تحقیقات و مشاوره بازاریابی

محل‌های تلاقی سئو و UX را بشناسید

محل‌های تلاقی سئو و UX را بشناسید.

سئو و تجربه کاربری در سالیان اخیر به یکدیگر نزدیک‌تر شده‌اند و به‌نوعی به‌عنوان مکمل هم کار می‌کنند. در یک رویکرد جامع، سئو دارای همتایان زیادی است که باید باهم کار کنند. در این مطلب به محل‌های تلاقی سئو و UX خواهیم پرداخت.

اینفلوئنسر مارکتینگ چاه نفت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

اینفلوئنسر مارکتینگ چاه نفت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

امروزه یکی از مؤثرترین شیوه‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده از رویکرد اینفلوئنسر مارکتینگ می‌باشد و طراحی استراتژی بازاریابی شبکه ‌های اجتماعی مبتنی بر اساس کمپین‌های تبلیغاتی موفقیت آمیز اینفلوئنسر مارکتینگ بسیار حائز اهمیت است. 
امروزه در اینستاگرام با بیش از 700 میلیون کاربر بسیاری از اینفلوئنسرها به کسب درآمد بسیار خوبی دست می‌یابند و به یکی از میلیونرهای شبکه‌های اجتماعی تبدیل می‌شوند. در این مطلب قصد داریم تا نکات و رموز طلایی طراحی و اجرایی کردن یک پلن موفقیت استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ را معرفی کنیم ،با ما همراه باشید.

چک‌ لیست‌های ضروری بازاریابی محتوایی برای کسب‌وکارهای کوچک

چک‌ لیست‌های ضروری بازاریابی محتوایی برای کسب‌وکارهای کوچک

به‌عنوان مالک یک کسب‌وکار کوچک، حتماً تاکنون به قدرت شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان یک تاکتیک بازاریابی واقف شده‌اید. شبکه‌های اجتماعی به ‌صرف زمان بسیار نیاز دارند و این توانایی در آن‌ها وجود دارد که بتوانند شما را به طیف وسیع‌تری از مخاطبان وصل کنند. بر اساس این موارد و بسیاری فاکتورهای دیگر، ما می‌دانیم که چرا شبکه‌های اجتماعی باید پای ثابت در فرآیند رشد کسب‌وکارهای کوچک باشند.
اما استفاده از شبکه‌های اجتماعی به‌تنهایی و بدون استفاده از یک تاکتیک ثانویه بازاریابی به‌عنوان پشتیبان، چندان کارساز نخواهد بود.

استفاده از اهداف اسمارت SMART برای سئو

استفاده از اهداف اسمارت (SMART) برای سئو

در آغاز هر سال بسیاری از کسب‌وکارها و افراد به دنبال تعیین اهداف سئو خود برای این سال جدید هستند. در این مطلب می‌خواهیم نگاهی به رویکرد اهداف اسمارت (SMART) داشته باشیم و ببینیم که این رویکرد چگونه می‌تواند در سئو برای ما کارساز باشد.

یک طراحی خوب چگونه می‌تواند به بازاریابی محتوایی کمک کند

یک طراحی خوب چگونه می‌تواند به بازاریابی محتوایی کمک کند؟

برخی از افراد بر این باورند ازآنجایی‌که در وبلاگ آن‌ها فقط تعدادی محتوای متنی قرار دارد، به همین دلیل آن‌ها نیازی به طراحی ندارند. این افراد فرآیند توسعه وب را یک فرآیند تک‌بعدی می‌بینند و به سایر مزیت‌های آن توجهی نمی‌کنند.
طراحی درواقع شخصیت وبلاگ شماست. طراحی آن چیزی است که هم می‌بینید و هم نه. طراحی می‌تواند باعث تحریک کردن احساسات شود و می‌تواند یک تجربه منحصربه‌فرد را به کاربر ارائه دهد.


7 روش برای آشتی دادن شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ

7 روش برای آشتی دادن شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ

همان‌طور که بازاریابی محتوا از سئو بهره‌مند می‌شود و یا پست‌های میهمان می‌توانند ترافیک شبکه‌های اجتماعی را بهبود دهند، شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ نیز می‌توانند یک رابطه متقابل با یکدیگر داشته باشند. درحالی‌که برخی از افراد بر این عقیده‌اند که بازاریابی ایمیلی همگام با رشد محبوبیت شبکه‌های اجتماعی به‌پیش می‌رود، اما وقتی بدانید بازاریابی ایمیلی می‌تواند بازگشت سرمایه 4300 درصدی را به دست دهد، قطعا از آن اجتناب نخواهید کرد.

