مدیریت ارتباط با مشتری CRM

آشنایی با مدیریت ارتباط با مشتری CRM

آشنایی با مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

مدیریت ارتباط با مشتریان یا CRM عبارت است ازمجموعه گام‏‌هایی که به منظور ایجاد، توسعه، نگهداری و بهینه‌سازی روابط طولانی‌مدت و ارزشمند بین مشتریان و سازمان برداشته می‏‌شود. اصطلاح CRM با مفهوم امروزی آن از دهه 1990 پدید آمد و در قالب یک راهبرد کسب و کار به منظور انتخاب و مدیریت ارزشمندترین ارتباطات با مشتریان تدوین شد. مدیریت ارتباط با مشتری به سازمان کمک می‌کند به شیوه ای سازمان یافته، ارتباط با مشتریانش را مدیریت کند.

چرا صداقت داشتن مهم است

چرا صداقت داشتن مهم است؟

اگر صداقت واقعا بهترین سیاست است، پس چرا این‌ همه فریب‌کاری وجود دارد؟ و اگر هنگامی که کسی با ما صادق نیست، احساس می‌کنیم به ما بی‌احترامی کرده است، پس چطور می‌توانیم دروغ‌های کوچک و مصلحتی و اغراق‌های ماهرانه‌ی خودمان را توجیه کنیم؟اگر از دیگران انتظار داریم که شجاعت داشته باشند و با ما صادق باشند، پس بی‌صداقتی از جانب ما به نوعی زیرآبی رفتن به حساب نمی‌آید؟ شاید زمان آن رسیده است که نگاهی دقیق‌تر به صداقت بیندازیم و ببینیم که آیا صداقت واقعا بهترین سیاست است یا نه؟

15 مهارتی که کارمندان بخش خدمات مشتریان باید بلد باشند

15 مهارتی که کارمندان بخش خدمات مشتریان باید بلد باشند.

چگونگی برخورد با مشتری‌هایتان می‌تواند تأثیر شگرفی روی این موضوع داشته باشد که مشتری به شما و شرکت‌تان وفادار بماند یا اینکه ناراضی باشد و با نَقل نارضایتی‌اش از شرکت شما، اثری منفی روی سازمان‌تان بگذارد و سایر مشتری‌ها را نیز با خودش به جای دیگری ببرد!در ادامه، ما 15 مورد از مهم‌ترین مهارت‌ها را برای خبره‌شدن در این موقعیت شغلیِ بسیار بااهمیت شرح می‌دهیم.

استفاده از مدیریت روابط مشتری برای چه شرکتهایی مفید است

استفاده از مدیریت روابط مشتری برای چه شرکتهایی مفید است؟

درباره ى CRM بیش از حد تبلیغ مى شود و برخى شرکت ها از استفاده از آن پشیمان خواهند شد.CRM یک سامانه ى عالى است ، اما براى هر شرکتى مناسب نیست. CRM نتیجه نخواهد داد مگر آنکه شرکت در ابتداى کار مشترى مدار باشد.

اشتباهات بازاریابی در نمایشگاه های تجاری

اشتباهات بازاریابی در نمایشگاه های تجاری

نمایشگاههای تجاری کلید موفقیت بسیاری از واحدهای بازاریابی در کسب و کارها هستند. اما بازاریابی علمی است که در بستر تجربه به نتایج مطلوب خود می رسد. در این مقاله به بررسی شایع ترین اشتباهات بازاریابی غرفه داران در نمایشگاه ها می پردازیم و متوجه خواهیم شد که  کسب و کارها چطور با اشتباهات بسیار پیش پا افتاده نه تنها متحمل هزینه های سنگین در این نمایشگاه ها می شوند بلکه در مواقعی به اعتبار برند خود نیز لطمه وارد می سازند.

5 راه برای اینکه در صحبت‌ کردن تاثیرگذارتر باشیم

5 راه برای اینکه در صحبت‌ کردن تاثیرگذارتر باشیم.

طرز صحبت کردن کارآفرینان موفق با آدم‌های معمولی فرق دارد. آنها خوب می‌دانند چطور مُخ دیگران را بزنند و از چه جملاتی استفاده کنند که بیشترین تأثیر را روی مخاطب‌شان بگذارند. در واقع، رمز موفقیت این افراد در هنر متقاعد کردن دیگران است که یکی از مهم‌ترین مهارت‌های ارتباطی به‌شمار می‌رود. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید تا فقط با 5 راه ساده به راز و رمز این هنر مسلط شوید و بتوانید در صحبت‌کردن تاثیرگذارتر باشید.

