چرا بازاریابی ایمیلی بازگشت سرمایه مورد انتظار را ندارد؟

چرا بازاریابی ایمیلی بازگشت سرمایه مورد انتظار را ندارد

بازاریابی ایمیلی یکی از روش‌های اثبات شده بازاریابی است که کسب‌وکارهای مختلفی در سرتاسر جهان از آن استفاده می‌کنند. ایمیل‌های که برای مخاطبان خود ارسال می‌کنید باید هدفی داشته باشند و گیرنده را به‌سوی انجام عملی خاص سوق دهند. اگر می‌خواهید که گیرنده ایمیل را به خرید و یا ثبت‌نام در سرویس خود تشویق کنید، ایمیل‌های شما باید شفاف و مختصر باشند و همچنین به صورتی نوشته شوند که مخاطب بعد از خواندن آن احساس کند باید محصول شما را بخرد و یا در سرویس شما ثبت‌نام کند.اما برخی از کسب‌وکارهایی که از بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنند گلایه دارند که این متد از بازاریابی نمی‌تواند بازگشت سرمایه مورد انتظار را برای آن‌ها داشته باشد. اما ازآنجایی‌که هر چیزی در این جهان لایتناهی دلیل خاص خود را دارد، عدم موفقیت کمپین‌های بازاریابی ایمیلی نیز می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این پست  به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

عدم ارزیابی آدرس‌های ایمیل

بجای اینکه امیدوار باشید ایمیل‌هایتان به دست افراد صحیح برسد، می‌توانید با ارزیابی آدرس ایمیل‌هایی که در دست دارید، ایمیل‌هایتان را به افراد مرتبط‌تری ارسال کنید. برخی از سرویس‌ها برای ارزیابی آدرس‌های ایمیل در وب موجود هستند از جمله آن‌ها می‌توان به سرویس Email Checker اشاره کرد. با استفاده از این سرویس می‌توانید ایمیل‌های خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن ارزیابی کنید.
یکی از شاخص‌ترین مزیت‌های ارزیابی ایمیل‌ها، تاثیر آن در افزایش بازگشت سرمایه است. اگر یک شرکت بتواند ایمیل‌های خود را به درستی ارزیابی کند، بونس ریت به میزان قابل‌توجهی کاهش خواهد یافت و ایمیل‌های ارسالی بجای پوشه اسپم، در اینباکس مخاطب ظاهر می‌شوند.

عدم بخش‌بندی لیست ایمیل

گیرندگان ایمیل به ایمیل‌هایی که شخصی‌سازی شده باشند روی خوشی نشان می‌دهند. به همین خاطر است که شما نمی‌توانید با راه‌اندازی یک کمپین ایمیلی، فکر کنید که ایمیل‌های شما برای همه جذاب خواهند بود. قطعا هرکسی سلیقه خاص خود را دارد و ممکن است با نوع ایمیل‌های شما تعامل برقرار نکند و در نهایت از عضویت در خبرنامه شما انصراف دهد. البته که شما نمی‌توانید یک پیام خاص را برای هر کدام از اعضای لیست ایمیلی خود بنویسید؛ زیرا این کار وقت بسیار زیادی را می‌طلبد. بنابراین باید لیست‌های ایمیلی خود را بخش‌بندی کنید. هوش مصنوعی ممکن است در آینده‌ای نزدیک به کمک شما بیاید، اما هنوز زحمت بخش‌بندی کردن به گردن شماست.
برای بخش‌بندی کردن لیست‌های ایمیلی خود، ابتدا باید آدرس‌های ایمیل معتبر داشته باشید و سپس این ایمیل‌ها را در گروه‌های مختلف دسته‌بندی کنید. برای مثال، می‌توانید دسته‌بندی ایمیل‌های خود را بر اساس فاکتورهایی مانند ملیت، جنسیت، موقعیت مکانی و یا ترکیبی از اطلاعات دموگرافیک انجام دهید. بعد از بخش‌بندی کردن ایمیل‌ها، باید آن‌ها را پرسناهای مخاطبان تبدیل کنید. هر گروه باید پیام‌های مختص به خود را دریافت کند. پیامی‌هایی که دقیقا بر اساس نیازهای این گروه نوشته شده‌اند.

عدم ارائه ارزش به گیرنده

هر کمپین بازاریابی ایمیلی که شما راه‌اندازی می‌کنید، باید ارزش خاصی را به مشتری و گیرنده پیام‌ها ارائه دهد. این ارزش باید به‌گونه‌ای در ایمیل آورده شود که گیرنده بلافاصله روی دکمه CTA انتهای ایمیل کلیک کند. در اینجا یکی دیگر از مزیت‌های بخش‌بندی کردن آدرس‌های ایمیل نمایان می‌شود. گروه‌های مختلف قطعا درک مختلفی از معنای ارزش دارند. در محتواهای نوشتاری و بصری خود روی این ارزش‌ها تاکید کنید.
برای کسب نتایج بهتر، می‌توانید با شرکتی که در زمینه شناسایی مخاطبان هدف و نوشتن متن‌های قانع‌کننده تجربه دارد همکاری کنید. این شرکت ممکن است برای شناسایی ارزش‌های مورد نیاز از بیگ دیتا نیز استفاده کند.

عدم تعریف اهداف برای ایمیل‌ها

اگر نتوانید دلیل قانع‌کننده‌ای برای استفاده از بازاریابی ایمیلی بیابید، قطعا نباید انتظار بازگشت سرمایه‌ای را نیز داشته باشید. زیرا شما حتی نمی‌دانید که چه نوع بازگشت سرمایه‌ای را می‌خواهید. برای مثال، اهداف بازاریابی ایمیلی شما می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:
  • فروش بیشتر محصولات
  • افزایش ترافیک سایت
  • افزایش وفاداری مشتری
یک هدف کلیدی را انتخاب کرده و آن را سنگ بنای تولید محتواهای خود و ارائه ارزش قرار دهید و سپس پاسخ‌های مشتریان را اندازه‌گیری کنید.

استراتژی بازاریابی ایمیلی خود را بازنگری کنید.

همان‌طور که روی بازگشت سرمایه مورد انتظار از کمپین‌های بازاریابی ایمیلی تمرکز می‌کنید، سعی کنید توصیه‌های گفته شده در این مطلب را نیز به کار گیرید تا ببینید که نتایج شما تا چه مقدار تغییر می‌کند. اگر از این تاکتیک‌ها پیروی کردید و از بهترین ابزارهای آنالیزی بهره گرفتید، می‌توانید مطمئن باشید که یک بازگشت سرمایه عظیم در انتظار شماست
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.