7 راز بزرگ اینفلوئنسرها را بدانید.

7 راز بزرگ اینفلوئنسرها را بدانید
حتما تاکنون در شبکه‌های اجتماعی و یا در بین دوستان و همکاران خود کسانی را دیده‌اید که شاید ده‌ها و یا صدها هزار دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی دارند. اما این افراد چگونه توانسته‌اند به این میزان از محبوبیت دست پیدا کنند؟
این افراد قطعا متخصصانی هستند که با استفاده از کلمات خود می‌توانند سایرین را جذب کنند. توانایی چنین افرادی در جذب می‌تواند در کسب‌وکار برای شما مفید باشد. بدین‌صورت که با ایجاد یک رابطه و همکاری با اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی، محتواها و برند شما نیز این شانس را دارد که در معرض دید افراد بیشتری قرار بگیرد. 
اما سوالی که در این مطلب می‌خواهیم به آن پاسخ بدهیم این است که اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی چگونه به این سطح از محبوبیت و اتوریتی دست پیدا می‌کنند؟ اینفلوئنسرها قطعا زمان بیشتری را صرف شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و تجربه آن‌ها نیز از کاربران عادی بیشتر است. اما فارغ از همه این‌ها، رازهایی در مورد کار اینفلوئنسرها وجود دارد که اغلب آن‌ها تمایلی به افشایشان ندارند. اگر شما نیز می‌خواهید که به یک شخص تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شوید، این مطلب را از دست ندهید.

همه چیز با قدم‌های کوچک آغاز می‌شود.

هر چیزی برای رشد و بالندگی به زمان نیاز دارد و اینفلوئنسرها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اما استثنائاتی نیز در این بین وجود دارد. برای مثال، وارن بافت بعد از افتتاح حساب توییتر خود در یک ساعت 60,000 دنبال‌کننده داشت و این تعداد دو ساعت بعد از افتتاح به 100.000 رسید. اما به هر نحو، باید در نظر داشته باشید که وارن بافت قبل از افتتاح حساب کاربری خود در توییتر یک اینفلوئنسر به حساب می‌آمد.
همه با 0 فالور کار خود را در شبکه‌های اجتماعی آغاز می‌کنند و به ‌مرور زمان این تعداد بالاتر خواهد رفت. بنابراین اگر شما نمی‌توانید برای کسب فالور تلاش کنید، اینفلوئنسر شدن را نیز باید فراموش کنید.

ارائه جریان ثابتی از محتوا پایه‌های شما را محکم می‌کند.

یکی از نکات بسیار مهم و کلیدی در جذب فالورهای بیشتر این است که بتوانید جریان ثابتی از محتوا را به مخاطبان خود ارائه دهید. البته که محتواهای شما باید باکیفیت باشند و به موضوعات جدید بپردازند. اگر می‌خواهید که افراد را جذب کنید، باید انتشار مداوم محتواهای باکیفیت و مفید را در دستور کار قرار دهید.

تعاملات شخصی مهم است.

تعاملات شخصی با کاربران در هر استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم است. چرا؟ زیرا افراد می‌خواهند احساس کنند که شما برای آن‌ها احترام قائل می‌شوید و آن‌ها برای شما مهم هستند. بجای پخش محتوا به گروهی بزرگی از افراد، روی پاسخ دادن به سوالات شخصی و یا پاسخ دادن به محتوای تولید شده توسط فالورها تمرکز کنید. اگر کاربران احساس کنند که شما به حرف‌های آن‌ها گوش می‌دهید و برای آن‌ها ارزش و احترام قائل هستید، وفاداریشان نسبت به شما بیشتر می‌شود و دوستان خود را نیز تشویق می‌کنند که به دنبال‌کننده شما تبدیل شوند.

باید با سایر اینفلوئنسرها همکاری کنید.

همکاری کردن با سایر اینفلوئنسرها چند مزیت برای شما دارد. اول اینکه می‌توانید در مدت زمان کوتاه‌تری فالورهای بیشتری جذب کنید. و دوم هم اینکه معرفی شدن شما توسط آن‌ها به‌نوعی برای شما اعتبار است. درواقع قبل از اینکه بخواهید به یک اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی تبدیل شوید، باید کاملا با حیطه بازاریابی اینفلوئنسر و ترفندهای آن آشنایی داشته باشید.

رضایت ناشران را جلب کنید.

به دست آوردن محبوبیت در یک جامعه از راه انتشار محتواهایی با نام‌های برتر آن صنعت به دست می‌آید، اما اگر می‌خواهید برای خود نامی دست و پا کنید نمی‌توانید هر محتوایی که دلتان می‌خواهد را پست کنید. در عوض، باید محتواهایی را انتشار دهید که می‌توانند نظر مخاطبان هدف ناشر را جلب کنند. اگر بتوانید رضایت ناشران را جلب کنید، آن‌ها آزادی عمل بیشتری به شما خواهند داد و این دقیقا همان چیزی است که برای موفقیت نیاز دارید.

اصل پارتو (قانون 80-20)

اصل پارتو که با نام قانون 80-20 نیز شناخته می‌شود بر این نکته تاکید دارد که 80 درصد از نتایج شما از طریق 20 درصد از ورودی‌‌ها به دست می‌آید. حال اگر اصل پارتو را به اینفلوئنسرهای اجتماعی تعمیم دهیم باید بگوییم که 20 درصد از دنبال‌کنندگان شما، عامل 80 درصد از رشدتان هستند. یعنی این 20 درصد در مورد محتواهای شما به دیگران صحبت می‌کنند، آن‌ها را به اشتراک می‌گذارند و از شما پشتیبانی می‌کنند.

شانس می‌تواند اثرگذار باشد.

می‌توان این‌گونه گفت که اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی این روزها کمی خوش‌شانس هستند، اما شانس را می‌توان به صورت مصنوعی نیز ایجاد کرد. برای مثال، برخی از اینفلوئنسرها خوش‌شانس هستند، زیرا در زمان درست در مکان درست بوده‌اند. اگر شما نیز روی دموگرافیک‌های خود و ترندهای محتوایی مطالعه کنید، می‌توانید زمان‌بندی دقیق‌تری روی محتواهای خود داشته باشید.
دلیل شانس برخی دیگر از اینفلوئنسرها نیز این است که یکی از محتواهای آن‌ها به‌صورت تصادفی در شبکه‌های اجتماعی وایرال شده است. اگر شما نیز بتوانید به صورت مستمر محتواهای باکیفیت تولید کنید، این شانس نیز برای شما وجود دارد که سرانجام یکی از محتواهایتان وایرال شود. زمان‌بندی و مداومت دو نکته کلیدی در اینجا هستند.

بعد از فهمیدن این رازها، تبدیل شدن به یک شخص تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی ممکن است برایتان آسان‌تر و یا قابل‌ دسترس‌تر جلوه کند. حقیقت این است که هرکسی این پتانسیل را دارد که به یک اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی تبدیل شود؛ اما فقط تعداد اندکی از ما حاضر هستیم که زمان و منابع خود را روی این موضوع صرف کنیم. اگر می‌خواهید که در مورد اینفلوئنسرها بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم که با برخی از آن‌ها گفتگو کنید.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.