ماهیت ارتباطات بازاریابی

ماهیت ارتباطات بازاریابی
ماهیت ارتباطات بازاریابی به تاثیر گذاری بر بازار هدف تان و آنچه مصرف کنندگان مشتاق به دریافت آن هستند ، وابسته است . بدون ارتباطات بازاریابی (marketing communications)، ممکن است خریداران بالقوه هرگز در مورد محصولات شما صحبت نکنند. عدم ارتباطات بازاریابی فرصت فروش  و سود را از هر کسب و کاری خواهد گرفت.

انواع ارتباطات بازاریابی

سه نوع از انواع ارتباطات بازاریابی شامل تاکتیک ها زیر می باشد.
  • آگاهی دهنده: شیوه های آگاهی دهنده در ارتباطات بازاریابی به آموزش خریداران بالقوه در مورد مزایا و ویژگی های محصول کمک شایانی می نماید.
  • ترغیب کننده :انواع ترغیب کننده ارتباطات بازاریابی برای تغییر رفتار خریدار ی یا تشویق وی به خرید آنچه کسب و کار ارائه می دهد ، استفاده می گردد. 
  • یادآوری کننده:بازاریابی یادآوری کننده به کسب و کار کمک می کند تا در ذهن خریداران و مشتریان جایگاهی ویژه داشته باشند و زمانی که احساس خرید دارند ، شرکت شما را به خاطر داشته باشند.

اهداف ارتباطات بازاریابی

اکثر برنامه های بازاریابی از ارتباطات بازاریابی برای دستیابی به اهداف مشخص استفاده می کنند. یکی از اهداف ارتباطات بازاریابی بر شناسایی بازار هدف کالاها و خدمات کسب و کار تمرکز دارد. هدف دیگر ارتباطات بازاریابی بر کشف شیوه هایی برای متقاعد نمودن یا تغییر نگرش خریدار تمرکز دارد. هدف یک کسب و کار می تواند از ارتباطات بازاریابی تشویق خریداران برای تبدیل شدن به مشتریان وفادارتر به برند باشد.

عوامل موثر بر ارتباطات بازاریابی

توسعه استراتژی ارتباطات بازاریابی کسب و کار مستلزم توجه به عناصر اصلی تاثیر گذار بر ترکیب تبلیغات و ترفیعات آمیخته بازاریابی است .
بازار هدف یکی از تاثیر گذارترین عوامل بر ارتباطات بازاریابی است که می تواند شامل تعداد خریداران بالقوه ، موقعیت آنها و سطح درآمد باشد.

شما بایستی نوع محصولی که می فروشید و عواملی که بر محصولتان موثر است را در ارتباطات بازاریابی در نظر بگیرید. اگر محصول شما مدت زمان اندکی است که در بازار معرفی شده است بایستی بهترین ابزار را برای تبدیل به چشم اندازی برای خریداران تبدیل نماید و تمرکز بیشتری بر مطالب آموزشی در مورد محصول خود داشته باشید.


ابزار ارتباطات بازاریابی

ابزار اصلی ارتباطات بازاریابی شامل موارد زیر است:

  • تبلیغات 
  • روابط عمومی 
  • بازاریابی مستقیم
  • ارتقاء فروش 
  •  فروش شخصی 

اگر می خواهید کالا یا خدمتی جدید را به فروش برسانید ، روابط عمومی و فروش شخصی در نمایشگاه ها و ایجاد کارگاه های آموزشی راه های برای توضیح مزایا و ویژگی های محصول هستند. مهم نیست که محصول شما در چه مرحله ای از طول عمر خود قرار دارد ، اشکال ارتباطات بازاریابی شما بایستی امکانی برای آشنایی ، یادآوری و ترغیب خریداران را در بازار هدف ایجاد نماید.


رفرنس: Marketing Iran Talent

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.