مأموریت و چشم انداز سازمان

مأموریت و چشم انداز سازمان

تفاوت بین مأموریت سازمان و چشم انداز سازمان

برای بررسی مناسب نقش مأموریت سازمان در برنامه ریزی استراتژیک ، ابتدا باید تفاوت بین مأموریت سازمان و چشم انداز آن را بفهمیم . مأموریت یا بیانیه ی مأموریت ، در پی پاسخگویی به پرسش ” در چه کسب و کاری هستیم ؟ ” است . بیانیه روشن و مجملی است ( یک یا حداکثر دو پاراگراف ) که دلیل وجودی سازمان را تشریح می کند . در مقابل ، چشم انداز یا بیانیه چشم انداز در پی پاسخگویی به پرسش ” چه چیزی می خواهیم بشویم ؟ ” است . برای مثال ، تگزاس اینسترو منتز ، یکی از بزرگترین شرکت های فناوری در  دنیا ، مأموریت خود این گونه تعریف می کند : “شرکت اینسترو منتز فناوری های نوآورانه نیمه رساناها را برای کمک به مشتریان برای تولید پیشرفته ترین ابزار الکترونیک دنیا فراهم می سازد . ” این را با چشم انداز شرکت مقایسه کنید ” ” … برای تغییر بنیادین بازار ها و خلق بازار هایی کاملاً نو . ” همین طور ،  مأموریت گوگل ، ” سازمان دهی اطلاعات جهان و قابل دسترسی و سود مندی آن در همه جهان ” است . چشم انداز گوگل این است ” برای بهتر شدن هرگز از پای ننشینیم ” . توجه کنید که چشم انداز یک سازمان گرایش به جهت گیری به سوی آینده دارد و از همین رو نمایانگر سمتی است که سازمان بدان سو می رود و جایی است که به آن می خواهد برسد .

اگر از بسیاری از افراد کسب و کار بپرسید ، ” دلیل وجودی شما چیست ؟ ” پاسخ آن ها احتمالاً ” به دست آوردن پول ” خواهد بود . گر چه این ممکن است هدف کمی نهایی آن ها باشد ، اما دلیل وجودی آن ها نیست . سود نقشی در این فرآیند دارد ، البته ، اما هدف کلان یا کمی شرکت است ، نه مأموریت یا چشم انداز آن . بیانیه مأموریت آن چه را شرکت از آن پشتیبانی می کند یا فلسفه پایه عملیاتی آن را شناسایی می کند . سود و دیگر پیامدهای عملکرد نتایج پایانی هستند و بنابر این نا مناسب اند و مأموریت شرکت را مغشوش می کنند.

اجزای بیانیه مأموریت :

یک بیانیه مأموریت به خوبی تدوین شده برای هر سازمان ، واحدی درون سازمان یا یک کسب و کار باید به پنج پرسش پایه مشابه پاسخ بگوید . این پرسش ها باید موارد ذیل را برای ذی نفعان شرکت ( به ویژه کارکنان ) روشن سازند :
  • ما کیستسم ؟
  • مشتریان ما چه کسانی هستند ؟
  • فلسفه عملیاتی ما ( باورهای پایه ، ارزش ها ، اخلاق و مانند آن ) چیست ؟
  • شایستگی ها ( قابلیت های ) اصلی یا مزیت های رقابتی ما کدام اند ؟
  • مسئولیت های ما از جنبه استفاده خوب از منابع انسانی ، مالی و زیست محیطی مان کدام اند ؟
  • فلسفه عملیاتی ما ( باورهای پایه ، ارزش ها ، اخلاق و مانند آن ) چیست ؟
بیانیه مأموریتی که پاسخ روشنی به هر یک از این پرسش ها ارائه کند ، سنگ بنای تدوین برنامه بازاریابی را می نهد . اگر سنگ بنا ضعیف باشد یا هم راستا با پی ریخته شده در گام های اولیه نباشد ، کل برنامه از بخت روشنی برای موفقیت بلند مدت برخوردار نخواهد بود.

بیانیه مأموریت

بیانیه مأموریت آن بخش از برنامه استراتژیک است که نباید محرمانه نگه داشته شود . باید به همه مشتریان ، کارکنان ، سرمایه گذاران ، رقبا ، سازمان دهی نظارتی و جامعه به طور عام بگوید که شرکت از چه چیزی پشتیبانی  می کند و چرا وجود دارد . بیانیه های مأموریت فعالیت های روابط عمومی را تسهیل می کنند و اطلاعات مهمی را به مشتریان و دیگران انتقال می دهند که می توانند برای ایجاد اعتماد و روابط بلند مدت استفاده شوند . بیانیه مأموریت باید در گزارش های سالیانه و اخبار رسمی ارسالی به نشریات گنجانده شود ، در هر دفتری قاب شود و هر یک از کارکنان احساس تملک شخصی نسبت به آن داشته باشند . اهداف کلان ، اهداف کمی ، استراتژی ها ، تاکتیک ها و بودجه ها برای رؤیت عموم نیستند . بیانیه مأموریت محرمانه نگه داشته شده ارزش اندکی برای سازمان دارد .
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.