راه های بدست آوردن منبع برای تولید محتوا

راه های بدست آوردن منبع برای تولید محتوا
تمامی کسب و کارهایی که دارای وبسایت و یا وبلاگ برای معرفی خود به کاربران اینترنتی هستند، باید به بازاریابی محتوا و تولید محتوا اهمیت ویژه ای بدهند تا بتوانند نگاه و اعتماد کاربران را به خود جلب کنند. اما مشکلی که معمولا مالکان کسب و کار با آن مواجه می شوند آن است که پس از مدتی برای تولید محتوا با مشکل مواجه می شوند و نمی دانند که دیگر چه مقاله ای را در رابطه با کسب و کار و صنعتی که در آن در حال فعالیت هستند می توانند تولید کنند.
در این مقاله می خواهیم راه های بدست آوردن منبع برای تولید محتوا را به شما بگوید. حتما با حداکثر انرژی و تمرکز این مقاله را دنبال کنید.

راه حل اول: سفارش محتوا

 نه افرادی که صاحب کسب و کار هستند زمان دارند که بنشینند و محتوا تولید کنند و آن را برای موتورهای جست وجو بهینه کنند، و نه آنکه به اندازه کافی نویسنده با تجربه وجود دارد که هم در رابطه با تولید محتوا درباره یک موضوع خاص خبره باشد و هم اصول بهینه سازی محتوا سایت را به طور کامل بداند.
بنابراین می توانید به سایت هایی که به صورت آنلاین می توان به آنها سفارش مقاله داد مراجعه کنید. تنها کافی است که موضوع کسب و کار و صنعتی که در آن مشغول فعالیت هستید را با آنها در میان بگذارید تا برای شما تولید محتوا کنند. اما مشکلی که وجود دارد این است که اکثر آنها در رابطه با سئو محتوا چیزی نمی دانند. پس قبل از اینکه مقاله را در سایت منتشر کنید باید آن را در اختیار یک کارشناس خبره سئو سایت قرار دهید تا فرآیند بهینه سازی را انجام دهد. یکی از بهترین روش های تولید محتوا از نظر امیر قمصری همین مورد اول است، البته به شرطی که نکات بالا را رعایت کنید.

راه حل دوم: انتشار پست مهمان

یکی از بهترین راه حل های تولید محتوا انتشار پست مهمان است. اول به خاطر اینکه درصد مشارکت کاربران را در سایت بالا می برد و کاربران مدت زمان بیشتری در سایت می مانند، و دوم آنکه محتوایی به صورت رایگان برای سایت به دست آورده اید. اما برای استفاده از این روش باید به نکات زیر توجه کنید:

  • پست هایی را منتشر کنید که نویسندگان آن در زمینه کسب و کار و صنعت شما در شبکه های اجتماعی فعال هستند و کاربران زیادی آن ها را دنبال می کنند. این مورد برای افزایش ترافیک سایت بسیار عالی و موثر است. البته باید به دانش و آگاهی آنها در زمینه کسب و کار و صنعت خود توجه کنید.
  • دارای لینکهایی به سایتهای با کیفیت و مشهور در زمینه کسب و کار و صنعت شما باشند. البته این نکته را فراموش نکنید که نباید تعداد لینکهای خارجی زیاد باشد. حداکثر دو لینک کافی است.
اجازه هرگونه تغییر و بازنویسی را از طرف نویسنده داشته باشید. به خصوص اگر لازم باشد برای بهینه سازی محتوا، آن را تغییر دهید.

راه حل سوم: کمک گرفتن از کاربران

در سایت خود کاربرانی را که علاقه مند هستند و بیشتر محتوای سایت را مطالعه می کنند و دانش و آگاهی کافی دارند، شناسایی کنید. سپس با آنها ارتباط برقرار کنید و درخواست کنید در مورد مقالات شما نظرات خود را بیان کنند و یا اگر نکته تازه ای هست آن را مطرح کنند تا در راستای بهبود کیفیت و بروزرسانی محتوا از آنها استفاده کنید. همچنین می توانید از آن ها درخواست کنید تا برای شما به عنوان همکار مقاله تولید کنند. به عنوان پاداش هم می توانید یکی از محصولات یا سرویس های خود را به صورت رایگان در اختیار آن ها قرار دهید.

راه حل چهارم: استفاده از ظرفیت های موجود در شرکت

بهترین راه برای تولید محتوا این است که اگر منبعی در اختیار دارید و از کیفیت آن مطمئن هستید، از آن برای تولید محتوا استفاده کنید. راه حل ساده دیگری هم وجود دارد و ممکن است که از آن غافل شده باشید. آن چیزی نیست به جز کارمندان شرکت خودتان. ممکن است در بین آنها افرادی وجود داشته باشند که هم دانش و آگاهی لازم را داشته باشند و هم نویسنده خوبی باشند، یا حداقل آنکه منابع بسیار خوبی را بشناسند که شما تا الآن به آن ها توجه نکرده اید. پس از کارمندان خود سوال کنید و آنها را مورد آزمایش قرار دهید تا مشخص شود که توانایی تولید محتوا را دارند یا خیر. 

راه حل پنجم: راه اندازی تالار گفتمان

فروم ها ارزش بسیار ویژه ای دارند. چون شما می توانید تعداد زیادی کاربر ثابت و ترافیک را برای سایت خود به ارمغان بیاورید. علاوه بر آن، مباحثی که کاربران مطرح می کنند می تواند به شما ایده هایی را برای تولید محتوا بدهد. در نهایت هم می توانید کاربرانی را که دانش و آگاهی لازم را در رابطه با صنعت و کسب و کار شما دارند شناسایی کنید و از آنها برای تولید مقاله دعوت کنید. 

در پایان نکته ای که نباید هرگز فراموش کنید، بازنویسی مقالات قدیمی در سایت است. بازنویسی کمک می کند که همیشه محتوای شما تازه و یا به اصطلاح همیشه سبز باقی بماند و در نهایت محتوای بروزی داشته باشید. فراموش نکنید که بازنویسی محتوا یکی از سیگنالهای مهم سئو است.
رفرنس:نیو سئو
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.