آناتومی یک تیم فروش مدرن

آناتومی یک تیم فروش مدرن
سازمانهای فروش امروزی متشکل از تیمهای وظیفه محور پیچیده هستند. مدیر فروش ،کلید موفقیت و انگیزش تیم فروش است کسی که به عنوان یک کاتالیزور نقش سرعت دادن به فعالیت های تیم فروش را بر عهده دارد. برای انجام این کار، رهبران فروش بایستی وظایف را به افراد مناسب واگذار نمایند.

مدیر فروش نقش تکمیل کننده و تمام کننده در تیم فروش را ایفا می کند، اما نه به تنهایی بلکه با مشارکت و همراهی تیم فروش. 

برای کار تیمی حرفه ای در یک تیم فروش شما به نقش های حرفه ای زیر نیاز دارید :

مدیر استخدام :

مدیر استخدام کسی است که مسئول پیدا کردن استعداد برای تیم های سازمانی است . در یک سازمان بزرگ ممکن است مدیر اختصاصی در هر بخش برای این کار وجود داشته باشد . اما در سازمانهای کوچک ممکن است این وظیفه بر عهده مدیر فروش باشد.

آموزش دهنده ی فروش : 

این شخص مسئول آموزش اعضای تیم فروش و کمک به تسهیل فرآیند فروش توسط تیم فروش است . در تیم های بسیار کوچک تر نیز ممکن است این نقش بر عهده مدیر فروش باشد.

دستیار مدیر :

برخی از تیم های فروش یک دستیار مدیر فروش را برای انجام فعالیت ها و هماهنگی های درون سازمانی در اختیار دارند. البته این نقش مربوط به تیم های فروش بزرگ بوده و در تیم های کوچکتر باز هم این نقش بر عهده مدیر فروش است.

هدایتگر :

در سازمان های به اندازه کافی بزرگ ، معمولاً یک مدیر یا دستیار هدایتگر در تیم فروش وجود دارد که اغلب به عنوان فردی با مسئولیت توسعه فروش فعالیت می کند. اما در سازمان های کوچک این وظیفه بر عهده مدیر فروش یا فروشندگان گذاشته می شود.

نماینده فروش :

نمایندگان فروش هسته اصلی تیم فروش هستند. اگر می خواهید تیم فروش شما دارای بهره وری لازم باشد باید توجه کافی به نمایندگان فروش خود داشته باشید.

مدیر  مشتری :

کار مدیر مشتری دقیقاً پس از فروش آغاز می گردد، به طوری که در درجه اول نیازهای مشتری را شناسایی و سعی در ارائه بهترین خدمات پس از فروش دارد.
رفرنس: مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.