با 3 روش آسان برای خودکارسازی فعالیت‌های بازاریابی آشنا شوید.

با 3 روش آسان برای خودکارسازی فعالیت‌های بازاریابی آشنا شوید
بازاریابی در واقع پیشرانه کسب و کار شما به سمت رشد و موفقیت است و اگر به بازاریابی به عنوان یک سیستم نگاه کنید و آن را به صورتی یک اتوماسیون در بیاورید، می‌بینید که پرداختن به آن وقت بسیار کمتری ر از شما می‌گیرد و البته تاثیرگذاری آن نیز افزایش می‌یابد.
نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها امروزه می‌تواند وظیفه مدیریت و هماهنگی فعالیت‌های سنگین و حجیم بازاریابی را بر عهده بگیرند. اگر فقط بخشی از زمان خود را به طراحی یک سیستم اختصاص دهید، این سیستم در تمام طول عمر کسب و کار در کنار شما خواهد بود و برای شما کار خواهد کرد.
در ادامه 3 روش آسان برای خودکارسازی فعالیت‌های بازاریابی ذکر شده است :

1- ایمیل

بازاریابی ایمیلی هنوز هم یکی از بهترین روش‌ها برای ارتباط با مخاطبان و به دست آوردن مشتریان جدید است و مطالعات نشان داده است که سرمایه‌گذاری روی ایمیل می‌تواند بازگشت سرمایه خوبی را برای کسب وکارها در پی داشته باشد. اما مزیت بازاریابی ایمیلی فقط در بازگشت سرمایه خوب آن نیست و می‌توان آن را به راحتی خودکارسازی کرد.
در ابتدا با یک پیشنهاد قانع کننده آغاز کنید که افراد را برای در اختیار قرار دادن آدرس ایمیلشان ترغیب می‌کند. این پیشنهاد می‌تواند یک کتاب pdf یا ویدئو آموزشی باشد. وقتی که ایمیل شخص را به دست آوردید، حال باید ایمیل‌هایی را به افراد بفرستید که آن‌ها را به سمت تبدیل شدن هدایت کند.
توجه داشته باشید که باید پیامی که به مخاطبانتان ارسال می‌کنید با مرحله‌ای که آن‌ها در آن هستند در تناسب باشد. برای مثال، اگر مشتریان شما در مرحله آگاهی هستند، می‌توانید راه‌حل‌هایی برای حل مشکلاتشان را در اختیار آن‌ها قرار دهید. هر مجموعه ایمیلی باید یک هدف نهایی داشته باشد. اگر مجموعه‌ای متشکل از 5 ایمیل را ارسال می‌کنید، هر کدام از این ایمیل‌ها باید حاوی یک دکمه CTA مانند «برای خواندن گزارش ویژه اینجا کلیک کنید» باشند. ایمیل آخری که می‌فرستید دقیقا آن ایمیلی است که باید از افراد بخواهید از شما خرید کنند و برای این کار دلیلی قانع کننده به آن‌ها ارائه دهید.

2- شبکه‌های اجتماعی

یکی از انواع بازاریابی که معمولا زمان بسیار زیادی را از افراد می‌گیرد، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. این روزها همه افراد از کوچک تا بزرگ در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و همین امر فرصت مغتنمی را برای کسب و کارها فراهم کرده است تا با هدف گرفتن این افراد، آن‌ها را به لیست مشتریان خود اضافه کنند.
خودکارسازی مواردی که در شبکه‌های اجتماعی پست می‌کنید می‌تواند باعث حفظ تمرکز شما روی فعالیت‌های مهم‌تر شود و همچنین از وسوسه صرف زمان روی دیدن ویدئوها و پست‌های بی‌مورد نیز جلوگیری می‌کند. برای خودکارسازی فعالیت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی، سرویس‌های زیادی وجود دارد که از جمله بهترین آن‌ها می‌توان به HootSuite اشاره کرد. برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک به شما امکان می‌دهند که در صفحه تجاری خود اقدام به زمان‌بندی پست‌ها کنید.

3- هوش مصنوعی

اگر اطلاعات درستی در مورد مخاطبانتان داشته باشید، می‌توانید با اتوماسیون بازاریابی میزان بازگشت سرمایه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. براساس آمارها، 77 درصد از کسب و کارها بعد از استفاده از اتوماسیون بازاریابی، شاهد رشد نرخ تبدیل خود بوده‌اند.
اما یک ابزار وجود دارد که می‌تواند قدرت و اثرگذاری اتوماسیون بازاریابی را بیش از پیش بالا ببرد و آن چیزی نیست جز هوش مصنوعی. پیش‌تر در وبلاگ آژانس بازاریابی دیجیتال دارت در مورد هوش مصنوعی و تاثیرات آن در سئو صحبت کردیم. در حال حاضر شاهد آن هستیم که چت‌بات‌ها جای خود را بین کسب و کار باز کرده‌اند و کسب و کارهای زیادی در سرتاسر جهان به جای افزایش تعداد نفرات انسانی خود، از این ابزارها استفاده می‌کنند.
هوش مصنوعی می‌تواند براساس رفتار خریدار و سوابق خرید، لیستی از محصولاتی که او ممکن است بپسندد را نیز ییشنهاد دهد. با استفاده از پیام‌رسانی‌هایی مانند فیس‌بوک مسنجر، مشتریان می‌تواند سوالات خود در مورد یک محصول را از چت بات بپرسند و یا در صورت موجود نبودن محصول، از چت بات بخواهند که در زمان موجود شدن به آن‌ها اطلاع دهد. با شخصی‌سازی آفرها از طریق این تعاملات، هوش مصنوعی می‌تواند فرآیند فروش به مشتری را آسان‌تر کند.

منتظر شنیدن تجربیات شما در زمینه اتوماسیون بازاریابی هستیم.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.