طرح ریزی کانالهای یکپارچه بازاریابی و مدیریت بر آنها

طرح ریزی کانالهای یکپارچه بازاریابی و مدیریت بر آنها
یک شرکت برای اینکه بتواند در ایجاد ” ارزش ” موفق شود باید بتواند در ارائه ” ارزش ” به شیوه ای موفقیت آمیز عمل کند. در بازاریابی فراگیر ، شرکت یا بازاریاب تمام توجه خود را به ” شبکه ارزش ” معطوف می نماید. ( چنین دیدگاهی را تقویت می کند ). 
بازاریاب ( شرکت ) به جای اینکه زاویه دید خود را به عرضه کنندگان ، توزیع کنندگان و مشتریانی که با او رابطه مستقیم دارند ، محدود کند می کوشد به کل زنجیره تأمین توجه نماید ، یعنی زنجیره ای که بین عرضه کنندگان مواد اولیه و کالا های ساخته شده ارتباط برقرار می کند و نشان دهنده حلقه هایی است که آن ها را به مصرف کنندگان نهایی مرتبط می سازد.
شرکت در مسیر رو به بالا به شرکت هایی توجه می کند که اقلام مورد نیاز مصرف کنندگان مواد اولیه ، قطعه ها ( عرضه کننده به تولید کنندگان ) را تأمین می کنند و در مسیر رو به پایین به مشتریانی توجه می کند که از واسطه ها اقلام مورد نیاز را می خرند. آن ها به بسیاری از بخش های بازار ( مشتریان ) توجه می نمایند و برای فروش ، توزیع و ارائه خدمات ( مربوط به محصولات ) بسیاری از روش ها و ابزار های نوین را مورد توجه قرار می دهند.

شرکت Netix بنیان گذار Reed Hastings با این باور که بازار DVD در آینده بسیار نوید بخش و پر رونق خواهد بود از 1977 اقدام به عرضه (کرایه دادن این کالا ) کرد ( البته نه مانند شرکت رقیب یعنی Block Buster که این نوع فعالیت را در فروشگاه ها انجام داد ). شرکت Netfix با استفاده از شبکه های اجتماعی ( اینترنت ) توانست شهرت زیادی کسب کند ، بسیاری از مشتریان به آن وفادار شدند و به دوستان خود هم توصیه می کردند که از خدمات این شرکت استفاده کنند. کرایه هر DVD برای یک ماه را 9 دلار تعیین کرد و اگر مشتری در بر گرداندن آن کمی تأخیر کرد جریمه نمی شد. پس از دریافت سفارش بی درنگ اقلام مورد درخواست را به مشتری تحویل می داد. در فهرست اقلام بیش از صد هزار عنوان وجود داشت و شرکت می تواند بیش از 12 هزار قلم فیلم ( سینمایی و تلویزیونی ) در اختیار مشتری قرار دهد. شرکت Netfix با هدف بهبود کیفیت ” جستجو ” برای فیلم های جدید یک مسابقه یک میلیون دلاری به اجرا در آورد و از نظر هزاران صاحب نظر در این زمینه آگاه شد. گروه برنده یک تیم هفت نفره بود که افراد دارای مهارت ها و تخصص های گوناگون بودند و شرکت توانست بدین گونه از آخرین درک ( و دیدگاه های ) کارشناسانه آگاه شود. شرکت در زمان کنونی هزاران دکه در نقاط مختلف و ساندویچ فروشی های مک دونالد دایر کرده است. شرکت تمام توجه خود را به اراه خدمات سریع متمرکز کرده و در زمان کنونی بیش از یازده میلیون عضو دارد. موفقیت Netfix نظر ” هالی وود ” را هم جلب کرده است. اظهار نظر مشتریان در شبکه های اجتماعی می تواند به عنوان یک منبع مهم ، نظر دیگران ( به ویژه طرفداران شرکت ) را جلب نماید.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.