4 رویکرد برای موفقیت محتوای محلی

4 رویکرد برای موفقیت محتوای محلی
کسب‌وکارهای کوچک و به‌خصوص کسب‌وکارهایی که در یک محیط جغرافیایی خاص کار می‌کنند و روی مناطق خاصی تمرکز دارند، می‌توانند از محتوای محلی بهره‌برداری زیادی بکنند. این کسب‌وکارها با توسعه یک استراتژی محتوای محلی ضمن هدف قرار دادن افراد می‌توانند فروش و موقعیت برند خود را نیز بهبود دهند.

یک استراتژی محتوای محلی مربوط به همه چیزهایی می‌شود که مشتری محلی به آن‌ها نیاز دارد و داشتن یک استراتژی برای محتوای محلی می‌تواند مرتبط‌ترین و مفیدترین اطلاعات را به خواننده بدهد. افراد اصولا معامله کردن با کسب‌وکارهای محلی را دوست دارند و می‌خواهند از مراکزی خرید کنند که با آن آشنا باشند. محتوای محلی به کسب‌وکار شما کمک می‌کند تا در معرض دید جستجو کنندگان محلی قرار بگیرد.برای موفقیت در زمینه بازاریابی محتوایی محلی، باید محتوایی که تولید می‌کنید دقیقا بر اساس معیارهای جغرافیایی نوشته شده باشد. 
برای موفقیت در محتوای محلی، ما روش‌های زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

1- روی موقعیت‌های مکانی و بازارهای هدف خاص تمرکز کنید.

برخی از افراد فکر می‌کنند که تولید محتوای محلی یعنی ذکر نام یک شهر یا منطقه درون محتوا. البته ذکر نام شهر هدف در محتوا نیز یکی از بخش‌های تولید محتوایی محلی است، اما تولید‌کنندگان این نوع محتواها باید تمرکز عمیقی روی بازار هدف و موقعیت‌های مکانی داشته باشند.
اگر می‌خواهید که محتوای محلی موفقی داشته باشید باید موقعیت‌های مکانی خاص و بازارهای هدف با پتانسیل بالا را به دقت بشناسید. با ترکیب این دو عنصر، می‌توانید جامعه گسترده‌ای از مخاطبان را به سمت خود جلب کنید و بازگشت سرمایه‌ای قابل‌توجهی را برای کسب‌وکار رقم بزنید.

2- از ابزارهای موجود استفاده کنید.

برخی از مدیران کسب‌وکارها فکر می‌کنند که دانای کل هستند و همه زیروبم بازارهای محلی را می‌شناسند. بازار محلی معمولا همیشه بزرگ‌تر و گسترده‌تر از آن چیزی است که مدیران فکر می‌کنند. تنها روش برای تعیین دقیق بزرگی بازار هدف، استفاده از ابزارهای موجود است. خوشبختانه برای این کار ابزارهای زیادی وجود دارد.
از جمله یکی از این بهترین ابزارها برای شناسایی بازار هدف محلی می‌توان به ابزار Google Keyword Planner اشاره کرد. با این سرویس می‌توانید داده‌های زیادی در مورد بازار هدف خود به دست آورید و با استفاده از همین داده‌ها، تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.

3- از محتواهای آموزشی و راهنمای شهری استفاده کنید.

همان‌طور که می‌دانید، محتواهای بلند معمولا می‌توانند توجه بیشتری را نسبت به محتواهای کم حجم به خود جلب کنند. وقتی در مورد محتواهای محلی صحبت می‌کنیم، بهترین روش ایجاد محتواهای جغرافیایی، استفاده از فرمت محتواهای آموزشی (how-to) و راهنمای شهرها است. این نوع از محتوا بیشتر مورد توجه مخاطب قرار می‌گیرد و می‌تواند حجم زیادی از ترافیک را به سایت شما روانه کند.

4- محتوای مولتی‌مدیا را در اولویت قرار دهید.

یک سوء تفاهم در بین بازاریابان محتوا وجود دارد و آن این است که برخی از آن‌ها فکر می‌کنند که بازاریابی محتوایی یعنی محتوای متنی و چیزهایی مانند وبلاگ‌ها، وب‌سایت‌ها و مقاله‌های خبری. اما مولتی‌مدیا نیز نوع از محتوا است و درواقع هر چیزی را می‌توان به‌عنوان محتوا در نظر گرفت. حقیقت این است که در سالیان اخیر محتواهای مولتی‌مدیا رشد خارق‌العاده داشته و محتوای متنی را کاملا تحت‌الشعاع خود قرار داده است. محبوبیت محتواهای مانند تصاویر، ویدئوها و اینفوگرافیک‌ها سال‌به‌سال در حال افزایش است.
اگر از پلتفرم‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، پریسکوپ و اسنپ چت استفاده می‌کنید، محتوای مولتی‌مدیا می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای جذب مخاطبان باشد.
نظر شما در مورد محتوای محلی چیست؟ آیا تاکنون از این نوع محتوا استفاده کرده‌اید؟
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.