تحقیقات و مشاوره بازاریابی

آناتومی یک تیم فروش مدرن

آناتومی یک تیم فروش مدرن

سازمانهای فروش امروزی متشکل از تیمهای وظیفه محور پیچیده هستند. مدیر فروش ،کلید موفقیت و انگیزش تیم فروش است کسی که به عنوان یک کاتالیزور نقش سرعت دادن به فعالیت های تیم فروش را بر عهده دارد. برای انجام این کار، رهبران فروش بایستی وظایف را به افراد مناسب واگذار نمایند.

قیف فروش بازاریابی

قیف فروش بازاریابی

اصطلاح قیف فروش، استعاره ای از یک قیف به منظور نظارت بر روند فروش است. در بالای قیف فروش شما با طیف وسیعی از مشتریان رو به رو هستید که ممکن است به کالا یا خدمات شما فکر کنند، اما هرگز در مورد آن با کسی صحبت نکنند. در پایین قیف فروش، گام های بعدی مربوط به فروش و تحویل قرار دارد، شما می توانید افرادی را که کالا یا خدمات شما را دریافت و به ازاء آن پرداختی صورت داده اند را داشته باشید.

نکات مهم در آموزش بازاریابی و فروش

نکات مهم در آموزش بازاریابی و فروش

امروزه فعالیت هاى اقتصادى با چالش هاى بزرگى رو به رو هستند . تکنولوژى هاى جدید و پیشرفت هاى تازه در زمینه ى ارتباطات ، تمام کشورهاى جهان را در کنار هم قرار داده ، به طورى که یک اقتصاد جهانى تشکیل مى دهند . همزمان ، بسیارى از کشورها فقیر مانده اند و فاصله بین کشورهاى فقیر و غنى همچنان رو به افزایش است . شرکت ها باید نسبت به تحولات بازار عکس العمل مناسب نشان دهند . آن ها در عین حال باید مسؤلیت حفاظت از محیط زیست را نیز بپذیرند . همچنین شرکت ها ، اگر قصد دارند در بازار جهانى به موفقیت هایى دست یابند ، باید کانون توجه خود را به مشترى معطوف کنند .

استراتژى و اهداف نیروى فروش

استراتژى و اهداف نیروى فروش

تعیین استراتژى و اهداف نیروى فروش  و همچنین وظایف نیروی فروش از جمله موضوعات مهم در بازاریابی و فروش و یکی از دغدغه های بسیاری از صاحبان کسب و کارها می باشد.
دوره و زمانى که نیروى فروش تمام توجه و نیروى خود را فقط صرف ” فروش ” [ یعنى فروش ، فروش و فروش ] مى کرد به سر آمده است .
نیروى فروش ( یا نماینده شرکت ) باید بداند چگونه مسئله دامنگیر مشترى را شناسایى کند ، سپس راه حلى را ارائه نماید که سودآورى او را بالا ببرد .

چرا مدیران فراموش مى کنند که با مشتریان صحبت کنند

چرا مدیران فراموش مى کنند که با مشتریان صحبت کنند؟

چرا مدیران فراموش مى کنند که با مشتریان صحبت کنند  ، موضوع این مقاله آموزش بازاریابی و فروش و تاکید بر اهیمت مشتری در بازاریابی و فروش کسب و کارها است.
 در اینجا معدودى از دلایل این کار مطرح مى شود .


فروش به علاقه مندان روش آیدا AIDA در فروش

فروش به علاقه مندان _ روش آیدا( AIDA ) در فروش

نیروهاى فروش با در دست داشتن فهرست نامهاى دلخواه کسانى که بیشتر احتمال دارد مشترى شرکت شوند ، مى توانند با بهترین علاقه مندان هر گروه از کالاهاى خود تماس بگیرند .

تاثیر پیشبرد فروش بر سطح فروش برند

تاثیر پیشبرد فروش بر سطح فروش برند

برخى از بازاریابان استفاده از شیوه هاى پیشبرد فروش متمرکز بر مصرف کنندگان و واسطه ها را در تأثیر گذارى بر سطح فروش برند ، مؤثرتر از ابزارهاى تبلیغاتى ارزیابى کردند و به ویژه بر بحث پیشبرد فروش نزد واسطه ها و فروشندگان متمرکز شدند ؛ زیرا محصول باید ابتدا در سطح زنجیره به توزیع از جایگاه مطمئنى برخوردار باشد و پس از این مرحله است که مى تواند فرصت نزدیک شدن به مشترى را یافته و در صورت توجه وى ، انتخاب و خریدارى شود.

