مزایای پست های 280 کاراکتری توییتر در بازاریابی شبکه های اجتماعی

مزایای پست های 280 کاراکتری توییتر در بازاریابی شبکه های اجتماعی
با قابلیت جدید پست های 280 کاراکتری توییتر بسیاری از برندها با استفاده از توییت های طولانی تر به عنوان ابزاری برای بازاریابی شبکه های اجتماعی و ارائه خدمات مشتری محور، این شیوه جدید را تست می کنند. البته مدیران بازاریابی نباید با افزایش تعداد کاراکتر، از متن های زیادی استفاده کنند. بلکه باید از این به روز رسانی جدید در توییتر، در راستای اهداف کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی برند خود برای پاسخگویی به نظرات و فیدبک‌های مشتریان، حل مسائل و چالش های مخاطبین هدف به صورت آنلاین یا پروموشن برند خود استفاده نمایند. اما با افزایش قابلیت توئیت کردن با تعداد کاراکترهای بیشتر باید نکات مهمی را برندها و کسب و کارها در زمان اجرای بازاریابی شبکه های اجتماعی در توییتر در نظر داشته باشند. ما امروز در این مطلب به بررسی فرصت های کاربردی استفاده از قابلیت پست های 280 کاراکتری توییتر می پردازیم.

اهمیت بازاریابی محتوایی خلاقانه در زمان طراحی پست های 280 کاراکتری توییتر

با توجه به ماهیت توییتر و عادت کردن مخاطبین این پلتفرم بازاریابی شبکه های اجتماعی به محدودیت کاراکترهای توئیت، باید مراقبت باشید که پست های 280 کاراکتری توییتر حوصله مخاطبین هدف را سر نبرد و با استفاده از ابزارهای تولید محتوای تعاملی و رعایت اصول طراحی حرفه ای یک پست بتوانید با تبعیت از یک رویکرد منظم و برنامه ریزی شده بازاریابی محتوایی ارتباط تعاملی دو سویه و  سازنده ای را بین برند و مخاطبین هدف ایجاد نمایید. پیشنهاد می شود در پست های 280 کاراکتری توییتر از تصاویر و گیف استفاده شود
طراحی محتوای حرفه ای و اختصاصی برند که بتواند در عین رعایت محدودیت کاراکتر، توجه مخاطبین هدف را به خود جلب نماید و ترکیب پیام برندتان در پست های 280 کاراکتری توییتر با محتوای ویدیویی و تصاویر برای افزایش توجه کاربر به پست کسب و کار شما در توییتر علاوه بر بازگشت سرمایه برند از طریق شبکه های اجتماعی، سبب افزایش نرخ تعامل مخاطبین  نیز می شود.

داستان سرایی محتوایی مبتنی بر تکنیک TWEETSTORM با پست های 280 کاراکتری توییتر

تکنیک Tweetstorm  یک شیوه به اشتراک گذاری محتوا در توییتر با یک سری از پست های 280 کاراکتری توییتر برای مخاطبین هدف در راستای ایجاد یک سری هدف محتوای تولید شده کاربر برای افزایش فالوور می باشد. بسیاری از کسب و کارهای کوچک با این روش ساده به درآمدهای میلیونی دست یافته اند و توانسته اند از فرش به عرش بیایند.  معمولا در این شیوه، توئیت ها با یک شماره شروع شده و یا پایان می یابند تا توالی توئیت ها را به مخاطبین هدف نمایش دهند. به عنوان مثال، Ryan Hoover به مانند یک رهبر چریکی، خرید محصول Product Hunt توسط AngelList را با استفاده از تکنیک Tweetstorm  با مخاطبین هدف خود به اشتراک گذاشت و مانند یک اینفلوئنسر بزرگ، بسیاری از افراد توئیت های وی را دنبال می کردند.

این لیست پست ها به عنوان یک فرم محتوایی محبوب (براساس ارزیابی شاخص های عملکرد) می توانند لیست افراد موفق، لیست ابزارهای مفید در صنف شما، لیست نکات آموزشی و سایر موارد باشند. در این بین اپلیکیشن هایی مانند Tweetstorm و Storm It  به عنوان اپلیکیشن های محبوب پیاده سازی این تکنیک در بازاریابی شبکه های اجتماعی اجرای این ترفند بازاریابی را به ویژه در طول کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی تسهیل میکنند.

استفاده از تصاویر در پست های 280 کاراکتری توییتر

پست های 280 کاراکتری توییتر امکان افزایش تعداد محتوای متنی را مقدور ساخته است از دگر سو طبق بررسی های انجام شده، توئیت های دارای تصویر از نرخ تعامل بیش از 313 درصدی برخوردارند. شما با سهولت میتوانید در کنار پست های 280 کاراکتری توییتر از تصاویر متعدد به ازاء هر توئیت بهره برده و داستان محتوایی خود را بر اساس یک تقویم محتوایی کلیدی برای توسعه برند شخصی، افزایش لید، افزایش تعداد فالوور یا کسب درآمدهای میلیونی با تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر موفق مبتنی بر هدف استرانژی بازاریابی شبکه های اجتماعی برندتان منتشر کنید.

به طور مثال نیویورک تایمز در طول رویداد Super Bowl و استفاده از توئیت های با تعداد تصاویر بیشتر توانست نرخ تعامل بالایی را با اتخاذ این رویکرد موفق در کمپین های سوشال خود بدست بیاورد. بعلاوه پست های 280 کاراکتری توییتر همراه با گیف های سرگرم کننده امکان به اشتراک گذاری و ری توئیت بیشتری دارند. به طوریکه CoSchedule  متوجه شد توئیت هایی که با گیف همراه هستند در مقایسه با توئیتهای دارای تصاویر بیشتر لایک می خورند.

تلفیق هشتگ اختصاصی برند با پست های 280 کاراکتری توییتر

پست های 280 کاراکتری توییتر به علت افزایش تعداد  کاراکتر احتمال خوانده شدن توسط مخاطبین هدف را کاهش می دهد. از این رو مزیت استفاده از هشتگ های اختصاصی برند شما در پست های 280 کاراکتری توییتر بیش از پیش برای ایجاد تمایز بین محتوا شما و سایر برندها در بین مخاطبین هدف اهمیت می یابد. فرصت آن رسیده که با ایجاد محتوای خلاقانه پست های 280 کاراکتری توییتر و همراه کردن آن با هشتگ اختصاصی خود، محتوای خود را وایرال (ویروسی) کنید. همچنین برای افزایش نرخ بازدید از پست های 280 کاراکتری توییتر خود، از هشتگ های ترند در توییتر بهره ببرید تا بتوانید داستان برندتان را وایرال کنید. سعی کنید در بین هشتگ های ترند، هشتگ های مرتبط و مناسب با پرسونای برندتان را انتخاب کنید.


کاربرد لینک های بیشتر در پست های 280 کاراکتری توییتر

با استفاده از پست های 280 کاراکتری توییتر شما می توانید لینک های بیشتری را درون پست های توییتر خود بگنجانید. لینک به مقاله ای از سایت خود، لینک به لندینگ پیج کمپین سوشال برند،  لینک به صفحه محصول در فروشگاه اینترنتی، لینک به یک شبکه اجتماعی دیگر و سایر موارد فرصت مناسبی برای افزایش لید، کسب درآمد یا افزایش آگاهی برند است. پست های 280 کاراکتری توییتر همچنین امکان به اشتراک گذاری نقل قول های طولانی تر و به اشتراک گذاری آن را برای شما مقدور میکند. می توانید یک اینفلوئنسر که دوست دارید وی را به پست خود لینک شود، پای پست خود تگ کنید. درصد زیادی وجود دارد که آن شخص به پست شما توجه کند و درصد بازدید از پروفایل برند شما در توییتر بالا رود و به هدف استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی برند خود در توییتر سریعتر دست یابید.

مطرح کردن سوالات طولانی تر در پست های 280 کاراکتری توییتر

افزایش تعامل کلید افزایش فالوورهای برند شماست. شما می توانید با استفاده از پست های 280 کاراکتری توییتر به عنوان یک سوخت تبلیغاتی تاثیرگذار سوالات طولانری از مخاطبین هدف بپرسید و نرخ تعامل آنها با برندتان را افزایش دهید.
رفرنس:آژانس دارت برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.