چگونه رقبا را در سئو تجزیه‌ و تحلیل کنیم

چگونه رقبا را در سئو تجزیه‌ و تحلیل کنیم؟

تجزیه‌وتحلیل رقابتی یکی از جنبه‌های کلیدی و حیاتی در مراحل ابتدایی راه‌اندازی یک کمپین سئو محسوب می‌شود. بسیار با این موارد برخورد داشته‌ایم که شرکت‌ها و سازمان‌ها اغلب تجزیه‌وتحلیل رقبا را نادیده می‌گیرند و مستقیما به سراغ نقشه‌برداری کلمات کلیدی، بهینه‌سازی محتوا یا ایجاد لینک حرکت می‌کنند. اما درک اینکه رقبای ما چه کسانی هستند و دیدن اینکه آن‌ها کجا ایستاده‌اند، می‌تواند به درک جامع‌تری از اینکه اهداف ما چه باید باشند منجر شود و همچنین نقاط کور و شکاف‌های موجود را نیز به ما بشناساند.

7 ترفند برای افزایش شانس رشد ویروسی در شبکه‌های اجتماعی

7 ترفند برای افزایش شانس رشد ویروسی در شبکه‌های اجتماعی

در دنیای پرتنش امروز شبکه‌های اجتماعی رشد ویروسی از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است. رشد سریع پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی در طول چند سال گذشته باعث شده است که روش ارتباط اینفلوئنسرها با مخاطبان خود تغییراتی جدی را به خود ببیند. سیاست‌مداران، کسب‌وکارها، ورزشکاران و هنرمندان از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام برای به اشتراک‌گذاری ایده‌های جدید، فروش محصولات جدید و ترویج برند خود استفاده می‌کنند.

5 دلیلی که اثبات می‌کنند بازاریابی ایمیلی هنوز هم بهترین متد بازاریابی آنلاین است

5 دلیلی که اثبات می‌کنند بازاریابی ایمیلی هنوز هم بهترین متد بازاریابی آنلاین است.

شبکه‌های اجتماعی این روزها در مرکز توجه قرار دارند و این شبکه‌ها حتی نحوه تعامل ما با سایرین را نیز دستخوش تغییر کرده‌اند. در دنیای امروز، پلتفرم‌هایی این‌چنینی برای هر کسب‌وکار فرصت‌های زیادی برای دیده شدن و رشد را فراهم می‌کنند و کسب‌وکارها بر اساس پتانسیل و استعداد خود می‌توانند از این ظرفیت به وجود آمده نهایت بهره را ببرند.
اما با وجود قدرت غالب شبکه‌های اجتماعی، نباید یکی از قدیمی‌ترین متودهای بازاریابی آنلاین یعنی بازاریابی ایمیلی را از یاد برد. برای بسیاری از کسب‌وکارها، بازاریابی ایمیلی هنوز هم موثرترین و بهترین روش ارتباط با مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید محسوب می‌شود.

9 ویژگی و ترفند مخفی اینستاگرام که باید بدانید

9 ویژگی و ترفند مخفی اینستاگرام که باید بدانید.

اینستاگرام در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان است و طیف‌های مختلفی از افراد از آن استفاده می‌کنند و استفاده از این شبکه اجتماعی سن و سال و جنسیت نمی‌شناسد. براساس آمارها، 35 درصد از کاربران اینستاگرام را افراد بزرگسال تشکیل می‌دهند که نسبت به سال 2016 نشان دهنده رشدی 3 درصدی است.
اما برای آن‌هایی که تاکنون از این پلتفرم استفاده نکرده‌اند، یا آن‌هایی که می‌خواهند استفاده خود از اینستاگرام را به یک سطح جدید ارتقا دهند، اینستاگرام یکسری ترفند و ویژگی مخفی دارد که هر فردی باید از آن‌ها آگاهی داشته باشد.

9 عادت رایج در بازاریابی ایمیلی که باید ترکشان کنید

9 عادت رایج در بازاریابی ایمیلی که باید ترکشان کنید.

در چشم‌انداز به شدت رقابتی بازاریابی ایمیلی، شما باید برای فهمیدن اینکه چه چیزی دریافت‌کنندگان ایمیل را به باز کردن، خواندن و کلیک کردن روی آن‌ها ترغیب می‌کند تست‌های مختلفی انجام دهید.
درحالی‌که محتوای مناسب و طراحی زیبا از جمله اجزای ضروری برای موفقیت ایمیل‌ها هستند، انجام تست‌ها به شما کمک می‌کند تا بفهمید چگونه خود را در اینباکس مخاطب متمایز کنید. همچنین برای شناسایی کردن مواردی که به تست نیاز دارند باید استراتژی ایمیل مارکتینگ فعلی خود را بازبینی کنید و بدانید که کدام عادت‌ها نیاز به ترکیب شدن یا حذف شدن دارند.

