بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی دارد، بنابراین باید تلاش خود را روی کدام شبکه اجتماعی با رشد سریع‌تر متمرکز کنید؟

با ابزار تعاملی «ظهور رسانه‌های اجتماعی» از «دنیای داده‌ها» می‌توانید رشد شبکه‌های اصلی را مشاهده کنید:

 • کاربران اجتماعی هنگام انتخاب محصولات و خدمات چگونه با برندها تعامل دارند؟

یکی از چالش‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی این است که ماهیت خود رسانه‌های اجتماعی تقریبا یکسان هستند و شامل مکالمات بین دوستان، خانواده و همکاران می‌شوند. با توجه به این موضوع، برندها باید نسبت به نحوه استفاده از رسانه های اجتماعی حساس باشند.

تحقیقات GlobalWebIndex در گزارش گرایش‌های رسانه‌های اجتماعی ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که چگونه و چرا بازدیدکنندگان از خدمات مختلف رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. کاربران اینستاگرام، پینترست، لینکدین، ردیت و توییتر همگی در ۳ انگیزه اصلی خود، «دنبال کردن/پیدا کردن اطلاعات درباره محصولات/برندها» را گزارش می دهند.

 • معیارها برای نرخ تعامل پلتفرم های مختلف چیست؟

بین اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۰، مصرف کنندگان دیجیتال به طور متوسط ​​۲ ساعت و ۲۲ دقیقه در روز را در شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسانی بر اساس فهرست وب جهانی سپری می کنند. این یک کاهش جزئی نسبت به سال قبل بود، روندی که در سال ۲۰۱۸ شروع شد و با همه‌گیری قطع شد.

آمریکای لاتین بالاترین میزان استفاده از رسانه های اجتماعی را در سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص داد که اوج آن در طول همه گیری، به طور متوسط ​​روزانه ۳ ساعت و ۳۸ دقیقه در رسانه های اجتماعی بود.

GWI  توضیح می‌دهد که رشد استفاده از رسانه‌های اجتماعی تا حدی به دلیل گستردگی انتخاب پلت‌فرم است و همچنین ناشی از درجه‌ای از تخصص و کارایی و نوع آن است، جایی که برخی از کاربران برای انجام انواع خاصی به پلت‌فرم‌ها روی می‌آورند مانند پینترست و تیک تاک.

این برای استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی شما چه معنایی دارد؟ اعضای Savvy Smart Insights از آموزش بازاریابی ما برای تسلط بر کانال های دیجیتال استفاده می کنند و در عین حال برنامه ریزی و استراتژی بازاریابی خود را یکپارچه می کنند. همین امروز کار خود را شروع کنید.

تعامل توسط شبکه های اجتماعی:

ابزار محک زدن آمار رسانه‌های اجتماعی، Rival IQ این معیارهای مفید را بخش به بخش از معیارهای تعامل دررسانه‌های اجتماعی تولید می‌کند، از جمله:

 • پست در روز
 • پست ها در هفته
 • نرخ مشارکت
 • هشتگ های برتر بر اساس نرخ تعامل

اینها شامل معیارهای مفید برای فیس بوک، اینستاگرام و توییتر است که می توانید با هم مقایسه کنید. در اینجا نمونه ای از گزارش ۲۰۲۱ آنها موجود است.

 • افت نرخ تعامل  فیس بوک

به طور معمول، در فیس بوک، هر پست دارای نرخ تعامل زیر ۰.۲٪ است. به طور معمول اکثر مشاغل کمتر از دو پست در روز دارند.

 • نرخ تعامل اینستاگرام

نرخ تعامل در اینستاگرام به طور قابل توجهی در مقایسه با فیس بوک بالاتر است، اما معمولا پست های کمتری در روز وجود دارد.

همانطور که انتظار می رود، بخش مد دارای بالاترین نرخ تعامل و تعداد پست است.

آمار رسانه های اجتماعی تحت پوشش این معیار شامل الکل، مد، غذا و نوشیدنی، بهداشت و زیبایی، ویرایش عالی، دکوراسیون منزل، هتل ها و استراحتگاه ها، اینفلوئنسرها، رسانه ها، سازمان های غیرانتفاعی، خرده فروشی و تیم های ورزشی است.

 • چگونه مصرف کنندگان با قالب های مختلف پست در رسانه های اجتماعی تعامل دارند؟

بازاریابان به طور شهودی می دانند که نوع مناسب تصاویر و ویدئوها در به دست آوردن تعامل موثرتر است.

این توسط نرخ های تعامل مشاهده شده پشتیبانی می شود. طبق گفته لینکدین، تصاویر معمولاً منجر به ۲ برابر نرخ نظر بیشتر می‌شوند و ویدیو ۵ برابر بیشتر در لینکدین درگیر می‌شود، و ویدیوی زنده ۲۴ برابر بیشتر بازدید می‌شود.

این مورد نیز توسط این داده‌های این گزارش و گرایش‌های رسانه‌های اجتماعی Social Bakers پشتیبانی می‌شود:

ویدیوهای طولانی‌تر از یک دقیقه بالاترین میانگین تعامل را دارند.

بر اساس داده های Socialbakers، میانگین دسترسی در فیس بوک در سال ۲۰۲۰، برای ویدیوهای بسیار طولانی  بیش از پنج دقیقه بوده است. در واقع، هم برای دسترسی و هم برای تعامل، همبستگی وجود داشت که نشان داد هر چه یک ویدیو طولانی‌تر باشد، به جلوتر می‌رسد و تعاملات آن بیشتر می‌شود

 • محبوب‌ترین زمان‌ها برای استفاده مصرف‌کنندگان از رسانه‌های اجتماعی چیست و بهترین زمان‌ها برای ارسال پست چیست؟

آزمایش فرکانس های مختلف به روز رسانی و زمان بندی، جنبه دیگری از بهینه سازی رسانه های اجتماعی بر اساس رفتار مصرف کننده است.

هر شبکه بر اساس الگوریتم های خود تمایل به داشتن یک “نقطه عطف” برای فرکانس دارد. قبلا برای بسیاری از برندها ارسال چندین بار در روز در فیس بوک مفید بود، اما با کاهش دسترسی ،  به روز رسانی واحد موثرتر است. ما متوجه شدیم که فرکانس بالاتر در لینکدین یا توییتر موثرتر است.

سازنده استراتژی رسانه اجتماعی Sprout Social 2022 بهترین زمان‌ها را برای پست کردن در رسانه‌های اجتماعی مقایسه می‌کند. اینها را با الگوهای پست خود مقایسه کنید و در نظر بگیرید که چگونه می توانید متفاوت پست کنید.

فرکانس بالاتر در لینکدین یا توییتر موثرتر است. نتایج اینستاگرام و فیس‌بوک نشان می‌دهند که ترجیح آن ها پست کردن در حدود اواسط هفته و در ظهر است، بنابراین هنگام برنامه‌ریزی به‌روزرسانی پست‌های خود باید این را در نظر بگیرید.