اهداف متمرکز بر مشتری در پیشبرد فروش

اهداف متمرکز بر مشتری در پیشبرد فروش

پیشبرد فروش بر پایه ى اهداف متعددى صورت مى گیرد. در این سیاست ، اهداف متمرکز بر مشترى عبارتند از :

 ١. تمرکز بر مشترى هاى جدید 
 ٢. ترغیب و تقویت رابطه با مشترى هاى فعلى در سطح رده محصول یا برند


انواع مشاغل فروش

انواع مشاغل فروش

در حوزه فروش و بازاریابی انواع مشاغل فروش وجود دارد که در این مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

چه کسی از مدیریت فروش بهره مند است

چه کسی از مدیریت فروش بهره مند است؟

مدیریت فروش در عمل به طور مثبت بر همه افراد درگیر در چرخه فروش تاثیر می گذارد. هر چقدر فرآیند فروش شما کامل تر باشد، مدیریت آن سازگاری و بهبود آن زمان بر تر خواهد بود. و  احتمالا عملکرد تیم فروش عالی تر از سایر تیم ها با فرآیند فروش ناقص خواهد بود.

تعریف مدیریت فروش

تعریف مدیریت فروش

کسب و کارهایی که رشد می کنند یک چیز را بسیار خوب اجرا می کنند: مدیریت فروش.
از آنجایی که بخشهای زیادی در داخل یک سازمان وجود دارد، فرآیند مدیریت فروش باید کاملا درک شود تا اطمینان حاصل شود که هر جنبه ای از تلاش فروش جمعی کارآمد است.

عملیات مدیریت فروش

عملیات مدیریت فروش

ممکن است این جمله از نظرتان عجیب باشد، اما تیم فروش ستون فقرات هر شرکت است؛ آنها رابط مستقیم بین محصول و مشتری هستند. به عبارت دیگر، آنها اهمیت زیادی دارند.
در کل، تیم فروش باید احساس کند که آنها بخشی از شرکت هستند و با ابزاری که برای پیشرفت فرآیند فروش مجهز شده اند خود را به عنوان یک عضو موثر از سازمان بدانند.


3 تصور اشتباه از فروش که می تواند کسب و کارتان را به خطر بیاندازد

3 تصور اشتباه از فروش که می تواند کسب و کارتان را به خطر بیاندازد.

اجازه ندهید تصورات نادرست فروش تلاش های نیروی فروش و اهداف درآمدی کسب و کارتان را به چالش بکشاند. فروش شریان حیاتی هر کسب و کاری است. بدون فروش ، هیچ کسب و کاری قادر به ادامه حیات نخواهد بود. همواره روشهای درست و نادرست در فروش مطرح بوده است.

تکنیک های افزایش فروش

تکنیک های افزایش فروش

تکنیک های افزایش فروش ، تکنیک Upsells و Cross sells ، بازاریابی محتوا ، استراتژی ها در قیمت گذاری و سایر تکنیک های مهم موضوع این مقاله آموزش بازاریابی و فروش است.

تفاوت بین خرده فروشی و عمده فروشی

تفاوت بین خرده فروشی و عمده فروشی

تفاوت بین خرده فروشی ، عمده فروشی و مقایسه خرده فروشی و عمده فروشی و تعریف این دو مطلب، موضوع این بخش از آموزش بازاریابی و فروش است.

اهداف کارکنان فروش

اهداف کارکنان فروش

شرکت ها باید به دقت اهداف خاصی را که مایل اند کارکنان فروش به آن دست یابند تعریف و تبیین کنند. براساس یک ایده قدیمی ، وظیفه کارکنان فروش ، ” فروش ، فروش و فروش ” است. 
فروشندگان از سهمیه های فروش معینی برخوردار بودند و فروشنده خوب هم کسی بود که سهمیه ی تعیین شده ی خود را به فروش رساند یا این که از سهمیه فراتر رود. 

فروشندگان بزرگ پویایی انظباط و ایجاد رابطه

فروشندگان بزرگ : پویایی، انظباط و ایجاد رابطه

چه چیز باعث می شود که فروشندگان بزرگ از بقیه متمایز شوند ؟ چه چیز می تواند آنها را بالاتر از فروشندگان معمولی قرار دهد ؟

خط مشی کارکنان فروش

خط مشی کارکنان فروش

شرکت ها بر سر دریافت سفارش از مشتریان با شرکت های دیگر رقابت می کنند. بنابراین ، آن ها باید نیروی فروش خود را با دقت و وسواس زیادی به کار گمارند تا این افراد درست به موقع و به شیوه ای صحیح به مشتریان واقعی مراجعه کنند.

ایده بازاریابی شبکه ای

ایده بازاریابی شبکه ای

گسترش روز افزون بازاریابی شبکه ای بویژه در ایران لزوم طرح ایده بازاریابی شبکه ای ، شیوه فروش بازاریابی شبکه ای ، فلسفه بازاریابی شبکه ای و دقت نظر در این مبحث بازاریابی و فروش را اجتناب ناپذیر می سازد.

مفهوم بازاریابی عصبی

مفهوم بازاریابی عصبی

یکی از انواع روشهای بازاریابی ، بازاریابی عصبی است ، بازاریابی عصبی یک علم است که بر فرآیندهای تصمیم گیری در مغز تمرکز دارد. بازاریابی عصبی پیوند بین علم عصب شناسی و بازاریابی است.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: