چه کسی از مدیریت فروش بهره مند است؟

چه کسی از مدیریت فروش بهره مند است
مدیریت فروش در عمل به طور مثبت بر همه افراد درگیر در چرخه فروش تاثیر می گذارد. هر چقدر فرآیند فروش شما کامل تر باشد، مدیریت آن سازگاری و بهبود آن زمان بر تر خواهد بود. و  احتمالا عملکرد تیم فروش عالی تر از سایر تیم ها با فرآیند فروش ناقص خواهد بود.
به همان شیوه که ما سه جنبه از مدیریت فروش را مشخص کردیم، سه عامل کلیدی مرتبط با فرآیند مدیریت فروش وجود دارد:
  • مدیر فروش
  • فروشنده 
  • مشتری

مدیر فروش

مدیر فروش کسی است که یک تیم فروش سازمان را هدایت می کند، پروسه های فروش را نظارت می کند و معمولا مسئول توسعه و رهبری استعدادهای تیم فروش است.
نظم و ترتیب و دامنه آزادی برای مدیریت فروش ضروری است، زیرا مدیران فروش معمولا به نظارت بر برنامه ریزی و اجرای اهداف گسترده شرکت می پردازند. داشتن یک فرایند مدیریت موثر، به آنها امکان می دهد تا باعث توسعه کسب و کار شوند. مدیران فروش بایستی دیدگاه واضحتری نسبت به رقابت در بازار داشته باشند و همچنین بدانند که چگونه در رقابت شدید متمایز عمل کنند.

فروشنده

فروشنده شرکت کسی است که در ارتباط مستقیم با مشتریان بالقوه و بالفعل بوده و شخصا از طریق تلفن و یا صرفاً به صورت آنلاین به برقراری ارتباط می پردازند.
فروش برای موفقیت و سودآوری سخت است ، شما باید بتوانید از پایگاه داده فعلی خود بهترین استفاده را نمایید و در عین حال رشد فروش را توسعه دهید. مدیران فروش با افزایش اعتماد به نفس و نظارت دقیق تر بایستی بتوانند منجر به افزایش کارآیی عملکرد فروشندگان شوند.

مشتری

مشتری همان خریدار محصولات است اما در صورتی خرید خواهد نمود که تیم فروش در فرآیند فروش خود حرفه ای تر عمل نماید. 
با همکاری این اجزاء ، یک شرکت می تواند مسیر موفقیت را طی کند، و در برابر رقبای خود ایستادگی نماید.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.