قوانین شگفت انگیز و کاربردی میلیونرهای شبکه های اجتماعی

قوانین شگفت انگیز و کاربردی میلیونرهای شبکه های اجتماعی
بازاریابی شبکه های اجتماعی مثل استارتاپ به عنوان یکی از ترندهای مطرح روز بسیاری از کسب و کارها را درگیر کرده و مدیران بازاریابی شبکه های اجتماعی را وا داشته قوانین ساده اما بسیار کاربردی برای موفقیت استراتژی کمپین های سوشال را آموخته و به کار ببندند. بسیاری از این قوانین ساده راز موفقیت برندها و اینفلوئنسرهای بزرگ با درآمدهای میلیون دلاری تا افراد عادی است که از شبکه‌های اجتماعی به کسب درآمد می‌پردازند. ما در این مطلب به شناسایی و بررسی قوانین ساده و کاربردی میلیونرهای شبکه های اجتماعی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

طراحی حرفه‌ای پست با استفاده از ابزارهای تولید محتوای تعاملی و به اشتراک گذاری آنها در قالب ویدئوهای جذاب و عکس‌های مناسب بسیاری از قوانین پیچیده فروش را در هم می‌شکند و موفقیت استراتژی کمپین های سوشال را تضمین کند. از دگر سو به سهولت می‌توانید به جذب لید و کسب درآمدهای میلیونی در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی بپردازید.

حساب کاربری شما معرف کسب و کار شما

حساب کاربری شما و بخش بیوگرافی آن را همیشه به روز نگه دارید. شعار و لوگو برند باید همیشه المان ثابت از حضور برندتان در شبکه‌های اجتماعی باشد. برای موفقیت استراتژی کمپین های سوشال برندتان، شرح حساب کاربری را مرتبط با هدف کمپین به روز‌رسانی کنید تا مخاطبین هدف شما با مراجعه به حساب کاربری شما در شبکه‌های اجتماعی در جریان آخرین رویداد مرتبط با برند شما باشند.
لینک وب سایت یا کانال تلگرام خود را به عنوان یک دکمه فراخوان کلیدی برای هدایت کاربران به بخش دیگری از کسب و کارتان هدایت کنید تا تعداد اعضا کانال، بازدید از سایت یا میزان فروش محصول از فروشگاه اینترنتی خود را ارتقاء بخشید. حواستان باشد لحن فروشندگی در بخش بیوگرافی برندتان جایی نداشته باشد، بلکه باید این شرح برند کوتاه، مختصر و بیانگر ماموریت کسب و کارتان باشد.  کلمات کلیدی و هشتگ اختصاصی برندتان را جهت معرفی به جامعه هدف در بخش بیوگرافی قرار دهید تا با استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر بتوانید نرخ تعامل مخاطبین هدف با برندتان را افزایش دهید.

ویروس را با تمام وجودتان حس کنید.

عکس‌های با جذابیت بصری علاوه بر ارزش محتوایی بالا، به خوبی جلب توجه کرده و نرخ اشتراک گذاری، وایرال شدن محتوا (پدیده ویروسی بودن) در شبکه‌های اجتماعی و نرخ تعامل (تعداد لایک، کامنت، منشن و ..) بالایی دارند. سعی کنید فرهنگ و غالب محتوای بصری برندتان در شبکه های اجتماعی برای موفقیت استراتژی کمپین های سوشال مبتنی بر یک چارچوب و استراتژی حساب شده و هوشمندانه باشد.

برای طراحی حرفه ای یک پست مانند یک رهبر چریکی در شبکه اجتماعی از قوانین اصلی هر چند ساده اما کاربردی برای موفقیت استراتژی کمپین های سوشال تبعیت کنید. از برش های ناشیانه یا استفاده از افکت‌های غیر معمول در طراحی تصاویر بپرهیزید. به طور مثال: اینستاگرام تصاویر را به صورت مربع‌های به ضلع 612 پیکسل در میآورد. اگر به چیدمان المان‌های درون تصاویر دقت نکنید می‌توانید به سهولت ارزشمندی محتوای خود را از دست بدهید. همین نکات ساده و رعایت‌شان می‌تواند یک کسب و کار کوچک را از فرش به عرش هدایت کند.

برای اطمینان از کیفیت حرفه‌ای پست، ذخیره کردن تصاویر به صورت دو برابر در رزولوشن است. در فوتوشاپ تصویر را روی سایز 1024 در 1024 ذخیره کنید تا بعد از اعمال پارامترهای اینستاگرام کیفیت محتوای بصری دست‌خوش تغییر چندانی نشود. استفاده از ابزارهای رایگان مانند InstaSize و Squaready به ویژه برای عکس‌های پانورما و محتوای تصویری برندتان بسیار مفید هستند.

