4 مزیت استخدام مشاور رسانه‌‌های آنلاین

4 مزیت استخدام مشاور رسانه‌‌های آنلاین
یک مشاور رسانه‌‌های آنلاین می‌تواند کسی باشد که سایت، شبکه‌های اجتماعی، توییت‌ها، استاتوس‌ها و پست‌های شما در شبکه‌های اجتماعی را به کاتالیزگری برای رشد و توسعه برند تبدیل کند. این مشاور مدام در تلاش است تا شما و شرکتتان را بهتر بشناسد، نقاط ضعف‌های موجود در رسانه‌های آنلاین را پیدا کند و به‌صورت کلی، باعث رشد کسب‌وکار شما شود.
یک مشاور رسانه‌های آنلاین با این هدف استخدام نمی‌شود که به شما بگویید همه‌چیز را به‌درستی انجام می‌دهید. بلکه یک مشاور خوب دیدگاهی بی‌طرفانه و عاری از هرگونه غرض‌ورزی در مورد فعالیت‌های شما در رسانه‌های اجتماعی و سایت را به شما ارائه خواهد داد. او به شما می‌گوید که چه مواردی کارساز هستند و همچنین باید از ادامه دادن به کدام فعالیت‌ها نیز اجتناب شود. او خواهد گفت که شما و مدیر شبکه‌های اجتماعی‌تان برای رفع مشکلات موجود باید چه کارهایی را انجام دهید. نکته کلیدی در اینجا آن است که مطمئن شوید پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی‌تان و وب‌سایت در یک راستا فعالیت می‌کنند و رقیب یکدیگر نیستند.
یک مشاور رسانه‌های آنلاین برای شما چه کارهایی را انجام می‌دهد؟

نوشتن سیاست‌ شبکه‌های اجتماعی

شما ممکن است قبل از استخدام یک مشاور، سیاست‌های خود برای شبکه‌های اجتماعی را مشخص کرده باشید. اما یک مشاور خوب رسانه‌های آنلاین می‌تواند این سیاست‌ها را بهبود داده و نقایص آن‌ها را برطرف کند. او می‌تواند این استراتژی را به‌گونه‌ای تغییر دهد که با استراتژی کلی بازاریابی شما هماهنگ باشد.
سیاست‌های نوشته شده توسط این مشاور به تمامی جنبه‌های استفاده از شبکه‌های اجتماعی اطلاق می‌شود. از کمک به متخصصان شبکه‌های اجتماعی و سایر کارمندان برای درک انتظارات شما در موقع استفاده از این پلتفرم‌ها تا آماده‌سازی دیگران برای رویارویی با بحران‌های ایجاد شده در رسانه‌های آنلاین.

آنالیز داده‌ها

شما ممکن است که با دریافت فقط 10 لایک در فیس‌بوک، کلاه خود را بالا بیاندازید و فکر کنید که در زمینه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به موفقیت رسیده‌اید. اما یک مشاور خوب رسانه‌های آنلاین می‌تواند با دقت و ریزبینی خاص خود تمامی داده‌های به دست آمده از پلتفرم‌های آنلاین را آنالیز کند.
بنابراین فقط به بازدید بالای صفحات، تعداد فالورها و پایه‌های طرفداری خود غره نشوید. البته مشاور رسانه‌های آنلاین قطعا دوست دارد که این اعداد و ارقام بالاتر برود، اما این افزایش اعداد و ارقام باید با طرفدارانی باکیفیت و تعامل‌گرا و فالورهایی همراه باشد که بیشترین بازگشت سرمایه را برای شما دارند.

ادغام محتوا

آیا وبلاگ شرکتتان حساب‌های کاربری توییتر، فیس‌بوک، اینستاگرام، پینترست و… را ترویج می‌دهد؟ آیا هر صفحه در سایت بازدیدکنندگان را به سمت یکی از حساب‌های کاربری‌تان در شبکه‌های اجتماعی رهسپار می‌کند؟ آیا صفحه فیس‌بوکتان بازدیدی را به سایت می‌فرستد؟
تمامی محتواها و حساب‌های کاربری شما باید هم‌راستا و هماهنگ باشند. این آسان است که فکر کنید محتواهای شما تمامی نقاط ضعف ممکن را پوشش داده است، اما یک مشاور رسانه‌های آنلاین می‌تواند نقاطی را بیابد که شما هنوز متوجه آن نشده‌اید و شما بخشی از کاربران خود را از طریق بیوها، توییت‌ها، آپدیت‌ها، پست‌های وبلاگی، محتواهای سایت و.. از دست می‌دهید.
یکی از مشکلاتی که اکثر شرکت‌ها با آن مواجه هستند این است که کدام را در اولویت قرار دهند: سایت یا فیس‌بوک. یک مشاور خوب رسانه‌های آنلاین می‌تواند با توجه به محدودیت بودجه، بهترین گزینه ممکن با حداکثر بازگشت سرمایه را برای شما انتخاب کند. اگر منابع مالی و نیروی انسانی شرکت محدود است، شما قطعا به یک مشاور کارکشته نیاز دارید.

نقشه‌برداری استراتژی شبکه‌های اجتماعی

یک مشاور خوب رسانه‌های آنلاین و اجتماعی می‌تواند با جزئیات دقیق به شما بگوید که چگونه و بدون از دست دادن تمرکز روی سایت و سایر محتواهای تهیه شده، باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. استراتژی تعیین شده توسط این مشاور باید با شفافیت و وضوح کامل نوشته شود. اگر در این استراتژی چیزی وجود دارد که متوجهش نمی‌شوید، حتما بپرسید. هر چیزی که این مشاور در بسته پیشنهادی خود آورده است، تنها به یک دلیل است: تا شما به نتیجه برسید.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.