در شبکه های اجتماعی مخاطبین را با محتوای مناسب ویروسی کنید.

در شبکه های اجتماعی مخاطبین را با محتوای مناسب ویروسی کنید
یکی از رازهای کلیدی موفقیت برندینگ در شبکه های اجتماعی، تولید محتوای منحصر به فرد و ویروسی (viral) می باشد که بتواند به خوبی با مخاطب هدف ارتباط برقرار نماید و دست به دست به اشتراک گذاشته شود.در این مطلب نکات کلیدی طراحی پست برای شبکه های اجتماعی را معرفی خواهیم کرد که به شما کمک می کند محتوای خود را ویروسی کنید و در جامعه هدف برند و کسب و کارتان پخش کنید. با ما همراه باشید.

استراتژی هشتگ‌گذاری برای پست‌ها

آیا در مورد هشتگ‌های معروف  Shareacoke یا Likeagirl و کمپین های معروف آنها شنیده‌اید. در سال 2009 هشتگ‌ها به عنوان شیوه‌ای مهم برای افزایش تعامل بین افراد در توئیتر، فیسبوک و اینستاگرام  در زمان طراحی پست برای شبکه های اجتماعی بسیار رواج یافتند. یکی از شیوه های ویرووسی کردن محتوا، استفاده حرفه‌ای از هشتگ‌ها است. برای استفاده از هشتگ‌ها در راستای طراحی پست برای شبکه های اجتماعی نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

هشتگ کوتاه و به خاطر سپردنی: هشتگ‌هایی که در شبکه های اجتماعی به کار می روند و ترند می‌شوند اکثراً کوتاه و به یادماندنی برای مخاطب هستند. به طور مثال هشتگ FF# به معنای Follow Friend در سال 2009 آغاز شد و یکی از موفق ترین هشتگ‌ها در شبکه‌های اجتماعی به ویژه توئیتر است.

هشتگ مرتبط و در زمان مناسب: شما نمی‌توانید هشتگ #نوروز_مبارک را در اواسط سال داشته باشید و باید در زمان مناسب و مرتبط با مناسبت تعریف شده مطرح شود. مهمترین نکته این است که هشتگ‌ها را در زمان، مکان و موقعیت مناسب ایجاد نمایید. شما می‌توانید هنگام طراحی پست برای شبکه های اجتماعی از تگ مکانی استفاده کنید. برای مثال هشتگ Khieat2017 هشتگی برای فستیوال غذای Karachi  بود که بسته به رویداد توسط شرکت کنندگان که پست‌های خود را با تگ موقعیت مکانی این فستیوال در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشتند، معروف گردید.

هشتگ خلاق و منحصر به فرد: هشتگ اجتماعی BringBackOurGirls هشتگ منحصر به فردی در ارتباط با مفهوم آسیب‌های اجتماعی دختران و پایان بخشیدن به ترورسیم و آغازی بر حق آموزش می‌باشد. بنابراین هنگام طراحی پست برای شبکه های اجتماعی  و تعریف هشتگ سعی کنید مفهومی عمیق و اجتماعی را به شیوه ای خلاقانه به جامعه هدف خود منتقل نمایید.

نوع محتوای خود را شناسایی کنید.

هر شبکه اجتماعی بر اساس ماهیت خود،  بر روی محتوای خاصی بیش از سایر فرمت های محتوایی تمرکز می کند. به عبارت دیگر هر شبکه اجتماعی برای فرمت خاصی از محتوا بهینه شده است. البته باید عنوان کرد، امروزه جنگ بسیاری از شبکه‌های اجتماعی بر سر محتوای ویدئویی است. محتوای ویدئویی به شدت قابلیت ویرووسی شدن دارد. اما در مجموع، مخاطبین محتوا و برندتان را بشناسید و مطلع شوید از چه نوع فرمت محتوایی لذت می برند. برای طراحی پست برای شبکه های اجتماعی، باید قابلیت‌های محتوا و جنس مخاطب را به خوبی بشناسید. به طور مثال محتوای تصویری و ویدئویی به دلیل سهولت دسترسی، قابلیت به اشتراک گذاری بالا از پتاسیل ویروسی شدن زیادی برخوردار است.

تأثیرگذاری مثبت در زمان طراحی پست برای شبکه های اجتماعی

طراحی پست برای شبکه های اجتماعی با کیفیت، با تجربه و احساس مخاطبین گره می خورد. به طور مثال، محتوای طنز، غمگین، شاد و احساسی، محتوای شوکه کننده و تعجب آور از مهمترین سبک‌هایی هستند که در زمان طراحی پست برای شبکه های اجتماعی باید مد نظر قرار گیرد. بنابراین از محتوای کسل کننده بپرهیزید. احساسات مخاطبین تان را هدف قرار دهید تا آنها نیز بتوانند محتوای شما را به دفعات به اشتراک بگذارند. قابلیت اشتراک گذاری محتوای با کیفیت در زمان طراحی پست برای شبکه های اجتماعی باید مدنظر قرار گیرد.
در واقع، محتوای احساسی چه مثبت، چه منفی و یا هر دو، کار خودش را می‌کند و به شدت ویروسی می‌شود و آن زمان قادر خواهید بود، آن را در جامعه هدف پخش کنید. هنگام طراحی پست برای شبکه های اجتماعی به این فکر کنید که محتوایی که می‌تواند صرفا یک پست بیروح باشد را با افزودنی‌هایی مانند ترس، اضطراب، طنز، تعجب زیاد، عصبانیت و سایر موارد طعم دار کنید و آن را  به یک پست برنده و و یروسی در شبکه‌های اجتماعی تبدیل نمایید.

به طور مثال موزیک ویدئو «دوباره می‌بینمت» با اجرای مشترک ویز خلیفه و چارلی پوث، توانست با بیش از دو میلیارد و 900 میلیون بازدید رکورد پربیننده ترین موزیک ویدئو یوتیوب را بشکند و در صدر جدول قرار گیرد. این موزیک ویدئو که برای فیلم «سریع و خشمگین 7» و در یادبود پل واکر بازیگر آن فیلم ساخته شده بود، مملو از احساس وفاداری مخاطب به پل واکر و غم و ناراحتی آنها برای از دست دادن این شخصیت  محبوب سینمای جهان است.

همچنین موزیک ویدئو Psy از خواننده مشهور کره‌ای تا پیش از ای