3 ویژگی شخصیتی که هر مدیر شبکه‌ های اجتماعی باید داشته باشد.

3 ویژگی شخصیتی که هر مدیر شبکه‌ های اجتماعی باید داشته باشد
ایجاد یک پست گیرا و جالب توجه به تحقیق و برنامه‌ریزی نیاز دارد. اگر این کار به‌صورتی درست انجام گیرد، شبکه‌های اجتماعی می‌تواند پیام برند را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهد. بر اساس آمارهای مرکز Social Media Examiner، حدود 90 درصد از بازاریابان گفته‌اند که فعالیت‌های آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی در هرچه بیشتر دیده شدن کسب‌وکار موثر بوده است.
هر کسب‌وکار به شخصی نیاز دارد تا مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود را به او بسپارد و این شخص «مدیر شبکه‌های اجتماعی» خوانده می‌شود. شخصی که این مسئولیت را بر عهده می‌گیرد علاوه بر داشتن برخی مهارت‌های خاص و لازم، باید برخی ویژگی‌های شخصیتی که در ادامه این پست به آن‌ها می‌پردازیم را داشته باشد.

1- شنونده‌ای خوب

خلق پست‌های مرتبط مستلزم وجود عنصری به نام همدلی است. همدلی از توانایی شخص در درک نگرانی‌ها و علایق دیگران ناشی می‌شود. استراتژی‌های خوب بازاریابی شبکه‌های اجتماعی با صحبت کردن آغاز نمی‌شوند، بلکه گوش فرا دادن و آزمایش دو لازمه اصلی یک استراتژی خوب هستند.
اگر بخواهیم از دیدگاه کسب‌وکار به شبکه‌های اجتماعی نگاه کنیم، این اکوسیستم‌ها فضایی بسیار پویا دارند. برای ایجاد محتوایی قانع‌کننده و شناسایی مسائل مربوط به یک مشکل خاص باید روی تبدیل‌ها نظارت داشته باشید.
یک متخصص شبکه‌های اجتماعی ماهر می‌تواند نقطه نظرات ارزشمندی که برای کسب‌وکار مهم هستند را جمع‌آوری کند و در اختیار تیم‌های مربوطه قرار دهد. زیر نظر داشتن شبکه‌های اجتماعی برای مواردی مانند مدیریت بحران، آنالیز رقابتی و هدف‌ قرار دادن اینفلوئنسرهای صحیح ضرورت دارد.
اگر می‌خواهید کاربران شبکه‌های اجتماعی را به سمت خود جلب کنید و با آن‌ها وارد یک تعامل و همکاری دو سویه شوید، گوش دادن استراتژیک دقیقا همان چیزی است که به آن نیاز دارید. رهگیری رفتارها و توسعه دیدگاه‌ها از جمله عوامل کلیدی در بازاریابی محتوایی هستند.

2- متخصص در تعامل

آیا تاکنون اصطلاح «پروانه اجتماعی» به گوشتان خورده است؟ برعکس تصورها، این اصطلاح به عصر شبکه‌های اجتماعی مربوط نمی‌شود و سابقه استفاده از آن به زمان‌هایی پیش از پیدایش فیس‌بوک و سایر شبکه‌های اجتماعی برمی‌گردد.
پروانه اجتماعی به‌صورت کلی به شخصی اطلاق می‌شود که یک شخصیت پویا، کاریزماتیک و اهل معاشرت دارد و در شبکه‌سازی ماهر است. صرف‌نظر از افرادی که این شخص با آن‌ها ملاقات می‌کند، او می‌داند که چگونه باید با آن‌ها وارد تعامل شود و فرصت‌های همفکری متقابل را فراهم کند.
یکی از جنبه‌‌های جالب‌توجه شبکه‌های اجتماعی، توانایی آن در پر کردن کشاف بین پیام‌های شخصی و حرفه‌ای است. سطح بالایی از درگیری در شبکه‌های اجتماعی در این زمینه نقشه دارد و مهارت‌های ارتباطی لازم برای افزایش تعامل را ایجاد می‌کند.

3- نویسنده چندکاره

یکی از مواردی که در شبکه‌های اجتماعی از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است، زبان نوشتار است. در دنیایی که هر کلمه می‌تواند معنای عمیق‌تری را به مخاطب انتقال دهد، مهارت‌های نوشتاری خوب بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می‌کند.
هر شبکه اجتماعی رویکرد مخصوص به خود را در زمینه نوشتار دارد. برای مثال شما در توییتر می‌توانید فقط تا 280 کارکتر محتوا تولید کنید. بنابراین نوشتن پست در این شبکه اجتماعی مانند نوشتن یک هدلاین است. باید از فضای نوشتار در دسترس به‌صورتی استراتژیک و قانع‌کننده استفاده کنید.
از طرف دیگر، نوشتن در وبلاگ محدودیت‌های شبکه‌های اجتماعی را ندارد و شما می‌توانید به هر مقداری که می‌خواهید بنویسید. تولید محتوای باکیفیت برای وبلاگ به تجربه، تخصص، صرف زمان و البته شناخت دقیق مخاطب هدف نیاز دارد.
نوشتن برای شبکه‌های اجتماعی یک فرمول ساده دارد و آن این است که باید بتوانید با تولید محتوای مستمر و جالب، توجه مخاطبان پلتفرم‌های مختلف را به خود جلب کنید.

کلام آخر

شبکه‌های اجتماعی نهادهایی هستند که نحوه ارتباط افراد و چگونگی ایجاد رابطه در دنیا را دستخوش تغییر کرده‌اند. نیازمندی‌ها برای موفقیت در این پلتفرم‌ها مدام در حال تغییر است و نیاز به خلاقیت و پویایی بیش از هر زمان دیگری برای موفقیت در شبکه‌های اجتماعی احساس می‌شود. شنوندگان خوب این توانایی را دارند که پیشرفت را اندازه بگیرند و می‌دانند که چه موقع باید وارد عمل شوند. کسانی که نحوه تعامل با سایرین را بلد هستند می‌دانند که چگونه سخن بگویند تا حرفشان توسط دیگران شنیده شود. نویسندگان چند کاره نیز می‌توانند یک پیام تاثیرگذار را بنویسند که تاثیرگذاری بسیار قوی داشته باشد. برای کسب نتایج ارزشمند در شبکه‌های اجتماعی، یک مدیر شبکه‌های اجتماعی باید این خصیصه‌های شخصیتی را در خود داشته باشد.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.