افزودن کیفیت به آمیخته بازاریابی

افزودن کیفیت به آمیخته بازاریابی
بازاریابان درباره سطح کیفیت مورد نظر مصرف کنندگان از محصولاتشان و قیمتی که حاضر به پرداخت بابت آن محصولات هستند ، تحقیق می کنند. جنبه اصلی ارزش آفرینی برای مصرف کنندگان ، تصمیمات مربوط به قیمت در مقابل کیفیت است. علاوه بر این ، بازاریابان باید مصرف کنندگان را از طریق ارتباطات بازاریابی از کیفیت محصول ، آگاه نمایند. اما به خاطر داشته باشید که پاسخ دادن به خواسته های مشتریان صرفاً آغاز راه است. شرکت ها باید محصولی را که مشتری با کیفیت ارزیابی می کند ، با قیمتی مناسب و در مکان مورد نظر آنها ، عرضه نمایند. بازاریابان به جای انجام تکراری کارها در طول سالیان متمادی ، باید همواره به دنبال طرقی برای بهبود محصول ، توزیع ، قیمت و ترفیع باشند. در این قسمت به نحوه اثر گذاری توجه به کیفیت برآمیخته بازاریابی ، می پردازیم :

محصول 

یکی از راه هایی که شرکت ها کیفیت محصولاتشان را بهبود می بخشند ، عبارت است از بهبود خدمات مشتریان . برای مثال شرکت ویرل پول به طور مستمر خدمات تعمیراتی را که برای محصولات خود ارائه می دهد ، بهبود می بخشد. در گذشته ، اگر ماشین لباس شوئی شما خراب می شد ، باید با ویرل پول تماس می گرفتید ، آنها شما را به بخش خدمات ارجاع می دادند و شما باید به آن بخش زنگ زده و زمانی را برای تعمیر تنظیم می کردید. اما امروزه ، با کمک تکنولوژی ، مشتریان این شرکت می توانند برنامه زمانی همه تکنسین های تعمیراتی شرکت را در منطقه محل سکونت خود ببینند و مناسب ترین زمان را برای خود برگزینند و همه این کارها با اولین تلفن انجام می شود. علاوه براین ، ویرل پول خدمات آنلاین نیز ارائه می دهد که مشتریان را قادر می سازد ، بدون نیاز به تلفن ، زمان بندی خدمات مورد نتیجه برای مشتریان آسانتر باشد. آنها راضی تر خواهند بود. همچنین تملک شرکت مای تاگ در سال 2006 توسط ویرل پول ، این فرصت را برای شرکت فراهم آورد که این تأکید بر کیفیت را به مشتریانی که قبلاً استفاده کننده محصولات با کیفیت مای تاگ بودند ، گسترش دهد.

توزیع

تورفارم ، که بزرگ ترین تولید کننده داروهای ژنریک در کاناداست ، با تأمین کنندگان خود در راستای بهبود تحویل به موقع دارو به مشتریان همکاری می کند. در ابتدا تورفارم استراتژی های خرید و تحویلی را تدوین نمود تا اطمینان ایجاد شود که بیش از 99 درصد اوقات ، مقادیر مورد نیاز مواد خام در موعد مقرر از سوی تأمین کنندگان تحویل می شود. علاوه بر آن ، شرکت با مشتریان خود ، یعنی داروخانه های آمریکایی ؛ برای بهبود نرخ تحویل به موقع محصولات از 60 درصد به 95 درصد و بیشتر ، همکاری نمود.

قیمت

هیولت – پاکارد ( HP ) ، به طور همزمان مشغول کاهش هزینه ها و بهبود خدمات به مشتریان است. HP تکنولوژی « تأمین مطمئن » را توسعه داده و آن را در کار تریج های پرینتر تولیدی خود به کار گرفته است. تکنولوژی مذکور حس گری دارد که ، کاهش جوهر را تشخیص می دهد و پرینتر به طور خودکار ، کار تریج جدید را درخواست می کند. HP با تولید سیستم تأمین خودکار کارتریج پرینتر ، هزینه های مربوط به پردازش درخواست های تلفنی مشتریان را نیز کاهش داده است.

ترفیع

امروزه بازاریابان دریافته اند که مشتریان زمانی اطلاعات می خواهند که بدان نیاز داشته باشند و نه هنگامی که بازاریاب می خواهد. گپ نمونه بارزی از این رویکرد است. در فروشگاه های الدنیوی گپ ، فروشندگان هدفون ( گوشی ) هایی دارند که با کمک آنها می توانند اطلاعات لازم برای پاسخ به سؤالات مشتریان را بلافاصله دریافت نمایند.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت 
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.