تأسیس امپراتوری در شبکه‌های اجتماعی با فرمت‌ های محتوای ویدئویی

تأسیس امپراتوری در شبکه‌های اجتماعی با فرمت‌ های محتوای ویدئویی
برندها در شبکه‌های اجتماعی تمایل دارند بر روی محتوای خلاقانه تمرکز کنند. از این‌رو، آگاهی از انواع فرمت‌ های محتوای ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی و ترکیب خلاقانه آنها یک گام ضروری برای برندینگ آنلاین به ویژه در شبکه‌های اجتماعی است.
در این مطلب می‌خواهیم انواع فرمت‌های محتوای ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر ویدئو را با شما به اشتراک بگذاریم که با ترکیب خلاقانه آن‌ها می‌توانید مانند برندهای کلاس جهانی در شبکه‌های اجتماعی عمل کنید و امپراتوری خودتان را تأسیس کنید.

بر اساس گزارش سیسکو در مورد وضعیت رشد ویدئو مارکتینگ، در سال 2017، فرمت‌ های محتوایی ویدئویی، 74 درصد از ترافیک اینترنت را به خود اختصاص داده است و انتظار میرود تا سال 2019 این عدد به 80 درصد برسد. بعلاوه، بر اساس گزارش اخیر موسسه هاب اسپات، 43 درصد از مشتریان تمایل دارند در سال جدید به مشاهده‌ی فرمت‌‌ های محتوای ویدئویی بپردازند. به عبارت دیگر، باید به اهمیت فرمت‌ های محتوای ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی که از نرخ تعامل بسیار بالایی با مخاطبین برخوردار می باشند، تأکید ورزید.

بسیاری از بزرگان بازاریابی محتوا که در شبکه‌های اجتماعی، امپراتوری خودشان را دارند، معتقدند:
پادشاهانِ خالقِ محتوا از محتوای صرفاً تصویری فاصله گرفته و به سمت فرمت‌ های محتوای ویدئویی خیز برداشته‌اند. زیرا قدرت خلاقیت و نرخ تأثیرگذاری بر مخاطبین، با محتوای ویدئویی بیشتر است.

می‌توان اکنون مشاهده کرد که با ایجاد قابلیت استوری‌ها به اسنپ چت و اینستاگرام و قابلیت ارائه فرمت‌ های محتوایی لایو و بلادرنگ، ثروت‌های محتوایی، در شبکه های اجتماعی به صورت وایرال و خلاقانه‌تری تولید می‌شوند.
به عنوان مثال، اینفلوئسنرها می‌توانند در رویدادی خاص (مانند رویدادهای هفتگی همفکر ویژه‌ی علاقه‌مندان کارآفرینی یا رویدادهای استارتاپ ویکند) شرکت کنند و همان لحظه داستان محتوایی خودشان را در ارتباط با آن رویداد ایجاد کنند و از دیگران بخواهند که در آن رویداد شرکت کنند.

فرمت‌ های محتوای ویدئویی، یکی از پر کاربردترین نوع محتوا در مراحل اجرای کمپین‌های تبلیغاتی موفق در شبکه‌های اجتماعی است. 
بسیاری از ادمین‌های شبکه‌های اجتماعی، از فرمت‌ های محتوای ویدئویی، برای دستیابی به اهداف کمپین مانند افزایش نرخ نصب اپلیکیشن، ترافیک ورودی سایت، نرخ تبدیل یا conversion rate و میزان بازدید ویدئو  استفاده می‌کنند.

ستاره یوتیوب، کیسی نیستات (CASEY NEISTAT) با بیش از 5.9 میلیون فالوور، از جمله اینفلوئسنرهایی است که می‌داند چگونه به طور خلاقانه از فرمت‌ های محتوای ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی برای تحقق اهداف خود و افزایش درآمدش استفاده کند.او دراین باره میگوید:
بسیاری از مردم به دلیل ترس از تغییر، انجام نوآوری را متوقف می‌کنند، در حالیکه فقط کافیست نحوه‌ی انجام آنچه به آن مشغول هستید را به شیوه‌ای خلاقانه و متفاوت تغییر دهید.
وی توانست از پتانسیل فرمت‌ های محتوای ویدئویی، برای معرفی و فروش اپلیکیشن شبکه اجتماعی خود استفاده کند و در طول 18 ماه تلاش بازاریابی، 2 میلیون دلار کسب درآمد کند.

در مثالی دیگر، اپلیکیشن سوشال اشتراک‌گذاری ویدئو، تحت عنوان «Musical.ly» به تازگی توانسته است با امکان ایجاد فرمت‌ های محتوای ویدئویی با بازه‌ی زمانی 15 الی 60 ثانیه‌ای، شامل ویدئوهای لب‌خوانی کاربرانش با آهنگ‌های مشهور، به یک پلت‌فرم محبوب بین نوجوانان 13 تا 24 سال، تبدیل شود.
این اپلیکیشن در حال حاضر بیش از 130 میلیون کاربر دارد که هر ماه 40 میلیون کاربر، فعالانه از آن استفاده می‌کنند.  اپلیکیشن Musical.ly، با شناسایی فرصت‌های بکر در حوزه موسیقی و استفاده خلاقانه از فرمت‌ های محتوای ویدئویی، با ترکیب موسیقی و اجرای لب‌خوانی، سبک خلاق و البته جذاب و سرگرم‌کننده‌ای از این نوع محتوا را ایجاد کرده است که راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی و برندینگ آنلاین بین مخاطبین جوان را تسهیل می‌کند.
«به طور مثال، یکی از ستاره‌های musical.ly مانند baby Ariel با 13 میلیون فالوور، با ایجاد محتوای حمایت شده برای کوکا کولا، توانست مخاطبین نوجوان خود را برای به اشتراک‌گذاری فرمت‌ های محتوای ویدئویی با هشتگ اختصاصی ShareCoke# و تبلیغ کمپین تبلیغاتی آنلاین کوکاکولا ترغیب نماید و کسب درآمد کند»