از روش‌های موفقیت استراتژی کمپین‌های سوشال ایجاد نوعی حس تمایز بین برند شما و سایر رقباء‌تان است. به طور مثال بسیاری از کسب و کارها امروزه به سمت بازاریابی محتوای ویدیویی سوق یافته‌اند تا به این شیوه در مقایسه با رقبا تمایز ایجاد کنند. در مثالی دیگر برخی از برندها از فیلتر Mayfair در اینستاگرام برای افزایش تمایز و جلب توجه استفاده می‌کنند به طوریکه بر اساس بررسی‌های انجام شده این فیلتر به طور میانگین بیشترین تأثیر را بر روی 1000 فالوور داشته و سبب افزایش فالوورهای بیشتر، افزایش لید و آگاهی برند شده و موفقیت استراتژی کمپین های سوشال  را با درصد بالاتری تضمین کرده است.

در بررسی دیگر، پست‌های اینستاگرام با رنگ غالب آبی در مقایسه با عکس‌های با رنگ قرمز 24 درصد بیشتر مورد پسند کاربران هستند. از اینرو بسیاری از برندهای حوزه مد و پوشاک در اینستاگرام از این قانون ساده بیشترین بهره را برای موفقیت استراتژی کمپین های سوشال و کسب درآمدهای میلیونی می‌برند.

یک استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی اما با سبک زندگی خاص بسازید.

پروفایل برند شما در شبکه اجتماعی فقط برای فروش محصول یا افزایش لید نیست بلکه شما با افزودن ارزش افزوده به پست های خود به خوبی می‌توانید علاوه بر افزایش فالوورهای اینستاگرام، برای تبدیل شدن به یک میلیونر شبکه‌های اجتماعی باید برای محتواهای خود یک سبک زندگی ویژه داشته باشید. اما این یعنی چی؟

با تلفیق تصاویر انگیزشی و الهام‌بخش، صحنه‌های دلچسب و تصاویر واقعی از مخاطبین هدف با محصولات و برندتان می‌توانید به مخاطبین اجازه دهید با استراتژی محتوای برند شما مبتنی بر یک تقویم محتوایی و استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی خلاقانه زندگی کنند. به طور مثال برند نایکی بیش از 60 درصد محتوای حساب کاربری خود در اینستاگرام را به عکس‌های سبک زندگی اختصاص داده که در مقایسه با رقیب همیشگی اش آدیداس، به طور موثرتری موفقیت استراتژی کمپین های سوشال را برایش تضمین کرده است و توانسته تجربه کاربری منحصر به فردی را با آمیختن فرهنگ و سبک زندگی مردم با محصولات برند به ارمغان بیاورد.

با استفاده از برنامه‌های رایگان مانند PicLab و Over برای تغییر فونت و جایگاه متن، به تولید خلاقانه محتوا بپردازید. به طور مثال برند Buried Diamond با استفاده از این ابزار تولید محتوای تعاملی به عنوان یکی از فعال‌ترین برندهای فروش محصولات در اینستاگرام لقب گرفته است و توانسته با همین قانون ساده یعنی تولید محتوای خلاقانه و متمایز موفقیت استراتژی کمپین های سوشال خودش را در راستای اهداف بازاریابی و برندینگ محقق سازد.

در به اشتراک‌گذاری محتوای برندتان خسیس نباشید.

اگر پیشنهاد شگفت انگیزی دارید همین حالا اسکرین شات گرفته و این پیشنهاد را در معرض دید مخاطبین هدف قرار دهید. اگر کمپین تبلیغاتی هوشمندانه‌ای را قرار است راه بیندازید، یک ویدئو کوتاه تبلیغاتی راه بیندازید و به معرفی تخفیف شگفت‌انگیز محصولات خود بپردازید. این قانون ساده باعث افزایش آگاهی فروشگاه اینترنتی باملیو در رویداد حراجی بزرگ بلک فرادی شد.

برندتان را به بازار و در کانون توجه بیاورید.

یکی از قانون های بسیار ساده اما کاربردی برای موفقیت استراتژی کمپین های سوشال استفاده از تگ‌های موقعیت مکانی است. به طور مثال در اینستاگرام طبق بررسی‌های انجام شده تصاویر دارای تگ مکانی 79 درصد بیشتر نرخ تعامل با کاربران داشتند. بسیاری از برندهای موفق با درج تگ موقعیت مکانی بر روی تصاویرشان در واقع فالوورهایشان را به بازدید حضوری از محل کسب و کار دعوت می‌کنند. به طور مثال سردبیر مجله ی Lucky، Eva Chen در هفته مد نیویورک یک ملاقات اینستاگرامی را به همراه 15 نفر از کاربران اینستاگرام، در هفته مد نیویورک ترتیب داد. این پست بیش از 3000 لایک دریافت کرده بود و بازخورد خوبی را روانه این برند کرد. در این بین، Michael Kors با انتشار یک سلفی از مدل‌های خود در پشت صحنه هفته مد نیویورک توجهات بسیاری از فالوورهای اینستاگرام این برند را جلب کرد. از اینرو با مخاطبین هدف‌تان حتی در پشت صحنه کسب و کارتان صادقانه رفتار کنید و در به اشتراک‌گذاری تجربیات و اتفاقات خوب خسیس نباشید.


رفرنس:daartagency.com

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.