آیا اندازه شرکت روی استراتژی سئو تاثیری دارد؟

آیا اندازه شرکت روی استراتژی سئو تاثیری دارد

وقتی‌که شروع به مطالعه در زمینه سئو می‌کنید و با دیدگاه‌های مختلف در این حوزه آشنا می‌شوید، در ابتدا ممکن است کمی گیج و سردرگم شوید و حتی تصمیم بگیرید که به مطالعه در این حوزه ادامه ندهید. سخت است که بگوییم شرکت شما دقیقا باید چه مقدار از منابع خود را روی سئو سرمایه‌گذاری کند. شما دوست دارید که یک کمپین بزرگ سئو را به راه بیاندازید، ولی نگران هستید که وقت کافی برای مدیریت آن نداشته باشید یا نتوانید منابع لازم را به آن تخصیص دهید.

در واقع می‌توان این‌گونه گفت که هیچ راه حل تک سایزی برای استراتژی بهینه‌سازی موتورهای جستجو وجود ندارد. هر شرکت، چه بزرگ و چه کوچک، باید در ابتدا یکسری اهداف را برای خود مشخص کند. از اینجا به بعد، پیدا کردن فرصت‌های بازاریابی و تعیین کردن یک استراتژی که با اندازه شرکت و اهداف شما برای رشد متناسب باشد ممکن می‌شود.
شرکت‌ها با هر اندازه می‌توانند حداقل یکی از جنبه‌های بازاریابی اینترنتی را به اجرا درآورند تا سئو خود را بهبود داده و رتبه بهتری در موتورهای جستجو بگیرند و البته ترافیک سایتشان نیز بالاتر برود. اگر شرکت شما بودجه محدودی برای اجرایی کردن سرویس‌ها و استراتژی‌های گسترده سئو دارد، سرمایه‌گذاری روی یک یا دو بخش از این حوزه می‌تواند شروع خوبی باشد. سرمایه‌گذاری روی بخش‌های کوچک قطعا از سرمایه‌گذاری نکردن بهتر است.

کسب‌وکارهای کوچک

کسب‌وکارهای کوچک معمولا بودجه محدودی برای سئو دارند و به همین خاطر مدیران این کسب‌وکارها اغلب فکر می‌کنند که آن‌ها شانسی برای کسب رتبه‌های برتر در موتورهای جستجو ندارند. به دلیل بودجه محدود، کسب‌وکارهای کوچک و به خصوص استارتاپ‌ها باید خودشان فعالیت‌های مربوط به بازاریابی آنلاین و سئو را انجام دهند که این امر زمان زیادی را از آن‌ها می‌گیرد.
به جای تکه تکه کردن استراتژی بازاریابی آنلاین و اختصاص بودجه به آن، کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند روی یک یا دو جنبه از بازاریابی آنلاین تمرکز کنند. کسب‌وکارهای کوچک که یک فضای فیزیکی مانند فروشگاه را در اختیار دارند باید روی سئو محلی، روابط عمومی آنلاین، برندینگ، بهینه‌سازی موبایل و استفاده از گوگل ادوردز تمرکز کنند. هدف این کسب‌وکارها این است که افراد را به درون فروشگاه بکشانند؛ بنابراین باید سعی کنند که نامشان در لیست جستجوهای محلی گوگل و سرویس‌های شخص ثالث ظاهر شود.
اما کسب‌وکارهای کوچک که فضای فیزیکی در اختیار ندارند می‌توانند به سراغ استفاده از کمپین‌های ادوردز بروند. استراتژی بازاریابی محتوایی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و تبادل لینک با سایر وب‌سایت‌ها گزینه‌های دیگری است که پیش روی این کسب‌وکارها قرار دارد.

کسب‌وکارهای متوسط

برای کسب‌وکارهای متوسط نیز بودجه هنوز یک محدودیت است. به هر حال، این نوع از کسب‌وکارها وب‌سایت‌های بزرگ‌تری دارند و برای آن‌ها سئوی فنی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. کسب‌وکارهای متوسط پیش از آغاز کمپین سئو یک بررسی جامع از سایت خود داشته باشند. روابط عمومی آنلاین و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی از دیگر گزینه‌های روی میز شرکت‌های متوسط هستند. این شرکت‌ها حتی می‌توانند روی طراحی استراتژی بلندمدت محتوایی نیز فکر کنند.
در یک شرکت سایز متوسط، باید حداقل یک متخصص بازاریابی اینترنتی وجود داشته باشد تا تقویم‌های ادیتوری و پیام‌های شبکه‌های اجتماعی را مدیریت کند و روی اجرای استراتژی سئو نظارت داشته باشد. این شخص می‌تواند به‌صورت دور کار یا اوت سورس نیز در شرکت مشغول به کار شود.

شرکت‌های بزرگ

شرکت‌های بزرگ معمولا با محدودیت بودجه مواجه نیستند و می‌تواند گسترده‌ترین کمپین‌های سئو را راه‌اندازی کنند. این شرکت‌ها در دو دسته‌بندی B2B و B2C قرار می‌گیرند.
برای کسب‌وکارهای B2B، بازاریابی محتوایی و سئوی فنی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این کسب‌وکارها باید روی این دو عنصر تمرکز خاصی داشته باشند. در بازاریابی محتوایی، نشر دادن محتوا در شبکه‌های اجتماعی امری حیاتی است.
اما محدودیت بودجه برای دسته‌بندی دیگری از شرکت‌های بزرگ که از نوع B2C هستند به حداقل می‌رسد. این شرکت‌ها فرصت‌های بیشتری برای تمرکز روی جنبه‌های مختلف بازاریابی اینترنتی دارند. علاوه بر تلاش برای اجرایی کردن استراتژی‌های مختلف بازاریابی برای سئو، شرکت‌های بزرگ باید سعی در حفظ و مدیریت برند آنلاین خود نیز داشته باشند. روابط عمومی، ترویج پاسخ‌های شبکه‌های اجتماعی و نظارت بر محتواها (وبلاگ، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و محتوای صفحه) مواردی ضروری برای حفظ شهرت و اعتبار شرکت هستند.
شرکت‌های بزرگ ممکن است بخواهند فعالیت‌های بازاریابی خود را به آژانس‌های فعال در این زمینه واگذار کنند. این به این خاطر است که شرکت‌های بزرگ می‌دانند یک آژانس بازاریابی دیجیتال با زیر و بم این حوزه آشنایی دارد و می‌تواند بهتر فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی را به پیش ببرد.

بهترین استراتژی متناسب با اندازه شرکت خود را بیابید.

اهمیتی ندارد که بودجه بازاریابی شرکت شما چقدر است. برخی استراتژی‌های بازاریابی آنلاین ارزان قیمت وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها وب‌سایت خود را بهینه‌سازی کنید.
مشتریان شما آنلاین هستند. اگر به واسطه بودجه محدود مجبور شوید که خود را از فضای آنلاین دور نگه دارید، مطمئن باشید که مشتریان خود را از دست خواهید داد. در دنیای امروز، دیگر به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید سئو را نادیده بگیرید؛ زیرا سئو برای موفقیت هر کسب‌وکار یک ضرورت است.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.