رابطه کارکنان بازاریابى و کارکنان فروش

رابطه کارکنان بازاریابى و کارکنان فروش
از دیدگاه نظرى ، کارکنان فروش باید به مدیر ارشد بازاریابى گزارش دهند، زیرا او مسؤول راهبرد بازاریابى است. کارکنان فروش یکى از چند ابزار موجود براى بازاریابى هستند. اما در عمل معمولاً به مدیر ارشد فروش که مستقل از مدیر ارشد بازاریابى است و تنها براى بودجه ى خود برنامه ریزى و تلاش مى کند ، گزارش مى دهند.

در بیشتر موارد ، دایره ى فروش در مقایسه با بازاریابى ، بودجه ى بیشترى مصرف مى کند و براى موفقیت کوتاه مدت شرکت در انجام دادن فروش ، اهمیت بیشترى دارد.

در واقع دوایر بازاریابى در ابتدا کوچک بودند و عمدتاً براى انجام دادن وظایف خاصى تشکیل شده بودند؛ که به فروشندگان کمک مى کرد. در زمان مناسب و با پیشنهاد ارزش مناسب ، مشتریان مناسب را جذب کنند.

براى موفقیت شرکت بسیار حائز اهمیت است که بخش بازاریابى و فروش با یکدیگر همکارى و یکدیگر را حمایت کنند. اگرچه هر یک ایده هاى مختلفى درباره ى چگونگى صرف کامل بودجه دارند اما باید راهبردها و روش ها را با یکدیگر برنامه ریزى کنند.

نقش بازاریابى تشخیص فرصت ها ، مدیریت نام تجارى متمایز و ایجاد تقاضاست. نقش بخش فروش تبدیل تقاضا به سفارش است و بایستى در تنظیم راهبرد ، مشارکت داشته باشد .

در غیر اینصورت ممکن است هرگز خریدى انجام نشود. بخش بازاریابى باید بخش فروش را مانند یک مشترى داخلى در نظر بگیرد و نهایت تلاش خود را براى رضایت مندى این ” مشترى ” به کار گیرد.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.