راهنمای اتوماسیون بازاریابی قسمت چهارم

راهنمای اتوماسیون بازاریابی – قسمت چهارم

بازاریابی اینترنتی به کمک اتوماسیون بازاریابی برای افزایش فروش بسیار موثر است. در مقالات گذشته بازاریابی اینترنتی درباره مفاهیم و استراتژی اتوماسیون بازاریابی صحبت کردیم. در این بخش پایانی، قصد داریم نکات پیام رسانی اتوماسیون بازاریابی و اشتباهات رایج در آن را بررسی کنیم. در این بخش، می توانید برخی تکنیک ها و توصیه های مختصر و مفیدی را مشاهده کنید، که با توجه به آنها می توانید اتوماسیون بازاریابی را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

راهنمای اتوماسیون بازاریابی قسمت سوم

راهنمای اتوماسیون بازاریابی – قسمت سوم

مفاهیم اتوماسیون بازاریابی را در مقاله گذشته  بررسی کردیم. در قسمت سوم از این مبحث به بررسی گام های مهم برای ساخت استراتژی اتوماسیون بازاریابی می پردازیم.

راهنمای اتوماسیون بازاریابی قسمت دوم

راهنمای اتوماسیون بازاریابی – قسمت دوم

اتوماسیون بازاریابی (Marketing Automation) و مفاهیم آن در بازاریابی اینترنتی را در قسمت اول این مقاله بررسی کردیم. در اینجا قصد داریم شما را با مفاهیم کلیدی اتوماسیون بازاریابی آشنا کنیم. با اینکه ظواهر متفاوتی از بازاریابی و توسعه کسب و کار در اتوماسیون بازاریابی تاثیرگذار هستند، پروسه کلی با چند مفهوم کلیدی طی می شود.

راهنمای اتوماسیون بازاریابی قسمت اول

راهنمای اتوماسیون بازاریابی – قسمت اول

از اتوماسیون بازاریابی (Marketing Automation) به عنوان ابزاری کاربردی در بازاریابی اینترنتی مانند ایمیل مارکتینگ استفاده می شود.در صورتی که از اتوماسیون بازاریابی به درستی استفاده شود، می تواند به فروش ها کمک کرده و باعث شود تیم های بازاریابی بهتر کار خود را انجام داده و به اهدافشان برسند. البته هنوز برخی موارد درباره ماهیت اتوماسیون بازاریابی به درستی فهمیده نشده است. بیایید با هم سعی کنیم درک بهتری نسبت به اتوماسیون بازاریابی داشته باشیم و بفهمیم چگونه می تواند به کسب و کار کمک کند.

سوالات متداول بازاریابی تلفنی

سوالات متداول بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی یا تله مارکتینگ راهی هوشمندانه برای رسیدن به چشم اندازهای کسب و کار و افزایش میزان آگاهی مشتریان هدف از فعالیتهای هر بنگاه اقتصادی است.

هشت گام براى بهبود قیمت گذارى

هشت گام براى بهبود قیمت گذارى

یکى از متخصصان سرشناس به نام Robert J. Dolen ، فرایند قیمت گذارى را به عنوان ” بزرگ ترین دردسر مدیران بازاریابى “معرفى مى کند. براى رفع این دردسر ، Dolen پیشنهاد مى کند که مدیران به جاى تمرکز بر نتایج ، بر ” فرایند ” قیمت گذارى متمرکز شوند. 
وى گام هاى زیر را براى بهبود این فرایند به مدیران معرفى مى کند:

چگونه از نام دامین برای بازاریابی استفاده کنیم

چگونه از نام دامین برای بازاریابی استفاده کنیم؟

اگر چه بسیاری از شرکت های کوچک تنها با استفاده از یک نام دامنه فقط  به خوبی پیش می روند، اما شرکت ها از هر اندازه مطمئنا از ثبت نام دامین  به عنوان بخشی از استراتژی  خود  سود می برند. داشتن نام دامین چندگانه می تواند فرصت های بازاریابی را برای درگیر کردن مشتریان خود و کمک به رشد کسب و کار شما فراهم کند.انتخاب  استراتژی نام دامین  مناسب در جای خود می تواند نتایج  بازاریابی را افزایش دهد.