اهم مزایای کاربرد فرمت‌ های محتوای ویدئویی برای اهداف کسب و کار  و برندینگ آنلاین

مهمترین دلایل محبوبیت فرمت‌ های محتوای ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی را با شما به اشتراک می‌گذاریم که عبارتند از:
افزایش نرخ تبدیل و فرصت فروش از طریق درج فرمت‌ های محتوای ویدئویی معرفی محصول یا خدمت در صفحه‌ی فرود معرفی و فروش محصولات/خدمات

ایجاد اعتماد بین مخاطبین برند و تقویت ارتباط بلندمدت بین مشتریان و برند، فراتر از موقعیت‌های فروش از طریق ایجاد ویدئوهای ترویجی ارزشمند و جذاب برای آن‌ها

گوگل عاشق ویدئو است: فرمت‌های محتوای ویدئویی، زمان ماندگاری مخاطبین در سایت را افزایش می‌دهد. گوگل نیز، امکان تعبیه‌ی ویدئوهای یوتیوب درون سایت‌ها را جهت افزایش رتبه سایت در نتایج جست و جو مهیا ساخته است.

ویدئو حتی برای تنبل‌ترین مخاطبین: ویدئو یکی از مهمترین ابزارها برای یادگیری و مشاهده‌ی نحوه ی عملکرد محصولات یا خدمات در واقعیت و تسهیل تصمیم‌گیری برای خرید، حتی برای تنبل‌ترین مخاطبین است.

افزایش به اشتراک‌گذاری ویدئو در شبکه‌های اجتماعی: بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، استوری‌ها و ویدئوهای 60 ثانیه‌ای اینستاگرام، توئیتر، پریسکوپ، یوتیوب (دومین شبکه اجتماعی محبوب دنیا) و LifeStage (اپلیکیشن اشتراک‌گذاری فرمت‌های محتوای ویدئویی برای نوجوانان) با توسعه قابلیت‌های خودشان و با تمرکز ویژه بر روی ویدئو مارکتینگ، امکان به اشتراک‌گذاری فرمت‌ های محتوای ویدئویی بین مخاطبین را افزایش می‌دهند.

ایده های کاربردی طراحی و تولید فرمت محتوای ویدئویی خلاقانه برای کسب و کار در شبکه های اجتماعی

شما هم می‌توانید همین الان شروع کنید و از پتانسیل فرمت محتوای ویدئویی و استفاده‌ی خلاقانه از آن در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده نمایید. برخی از مثال‌های کاربردی در این زمینه عبارتند از:

به اشتراک‌گذاری ویدئویی از دمو یا تریلر رونمایی از محصول جدیدتان همراه با یک هشتگ اختصاصی با هدف افزایش میزان سرچ و آگاهی مخاطبین در ارتباط با محصول

به اشتراک‌گذاری ویدئوهای آموزشی مرتبط با کسب و کارتان. البته با واترمارک کردن لوگو یا لینک تماس کسب و کارتان درون ویدئو.

خلق تریلر کوتاه تبلیغاتی برای خودتان. به طور مثال، ایجاد یک تریلر ویدئویی برای معرفی کمپین تخفیف شگفت‌انگیز محصولات و خدمات خود در شبکه‌های اجتماعی. نمونه بارز آن ویدئوهای تبلیغاتی رویداد Black Friday یا جمعه سیاه فروشگاه اینترنتی بامیلو است.

خلق ویدئوهای مرتبط با ریویو محصولات. در این نوع از فرمت محتوای ویدئویی، می‌توانید قابلیت‌ها و نحوه‌ی کارکرد محصولات‌تان را آموزش دهید و برای آگاهی مخاطبین، لینک صفحه ریویو محصول را برای کسب اطلاعات بیشتر، در ویدئو تعبیه نمایید.

یک جایزه یا تحفیف شگفت‌انگیز را تبلیغ کنید. با طراحی یک ویدئو کوتاه برای معرفی کمپین تخفیف یا جوایزتان، از مخاطبین خود بخواهید به واسطه‌ی لینک شما در بیوگرافی یا لینک درج‌شده درون ویدئو به صفحه فرود شما مراجعه کرده و اقدام مد نظر شما (مانند خرید، عضویت در خبرنامه، تکمیل کردن فرم تماس، دانلود بروشور و …) را انجام دهند و تجربه خودشان را در شبکه‌های اجتماعی با فرمت‌ های محتوای ویدئویی خلاقانه همراه با هشتگ اختصاصی برندتان به اشتراک بگذارند.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.