فاجعه لینک سازی در سئو : ارتفاع پست

فاجعه لینک سازی در سئو ارتفاع پست
 لینک سازی در نگاه اولیه توسط عموم افراد تعریف اشتباهی را در بردارد. بیشتر افراد سعی دارند تا در سریعترین زمان ممکن در رتبه های بالای نتایج گوگل در کلیدواژه های خاص حضور داشته باشند و این کار را از طریق لینک سازی حجمی در یکسری سایت های نامرتبط و پولی انجام میدهند.

تعریف لینک سازی از نگاه سئو :

لینک سازی به معنای ایجاد ارتباط با سایت ها و برندهای همکار تعریف می شود . این نوع ایجاد ارتباط می بایست از سمت یک سایت با اعتبار کافی و نه صرفا به منظور تجاری روی دهد. تاکید میکنم که گوگل بشدت مخالف خرید لینک و ایجاد لینکهای حجمی در سایت های دیگر است. ممکن است بپرسید پس چرا برخی سایت ها با استفاده از سرویس های خرید بک لینک در رتبه های بالای گوگل قرار می گیرند. که جواب این سوال بسیار ساده است این نوع از مدیریت برند در سئو به طور مقطعی امکان ارتقا رتبه سایت را فراهم می کند و در گذر زمان و در به روزرسانی های گوگل حتما افت رتبه خواهند داشت و از نتایج گوگل و یا سایر موتورهای جستجو حذف می شوند.

روش های سئو کلاه سیا

از این نام کلاه سیاه بیشتر در زمینه های امنیت و هک استفاده می شود که خوب سال هاست در زمینه سئو نیز مطرح است و گاهی برخی از روش های نامناسب و زودبازده در موضوع سئو با عنوان کلاه سیاه شناخته می شود 

و افرادی که دراین روش ها متبحر هستند را سئوکارهای کلاه سیاه می نامند.

برخی از روش هایی که مرسوم است در سئوکلاه سیاه :‌

  • نمایش محتوای متفاوت به موتورهای جستجو نسبت به آنچه به کاربرنهایی نمایش داده میشود.
  • استفاده از اکسپلویت و شل اسکریپت ها در جهت تزریق لینک های مخفی به سایت های مشتریان و سایت های هدف
  • متون مخفی درمحتوای فعلی سایت و دور زدن قوانین نگارشی گوگل
  • خرید حجمی لینک ها با رعایت اعتبار دامنه
  • ارسال انبوه ایمیل و نظر در سایت ها و وبلاگ های معتبر


این روش ها همانطورکه بارها بنده و همکارانم در نکست سین اعلام کرده ایم در بلند مدت برای سایت های نه تنها سودی ندارند بلکه موجب ایجاد ضربه های جبران نشدنی نیز می شوند.

به تحلیل آماری یکی از مشتریان گروه نکست سین در ایران نگاه کنید :‌

همانطور که مشاهده می کنید در بازه تاریخی بین سال 2015 و 2016 این سایت لینک سازی حجمی بر روی سایت خود کرده است و این ارتفاع پست نامی است که برای این حرکت مشتری نهاده ایم و سعی داریم به مشتریان خود اعلام کنیم که لینک سازی حجمی بلای جان سایت هست . این سایت دچار اسپم اسکور (‌امتیاز اسپم )‌ بالای 5 است و جالب تر این است که با توجه به محتوای اصیل و مناسب خود در موضوع مطروحه اش رتبه چندان جالبی ندارد و نتوانسته است در رتبه های بالای کلیدواژه های مرتبط قرار بگیرد.

طبق گفته های مدیر این برند متاسفانه فرضیات ما درست بوده است و در این تاریج این سایت حجم زیادی لینک خریده است و این خطا منجر به افزایش امتیاز اسپم شده است.

پنالتی در گوگل

سال هاست که این عبارت در ذهن بسیاری نقش بسته است که گوگل سایت هایی که اقدام به لینک سازی حجمی می کنند را مسدود و یا محدود می کند و به قولی دچار پنالتی گوگل می شوند. اما بسیاری از سئوکارهای مطرح این نوع نظریه را رد کرده اند و اساسا سندباکس گوگل را مورد تردید قرار داده اند و در مقاله های خود Negative SEO  را دچار تردید و شک قرار داده اند.  در مطالب منتشر شده توسط گوگل که در مورد Manual Action نگارش شده است پنالتی گوگل  اینگونه تشریح شده است که برخی از سایت ها بصورت دستی مورد نقد و بررسی افراد و کارشناسان گوگل قرار میگیرند و در بخشی به نام Manual actions گوگل فهرست می شوند. این بخش در گوگل وبمستر تولز یا همان search console گوگل حضور دارد و اگر سایتی دچار این بررسی های گوگل قرار بگیرد حتما پیامی در این بخش مشاهده خواهد کرد که می تواند به گوگل پاسخ دهد و درخواست بازبینی مجدد را ارسال کند.

 

اعتبار سایت های لینک دهنده