استراتژیهای روانشناسانه برای مذاکرات بازاریابی و فروش

استراتژیهای روانشناسانه برای مذاکرات بازاریابی و فروش

آماده شدن برای مذاکره هنگامی که تعداد افراد زیادی برای این امر وجود داشته باشند ، می تواند دلهره آور و ترسناک باشد. این دلهره و ترس می تواند به معنای از دست دادن مذاکره و به دنبال آن از دست دادن فروش باشد. اولین نبرد بازاریاب و فروشنده در پیروزی در مذاکرات بازاریابی و فروش مقابله با تفکر منفی است. با دوری از این وضعیت شانس موفقیت در مذاکرات بازاریابی و فروش بسیار بالا خواهد رفت.

در استفاده از CRM در بازاریابی و فروش چه مواردی ضروری است

در استفاده از CRM در بازاریابی و فروش چه مواردی ضروری است؟

مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM ، یکى از بهترین توسعه هاى جدید بازاریابى در سال هاى اخیر است. شرکت هر چه درباره ى مشتریان فعلى و مشتریان بالقوه اش اطلاعات بیشترى داشته باشد مى تواند رقابت اثر بخش ترى داشته باشد. این مسأله حداقل از لحاظ نظرى صحت دارد.

5 کاری که قبل از آغاز کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ باید انجام دهید

5 کاری که قبل از آغاز کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ باید انجام دهید.

برای بسیاری از طرفداران محتواهای برند، اینفلوئنسر مارکتینگ در خط مقدم قرار دارد. قانون‌های این رویکرد بازاریابی اندک هستند و روش‌های بی‌شماری برای کاوش در این حوزه دست‌نخورده و بکر وجود دارد. علاوه بر این‌ها، فضای بازاریابی اینفوئنسر اغلب متعلق به نسل جوان است و این نسل نیز زبان و آداب‌ و رسوم خاص خود را دارند.
بازاریابی اینفلوئنسر می‌تواند محتواهای شما را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهد و در عصر کنونی شما به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید تاثیر آن را نادیده بگیرید. 

ویژگی های تیم بازاریابی حرفه ای

ویژگی های تیم بازاریابی حرفه ای

مانند فوتبال، زمانی شما در بازاریابی و فروش موفق خواهید شد که به صورت تیمی کار کنید. مهم نیست که تعداد اعضای تیم بازاریابی شما چند نفر باشد، مهم آن است که به صورت تیمی با یکدیگر کار کنید.

الگوی AIDA در بازاریابی دیجیتال

الگوی AIDA در بازاریابی دیجیتال

اگر نگاهی به اینباکس ایمیل یا پیامک‌های خود داشته باشید، می‌بینید که روز به روز به تعداد پیام‌های تبلیغاتی افزوده می‌شود. می‌توان گفت که در عصر حاضر، ما مورد بمباران تبلیغاتی برندهای مختلف قرار می‌گیریم. با گسترش کانال‌های بازاریابی، اهمیت جلب‌توجه مخاطب نیز افزایش‌یافته است. چه با یک بیلبورد تبلیغاتی در بهترین و پربازدیدترین نقطه شهر و یا یک تبلیغ فیس بوکی؛ جلب‌توجه اولین قدم در ایجاد تعامل است.
در این مطلب می‌خواهیم در مورد مفهومی صحبت کنیم که می‌تواند در فهم فرآیند «از جستجو تا خرید» بسیار کمک‌کننده باشد. 

راهنمای اتوماسیون ایمیلی

راهنمای اتوماسیون ایمیلی

بیش از هر زمان دیگری، ثابت شده است که اتوماسیون ناجی بازاریاب ها است و یک راه سیستماتیک و پربازده برای ارسال ایمیل های تبلیغاتی، بدون فشردن دکمه Send می باشد. این کار تقریبا مثل راه اندازی پرداخت های اتوماتیک برای کارت های اعتباری و قبوض است.از آنجا که بازاریاب های ایمیلی از هر زمان دیگر پر مشغله تر هستند و مسئولیت ها و اولویت های بیشتری از قبل دارند، بازدهی، بیش از هر چیز دیگری برای آنها اهمیت دارد.

جدیدترین استراتژی بازاریابی در اینستاگرام

جدیدترین استراتژی بازاریابی در اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام در افزایش فروش و موفقیت در بازاریابی اینترنتی نقش بسزایی دارد. می توانیم با اطمینان صد در صد بگوییم که در بین شبکه های اجتماعی، اینستاگرام در حال تبدیل شدن به شبکه محبوب افرادی است که می شناسیم. اما چرا مردم اینستاگرام را اینقدر دوست دارند؟


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: