مانند پادشاهان کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی گام بردارید

مانند پادشاهان کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی گام بردارید
تا پنج سال پیش، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در حوزه بازاریابی ، مفهوم تازه‌ای بود. به طوریکه بسیاری از برندهای بزرگ در حوزه مؤسسات آموزشی، رستوران‌ها، هنرمندان خلاق، شرکت‌های مطرح نرم‌افزاری تلاش کردند برای دستیابی به اهداف کسب و کار خود (مانند افزایش سهم آگاهی برند در شبکه های اجتماعی و افزایش conversion)، از پتانسیل بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده نمایند. بنابراین، بسیاری از برندهای بزرگ و جهانی مانند پادشاهان فضای شبکه اجتماعی، به سمت طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی در فضای سوشال روی آورند تا بتوانند مخاطب هدف را به برندشان متصل نمایند. در این مطلب قصد داریم نکاتی را معرفی کنیم تا مانند پادشاهان در شبکه‌های اجتماعی قدم بردارید. با ما همراه باشید.

کمپین تبلیغاتی را با حرف مردم ویروسی کنید.

توصیه‌های اجتماعی، نظرات و پیشنهادات دوستان و همکاران در شبکه‌های اجتماعی استراتژی شگفت‌انگیزی برای افزایش آگاهی برند و میزان فروش آنلاین برند می‌شود. زیرا بسیاری از مردم قبل از خرید، به سراغ پیشنهادات دوستان، صفحات بررسی و مقایسه محصولات و رتبه بندی و امتیازات کاربران می‌روند. از این رو قدرت ویروسی بودن محتوا را در به موفقیت رساندن کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی دست کم نگیرید.

روابط عمومی آنلاین با چاشنی اینفلوئنسر مارکتینگ

از دیگر شیوه‌های موفقیت در طراحی و اجرای کمپین‌ تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی، قدرت روابط عمومی آنلاین با چاشنی اینفلوئنسرها می‌باشد. برخی از برندهای بزرگ از نوشته‌ها و جملات اینفلوئنسرها یا حتی مصاحبه‌های برند در مطبوعات و وبسایت‌های معتبر در پروفایل شبکه اجتماعی یا صفحه اصلی وب سایت استفاده می‌کنند. برندهای بزرگی مانند پپسی وبلاگ‌نویسان حرفه‌ای را برای تولید محتوای وبلاگ‌شان و شرح محصولات استخدام می‌کنند تا بتواند افکار مخاطبین و فالوورهای برندشان را تحت سلطه داشته باشند. اگرچه این راهکار بازاریابی ممکن است کمی گران باشد اما:
تلفیق بازاریابی محتوا و روابط عمومی آنلاین، شاه کلید موفقیت کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی است.

کمپین تبلیغاتی را با شناخت مشتری گره بزنید.

شما می‌توانید با شناسایی پرسونای مخاطبین هدف و در نهایت نمایش نظرات مشتریان‌تان در مورد محصولات و خدمات، جهت بهبود بازارسازی محصولات و موفقیت کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی استفاده نمایید.

تغییر، جزء جدایی‌ناپذیر موفقیت کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی

این یک واقعیت ثابت شده است که پست‌ها و محتوای جذاب مخاطبین بیشتری را به سمت برند جلب می‌کند اما در این بین باید مهمترین چالش‌های آگاهی برند را پیش از اجرای کمپین تبلیغاتی شناسایی کنید. پست‌های برند در شبکه‌های اجتماعی باید مبتنی بر اهداف و ماموریت کمپین تبلیغاتی شما باشد تا مخاطبین را به تعامل و اظهار نظر وا دارد. به طور مثال بسیاری از بازاریابان هوشمند از اپلیکیشن  socialpilot.co برای افزایش میزان بازدید محتوای برندشان استفاده می‌کنند.

به اشتراک‌گذاری چندباره محتوای کمپین تبلیغاتی

محتوای برند را برای موفقیت کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی در راستای ویروسی شدن(دست به دست شدن بین مردم در شبکه‌های اجتماعی)، بیش از یک بار به اشتراک بگذارید. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته محتوایی که بیش از یک بار در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند درصد موفقیت کمپین را 31.5 برابر افزایش می‌دهد. اهم سبک‌های محتوایی بالقوه برای این هدف، محتوای طنز، محتوای سؤالی، پست‌های بحث برانگیز برای افزایش نرخ تعامل می‌باشد. سعی کنید تقویم محتوایی را به صورت روزانه / هفتگی / ماهانه برای کمپین تبلیغاتی خود طراحی نمایید. اپلیکیشن SocialPilot تقویم به شما ارائه می‌دهد که برای هر برنامه‌ریزی توزیع و انتشار محتوا گزینه‌ی مناسبی است.
استفاده از ابزارهای اتوماسیون خودکار در شبکه‌های اجتماعی باید در استراتژی بازاریابی دیجیتال و برنامه‌ی اجرایی کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی گنجانده شود.

محتوای بصری الماس بی نظیر بازاریابی محتوا

فکر می‌کنید چرا اینستاگرام یک شبکه اجتماعی منحصر به فرد برای کسب و کارها و برندها و اجرای موفقیت‌آمیز کمپین تبلیغاتی آنهاست؟ فقط یک کلمه. «محتوای بصری». محتواهای بصری از قدرت شگرف درونی برخوردارند. به طور مثال گیف‌ها از اثرات بسیاری مثبتی برای موفقیت کمپین برندها برخوردارند. به طور مثال در توئیتر، توئیت‌های تصویری 18 درصد و توئیت‌های دارای گیف 176 درصد بیشتر از توئیت‌های معمولی، از نرخ کلیک خوری بالا در شبکه‌های اجتماعی برخوردارند. یک شیوه مرسوم اما موفقیت‌آمیز برای اجرای کمپین تبلیغاتی مقرون به صرفه، گردآوری محتوا مرتبط با ماهیت کسب و کار و به اشتراک‌گذاری آن با مخاطبین هدف تحت برند خودتان می‌باشد که فرصتی بی‌نظیر برای افزایش آگاهی برند و افزایش فالوورهای برند در شبکه‌های اجتماعی را برای شما مهیا می‌سازد. به طوریکه امروزه بسیاری از برندها از شبکه‌های اجتماعی به عنوان وبلاگ، ویترین معرفی محصولات / خدمات خود و بستری برای اجرای موفق کمپین تبلیغاتی برندشان استفاده می‌کنند.

وبلاگ‌نویسان، اینفلوئنسرها و مردم را بر روی پست‌های خود تگ کنید.

فالوورهای برند، اینفلوئنسرها و وبلاگ‌نویسان مهمان را پای پست‌های خود تگ کنید که علاوه بر افزایش فالوور، تجربه کاربری منحصر به فردی را درون آنها با القای حس خاص بودن ایجاد می‌کند. این روش علاوه بر افزایش تولید لید (فرصت‌های احتمالی فروش) و نرخ کلیک خوری، نرخ تعامل کاربر را برای به اشتراک گذاری هشتگ و پست‌های شما در طول دوره‌ی برگزاری کمپین تبلیغاتی افزایش می‌دهد. با بررسی‌های صورت گرفته، مهمترین مراحل کلیدی که بسیاری از برندهای موفق در اجرای کمپین تبلیغاتی خود رعایت می‌کنند در سه مرحله‌ی پیش از اجرای کمپین تبلیغاتی، اجرای کمپین تبلیغاتی و پس از اجرای کمپین تبلیغاتی تعریف می‌شود که عبارتند از:

گام‌های کلیدی پیش از اجرای کمپین تبلیغاتی
 • برگزاری جلسات برنامه ریزی و تحلیل (تدوین استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی)
 • بررسی وضعیت حضور برند در شبکه‌های اجتماعی
 • تحلیل رقبای برندتان در شبکه‌های اجتماعی
 • اقدامات پروموشن پیش از اجرای کمپین تبلیغاتی (فضاسازی یا Pre-Campaign)
 • بهینه‌سازی پروفایل‌های برند در شبکه‌های اجتماعی: پروفایل و تصویر کاور؛ تکمیل کردن اطلاعات پروفایل؛ معرفی خدمات و محصولات؛ تعریف دکمه‌های فراخوان (Call-To-Action)
 • تعریف مخاطب (اطلاعات دموگرافیک، موقعیت مکانی، ترجیحات و علاقه‌مندی‌ها، میزان حضور در شبکه‌های اجتماعی، سطح درآمدی و سایر موارد)
 • برنامه ریزی مالی (تعریف بودجه به ازاء هر شبکه‌ی اجتماعی – تعریف بودجه برای تبلیغات – تعریف بودجه برای بازاریابی محتوا)

گام های کلیدی در طول اجرای کمپین تبلیغاتی
 • تولید محتوا مبتنی بر استراتژی بازاریابی محتوایی
 • زمان‌بندی ارسال پست‌ها در طول اجرای کمپین تبلیغاتی (شناسایی ابزارهای اتوماسیون؛ زمان‌بندی پست‌ها و ارسال منظم و پایدار پست‌ها)
 • زمان بندی ارسال پست در طول اجرای کمپین تبلیغاتی

گام‌های کلیدی پس از اجرای کمپین تبلیغاتی

 • تحلیل و اندازه‌گیری عملکرد کمپین تبلیغاتی
 • بررسی میزان اثربخشی هر کدام از شبکه‌های اجتماعی
 • اندازه‌گیری نرخ تبدیل ها یا همان conversion ها
 • ارزیابی مجدد استراتژی‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
در ادامه، برخی از اجراهای موفقیت‌آمیز کمپین تبلیغاتی برندهای مطرح در شبکه‌های اجتماعی را معرفی می‌کنیم که از نکات فوق در اجرای کمپین تبلیغاتی استفاده کردند و به موفقیت‌های چشمگیری در استراتژی بازاریابی شبکه اجتماعی خود دست یافتند.

کمپین تبلیغاتی آدیداس
با وجود پیشتازی برند نایکی در زمینه‌ی کفش‌های ورزشی، با این وجود آدیداس با طراحی انواع کمپینهای خلاقانه توانسته است در عرصه‌ی رقابت با نایکی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته باشد. آدیداس در کمپین اخیر خود یک مسابقه در پروفایل اسنپ چت خود با 16 میلیون فالوور در راستای معرفی سری کتانی‌های NMD برگزار نمود. آدیداس با طراحی پست‌های مسابقه‌ای و استفاده از قدرت روابط عمومی بالا، نرخ تعاملات کاربران را بالا برد، بسیاری از اینفلوئنسرهای حوزه ورزش را تگ کرد و بسیاری از مخاطبین پست‌های کمپین تبلیغاتی آدیداس را به اشتراک گذاشتند. آدیداس همچنین با استفاده از پروفایل دیگر خود در اینستاگرام سه پست برای معرفی قرعه‌کشی، قوانین و یادآوری مشتریانش برای شرکت در مسابقه طراحی نمود. برگزاری این کمپین تبلیغاتی، علاوه بر ارتقاء سطح آگاهی برند، علاقه مردم به محصولات آدیداس و محصولات آتی این برند افزایش داد.

کمپین تبلیغاتی پلی استیشن
در اکتبر 2016 اکانت اینستاگرام سونی مراسم رونمایی و معرفی هدست واقعیت مجازی سونی و مراسم زنده این رویداد در نیویورک را پوشش داد. به عبارت دیگر سونی با استفاده از مزیت‌های روابط عمومی آنلاین، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا و تلفیق آنها در کمپین تبلیغاتی خود، توانست صف طویلی از مشتریان خواهان هدست مجازی سونی را خلق کند که تصاویرشان با هدست سونی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذاشتند. این کار باعث تصویرسازی ذهنی مثبت برند سونی در اذهان مردم گردید.
رفرنس:آژانس دارت

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.