مانند پادشاهان کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی گام بردارید

مانند پادشاهان کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی گام بردارید
تا پنج سال پیش، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در حوزه بازاریابی ، مفهوم تازه‌ای بود. به طوریکه بسیاری از برندهای بزرگ در حوزه مؤسسات آموزشی، رستوران‌ها، هنرمندان خلاق، شرکت‌های مطرح نرم‌افزاری تلاش کردند برای دستیابی به اهداف کسب و کار خود (مانند افزایش سهم آگاهی برند در شبکه های اجتماعی و افزایش conversion)، از پتانسیل بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده نمایند. بنابراین، بسیاری از برندهای بزرگ و جهانی مانند پادشاهان فضای شبکه اجتماعی، به سمت طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی در فضای سوشال روی آورند تا بتوانند مخاطب هدف را به برندشان متصل نمایند. در این مطلب قصد داریم نکاتی را معرفی کنیم تا مانند پادشاهان در شبکه‌های اجتماعی قدم بردارید. با ما همراه باشید.

کمپین تبلیغاتی را با حرف مردم ویروسی کنید.

توصیه‌های اجتماعی، نظرات و پیشنهادات دوستان و همکاران در شبکه‌های اجتماعی استراتژی شگفت‌انگیزی برای افزایش آگاهی برند و میزان فروش آنلاین برند می‌شود. زیرا بسیاری از مردم قبل از خرید، به سراغ پیشنهادات دوستان، صفحات بررسی و مقایسه محصولات و رتبه بندی و امتیازات کاربران می‌روند. از این رو قدرت ویروسی بودن محتوا را در به موفقیت رساندن کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی دست کم نگیرید.

روابط عمومی آنلاین با چاشنی اینفلوئنسر مارکتینگ

از دیگر شیوه‌های موفقیت در طراحی و اجرای کمپین‌ تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی، قدرت روابط عمومی آنلاین با چاشنی اینفلوئنسرها می‌باشد. برخی از برندهای بزرگ از نوشته‌ها و جملات اینفلوئنسرها یا حتی مصاحبه‌های برند در مطبوعات و وبسایت‌های معتبر در پروفایل شبکه اجتماعی یا صفحه اصلی وب سایت استفاده می‌کنند. برندهای بزرگی مانند پپسی وبلاگ‌نویسان حرفه‌ای را برای تولید محتوای وبلاگ‌شان و شرح محصولات استخدام می‌کنند تا بتواند افکار مخاطبین و فالوورهای برندشان را تحت سلطه داشته باشند. اگرچه این راهکار بازاریابی ممکن است کمی گران باشد اما:
تلفیق بازاریابی محتوا و روابط عمومی آنلاین، شاه کلید موفقیت کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی است.

کمپین تبلیغاتی را با شناخت مشتری گره بزنید.

شما می‌توانید با شناسایی پرسونای مخاطبین هدف و در نهایت نمایش نظرات مشتریان‌تان در مورد محصولات و خدمات، جهت بهبود بازارسازی محصولات و موفقیت کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی استفاده نمایید.

تغییر، جزء جدایی‌ناپذیر موفقیت کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی

این یک واقعیت ثابت شده است که پست‌ها و محتوای جذاب مخاطبین بیشتری را به سمت برند جلب می‌کند اما در این بین باید مهمترین چالش‌های آگاهی برند را پیش از اجرای کمپین تبلیغاتی شناسایی کنید. پست‌های برند در شبکه‌های اجتماعی باید مبتنی بر اهداف و ماموریت کمپین تبلیغاتی شما باشد تا مخاطبین را به تعامل و اظهار نظر وا دارد. به طور مثال بسیاری از بازاریابان هوشمند از اپلیکیشن  socialpilot.co برای افزایش میزان بازدید محتوای برندشان استفاده می‌کنند.

به اشتراک‌گذاری چندباره محتوای کمپین تبلیغاتی

محتوای برند را برای موفقیت کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی در راستای ویروسی شدن(دست به دست شدن بین مردم در شبکه‌های اجتماعی)، بیش از یک بار به اشتراک بگذارید. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته محتوایی که بیش از یک بار در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند درصد موفقیت کمپین را 31.5 برابر افزایش می‌دهد. اهم سبک‌های محتوایی بالقوه برای این هدف، محتوای طنز، محتوای سؤالی، پست‌های بحث برانگیز برای افزایش نرخ تعامل می‌باشد. سعی کنید تقویم محتوایی را به صورت روزانه / هفتگی / ماهانه برای کمپین تبلیغاتی خود طراحی نمایید. اپلیکیشن SocialPilot تقویم به شما ارائه می‌دهد که برای هر برنامه‌ریزی توزیع و انتشار محتوا گزینه‌ی مناسبی است.
استفاده از ابزارهای اتوماسیون خودکار در شبکه‌های اجتماعی باید در استراتژی بازاریابی دیجیتال و برنامه‌ی اجرایی کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی گنجانده شود.

محتوای بصری الماس بی نظیر بازاریابی محتوا

فکر می‌کنید چرا اینستاگرام یک شبکه اجتماعی منحصر به فرد برای کسب و کارها و برندها و اجرای موفقیت‌آمیز کمپین تبلیغاتی آنهاست؟ فقط یک کلمه. «محتوای بصری». محتواهای بصری از قدرت شگرف درونی برخوردارند. به طور مثال گیف‌ها از اثرات بسیاری مثبتی برای موفقیت کمپین برندها برخوردارند. به طور مثال در توئیتر، توئیت‌های تصویری 18 درصد و توئیت‌های دارای گیف 176 درصد بیشتر از توئیت‌های معمولی، از نرخ کلیک خوری بالا در شبکه‌های اجتماعی برخوردارند. یک شیوه مرسوم اما موفقیت‌آمیز برای اجرای کمپین تبلیغاتی مقرون به صرفه، گردآوری محتوا مرتبط با ماهیت کسب و کار و به اشتراک‌گذاری آن با مخاطبین هدف تحت برند خودتان می‌باشد که فرصتی بی‌نظیر برای افزایش آگاهی برند و افزایش فالوورهای برند در