بخش بندی بازار یا Market Segmentation چیست

بخش بندی بازار یا Market Segmentation چیست؟

تقسیم یک بازار را به گروه‌های مختلف همگنی از مصرف‌کنندگان یا کالا (و خدمات)، بخش بندی بازار یا Market Segmentation می‌گویند. 
درست نیست که بخواهیم یک سری فرآیندهای بازاریابی مشخص و ثابت را برای همه‌ی مشتریان احتمالی بازارمان اعمال کنیم. بالاخره مخاطبان ما همه از یک شکل نیستند. هر کسی خلق و خوی خودش را دارد؛ توان مالی خودش را دارد؛ سلیقه و توقعات و… مخصوص خودش را دا

تحقیقات اکتشافی یا Exploratory Research چیست

تحقیقات اکتشافی یا Exploratory Research چیست؟

تحقیقات اکتشافی یا Exploratory research روشی‌ست که در کنار «تحقیقات توصیفی» و «تحقیقات دلیل محور»، یکی از 3 روش مرسوم پژوهش در تحقیقات بازاریابی می‌باشد. در این روش ما سعی می‌کنیم تا برای مشکلاتی که روشن و شفاف نیستند پاسخی بیابیم.

5 روش برتر و پربازده برای بازاریابی SAASها

5 روش برتر و پربازده برای بازاریابی SAASها

وب‌سایت نرم‌افزار آنلاین CRM دارید؟ یا نرم‌افزار حسابداری آنلاین؟ یا سیستم مدیریت کمپین تبلیغاتی در وب‌سایت‌تان دارید؟ اگر نمی‌دانید و دوست دارید بدانید که SAAS چیست، یا اینکه می‌دانید و دوست دارید بهترین روش‌ها برای تبلیغ و ترویجش را بشناسید؟
شروع کنید! 
قبل از این که بخواهید 5 روش برتر و پربازده برای بازاریابی SAASها را بشناسید، باید بدانید که اصلا این SAASها چه چیزی هستند.

تحقیقات توصیفی یا Descriptive Research چیست

تحقیقات توصیفی یا Descriptive Research چیست؟

در تحقیقات بازاریابی و در بخش انتخاب نوع تحقیقات، با سه روش تحقیقاتی زیر آشنا شدیم:
  • تحقیقات اکتشافی یا Exploratory Research
  • تحقیقات توصیفی یا Descriptive Research
  • تحقیقات تحقیقات دلیل محور یا Causal Research
در این مقاله قصد داریم تحقیقات توصیفی را معرفی کنیم:

تحلیل زیگزاگی در بازاریابی و تبلیغات

تحلیل زیگزاگی در بازاریابی و تبلیغات

اگر بخواهید تبلیغات شما متفاوت از دیگران باشد و توانایی جلب توجه را برای مخاطب شما داشته باشد، بایستی از تحلیل زیگزاگی استفاده کنید. اما روش کار تحلیل زیگزاگی چگونه است؟ در این اینفوگرافی با  ما همراه باشید تا با مراحل انجام تحلیل زیگزاگی آشنا شوید. در پایان، روایتی را از آقای بری کالن می‌خوانیم که چطور از تحلیل زیگزاگی برای مشتری خود استفاده کرده است.

پژوهش بازار یا تحقیقات بازاریابی Marketing Research چیست

پژوهش بازار یا تحقیقات بازاریابی (Marketing Research) چیست؟

مصداق بارز پژوهش بازار یا تحقیقات بازاریابی (Marketing Research)، آن ضرب المثل معروف است که می‌گوید: «بی گدار به آب نزن!».
برای هر مدیر بازاریابی، مدیر برند، مدیر تبلیغات و حتی هر کارآفرینی لازم است که برای عرضه و فروش بهتر محصولات و خدماتش، و تحقق سایر اهداف بازاریابی که در سر دارد به تحقیقات بازاریابی روی بیاورد.
ممکن است سلیقه مشتریان طی یک سال آن قدری تغییر کند که محصول پرفروش سال قبل، به دلیل تغییر نکردن به موقع، به محصولی از رده خارج تبدیل شود!
ارزش‌های یک بازار نیز همواره در حال تغییر می‌باشند و کنترل این تغییرات و آگاهی کامل به بازار بسیار ضروری‌ست.

طراحی پلن بازاریابی برای جستجوی صوتی اسنیپت ها

طراحی پلن بازاریابی برای جستجوی صوتی – اسنیپت ها

در این مقاله میخواهیم به این مسئله بپردازیم که چه طوری در میان حجم عظیمی از جستجوی صوتی کاربران قرار بگیریم و برای داشتن استراتژی عالی برای بازاریابی جستجوی صوتی، داده ها از کجا تامین میشوند.


طراحی پلن بازاریابی برای جستجوی صوتی

طراحی پلن بازاریابی برای جستجوی صوتی

در اینجا قصد داریم به شما نشان بدهیم که چطور کار طراحی مارکتینگ پلن را تمام کنیم تا  بتوانید تیم بازاریابی اینترنتی خود را با مهارت های لازم برای دستیارها و جستجوهای صوتی آشنا کرده و خود را در صدر نتایج جستجوهای کاربران قرار دهید.


تهیه برنامه براى نیروى فروش

تهیه برنامه براى نیروى فروش

تهیه برنامه براى نیروى فروش  ، اهمیت نیروی فروش در تهیه و اجراى برنامه هاى بازاریابى و نماینده فروش موضوع این مقاله آموزش بازاریابی و فروش در جهت ارتقاء دانش بازاریابی و فروش است.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: