تحقیقات و مشاوره بازاریابی

کمپین‌های مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین شاخص‌های اندازه گیری عملکرد

کمپین‌های مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین شاخص‌های اندازه گیری عملکرد

یکی از گام‌های کلیدی طراحی کمپین‌های مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی ارزیابی میزان اثربخشی و موفقیت این استراتژی هاست . شاخص‌های اندازه گیری عملکرد معیارهایی از پیش تعریف شده هستند که میزان دستیابی به هدف را در کمپین‌های مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی برای برند و کسب و کار شما مشخص می‌کنند. ما قصد داریم مهمترین شاخص‌های کلیدی عملکرد برای ارزیابی موفقیت و تحقق اهداف کمپین‌های مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی را به شما معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

سئو یا بازاریابی محتوایی؛ کدام را در اولویت قرار دهیم

سئو یا بازاریابی محتوایی؛ کدام را در اولویت قرار دهیم؟

سئو تکنیکال یا بازاریابی محتوا؟ کدام را انتخاب کنیم؟ این سوالی است که بسیاری از وبمسترها از خود می‌پرسند و معمولا به پاسخ دقیقی نیز برای آن دست نمی‌یابند. در واقع این سوال را باید به نوع بهتری مطرح کرد: «کدام‌یک از این دو، بازگشت سرمایه بهتری دارد؟»
بدون شک، سئو و بازاریابی محتوایی هر دو ارزشمند هستند و جزو الزامات یک کسب‌وکار محسوب می‌شوند. اگر کسب‌وکار شما به ترافیک وب متکی است، در کنار سئو، باید بازاریابی محتوایی را نیز مدنظر داشته باشید. در این مطلب ،می‌خواهیم مشخص کنیم که باید کدام یک از موارد سئو و بازاریابی محتوایی را در اولویت قرار دهیم.

اسرار موفقیت کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی برند های بزرگ در اینستاگرام

اسرار موفقیت کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی برند های بزرگ در اینستاگرام

امروزه با توسعه بسترهای شبکه‌های اجتماعی بسیاری از برندها به دلایل مختلف از جمله افزایش آگاهی برند، رشد فرصت‌های فروش، رقابت با رقبا و سایر موارد به اتخاذ راهکارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی روی می آورند. همچنین روند خرید کاربران از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام رو به رشد است به طوریکه بسیاری از برندها از اینستاگرام به عنوان یک کانال درآمدزایی بالقوه استفاده می‌کنند. در این مطلب به بررسی آموخته‌های مهم برندهای بزرگ در طول اجرای کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی خود در اینستاگرام می پردازیم. با ما همراه باشید.

راهنمای صفر تا صد طراحی حرفه ای یک پست اینستاگرامی

راهنمای صفر تا صد طراحی حرفه ای یک پست اینستاگرامی

بسیاری از کاربران تمایل دارند نه تنها یک پست را مشاهده کنند بلکه آن را با دیگران به اشتراک بگذراند و یا در اینستاگرام کسب و کاری خاصی را جست و جو کنند و اینجاست که یک شرکت با توجه به پتانسیل بازاریابی شبکه های اجتماعی می‌تواند از این فرصت استفاده کند و با ایجاد حس تعامل با مخاطبین موجب افزایش آگاهی برند خود شود. ما قصد داریم صفر تا صد اصول طراحی حرفه ای یک پست در اینستاگرام را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

چگونه برای مخاطبان هدف بنویسیم

چگونه برای مخاطبان هدف بنویسیم؟

روزانه میلیون‌ها پست در فضای اینترنت منتشر می‌شود و هرکدام از آن‌ها طیف خاصی از افراد را هدف قرار داده‌اند؛ اما این هدف قرار دادن به‌تنهایی کافی نیست و محتوایی که به رشته تحریر درمی‌آید باید مطابق با نیازها و تمایلات مشتری و مخاطب هدف نوشته شده باشد.علاوه بر پست‌های وبلاگی، افراد روزانه با طیف بسیار وسیعی از پیام‌های تبلیغاتی و بازاریابی مواجه هستند. از بنرها و پیامک‌های تبلیغاتی گرفته تا وب‌سایت‌ها و ایمیل‌های بازاریابی؛ اما قطعا بسیاری از این موارد در همان ثانیه‌های اول نادیده گرفته می‌شوند و هیچ توجهی را به خود جلب نمی‌کنند. چرا؟ زیرا برای مشتری هدف نوشته و طراحی نشده‌اند.

راهنمای استفاده از کلمات کلیدی در استراتژی بازاریابی

راهنمای استفاده از کلمات کلیدی در استراتژی بازاریابی

شما چگونه از کلمات کلیدی استفاده می‌کنید؟ یکی از رایج‌ترین استفاده‌ها از کلمات کلیدی در بهینه‌سازی سایت است. اما اگر از کلمات کلیدی فقط برای بهینه‌سازی سایت استفاده می‌کنید، قطعا در حال از دست دادن بخش بزرگی از پتانسیل این عنصر ارزشمند هستید.در این مطلب قصد داریم به شما یاد بدهیم که چگونه از کلمات کلیدی در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید.

بازگشت برندها به مدارس در شبکه‌های اجتماعی

بازگشت برندها به مدارس در شبکه‌های اجتماعی

برای بسیاری از کسب و کارها، دوره بازگشت به مدرسه فرصت‌های زیادی را در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی ارائه می‌کند. مهمترین بخش کمپین بازگشت به مدرسه ارائه پست‌های جالب در شبکه‌های اجتماعی با هدف افزایش آگاهی برند و ایجاد لید (فرصت‌های احتمالی فروش) می‌باشد. ما قصد داریم به شما نشان دهیم که چطور باید از زمان بازگشایی مدارس با برگزاری کمپین بازگشت به مدرسه به نفع برند و کسب و کارتان استفاده کرد،با ما همراه باشید.

دلایل شکست بازاریابی محتوایی و چگونگی اجتناب از آنها

دلایل شکست بازاریابی محتوایی و چگونگی اجتناب از آنها

اگر دستی بر آتش کسب‌وکار داشته باشید، حتما با مزایای بازاریابی محتوایی آشنا هستید. بازاریابی محتوایی یک کاتالیزگر مناسب برای رسیدن به هدف است و می‌تواند ترافیک را به سایت روانه کند. همچنین با استفاده از بازاریابی محتوایی می‌توانید دستاوردهای خود را گسترش دهید. البته بااین‌وجود، برخی کسب‌وکارها گزارش می‌دهند که بازاریابی محتوایی برای آن‌ها به‌طورکلی کارساز نیست و یا حداقل آن تاثیر مورد انتظار را نداشته است.
در این مطلب به عمده‌ترین دلایل شکست کمپین‌های بازاریابی محتوایی خواهیم پرداخت. همچنین روش‌های اجتناب از این شکست‌ها را نیز با شما به اشتراک می‌گذاریم.

راهنمای صفر تا صد توسعه برند شخصی در لینکدین

راهنمای صفر تا صد توسعه برند شخصی در لینکدین

بازاریابی شبکه های اجتماعی صرفا محدود به اینستاگرام، توئیتر یا تلگرام نیست. امروزه لینکدین بین شرکت‌ها و افراد شاغل بسیار حائز اهمیت و کاربردی است. در این بین بسیاری از افراد تمایل دارند به توسعه فعالیت‌های برندینگ در لینکدین بپردازند و با توسعه برند شخصی در لینکدین به یک اینفلوئنسر مطرح در صنعت و حوزه تخصصی خودشان مبتنی بر یک استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی هدفمند تبدیل شوند. ما در این مطلب به شما نکات طلایی توسعه برند شخصی در لینکدین را معرفی خواهیم کرد.

بازاریابی تلگرامی شاه کلید بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی تلگرامی شاه کلید بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی تلگرامی یکی از شیوه های محبوب و جدید بازاریابی شبکه های اجتماعی برای بسیاری از افراد، برندها و کسب و کارها می باشد که با استفاده از راه کارهای مقرون به صرفه می توانند به اهداف خود در بازاریابی تلگرامی مانند افزایش فالوور، افزایش لید (فرصت های بالقوه فروش) و آگاهی برند دست یابند. ما قصد داریم به بررسی راهکارهای موفقیت برندها مبتنی بر بازاریابی تلگرامی خواهیم پرداخت. باما همراه باشید.

چگونه ترافیک ارگانیک سایت را افزایش دهیم

چگونه ترافیک ارگانیک سایت را افزایش دهیم؟

افزایش ترافیک ارگانیک قطعاً برای هر سایتی یک رویاست، ولی برخی سایت‌ها با استفاده از تاکتیک‌هایی خاص می‌توانند این رویا را به واقعیت مبدل کنند. در این  مطلب قصد داریم آموزش کسب ترافیک ارگانیک بیشتر را با شما به اشتراک بگذاریم. تا پایان با ما همراه باشید.

کسب درآمد شبکه های اجتماعی

کسب درآمد شبکه های اجتماعی

امروزه بسیاری از بازاریابان مطرح شبکه های اجتماعی با بهره گیری از پتانسیل بالقوه شبکه‌های اجتماعی و افزایش تعداد لید (موقعیت های احتمالی فروش) علاوه بر افزایش آگاهی برند می توانند به سادگی خدمات خود را عرضه کنند و با برخورداری از کانال‌های بالقوه و کسب درآمد از شبکه های اجتماعی به درآمدهای بالقوه ای برسند. ما قصد داریم نکات مهم و کلیدی افزایش فرصت‌های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

10 نکته کاربردی برای بهبود ایمیل مارکتینگ

10 نکته کاربردی برای بهبود ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهای بسیار قدرتمند برای تشویق کاربران به تعامل با محتواست. با ایمیل مارکتینگ همچنین می‌توان پایه‌ای قدرتمند و غنی از مشتریان را در کنار خود جمع کرد.
برخلاف آن چیزی که فکر می‌کنید، استفاده از رویکرد ایمیل مارکتینگ سال‌به‌سال در حال افزایش است. جیمیل در حال حاضر حدود 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال 2020 به 3 میلیارد کاربر برسد که خود یعنی حدود نیمی از جمعیت جهان.

مجهز کردن کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی به سوخت تبلیغاتی

مجهز کردن کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی به سوخت تبلیغاتی

بسیاری از برندهای موفق مانند گوپرو و کوکاکولا با استفاده از محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی (UGC) برند شدند و به موفقیت های بزرگی در بازاریابی شبکه های اجتماعی دست یافتند. این که چطور به عمکلرد و موفقیت برندهای بزرگ بر اساس UGC دست یابیم نیاز به این دارد که از رموز و نکات کارهای آنها آگاه باشیم. ما در ان مطلب نکات و رازهای کلیدی استفاده از یک سوخت تبلیغاتی مهم یعنی محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی را برای اجرای موفقیت آمیز کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی به شما معرفی می‌کنیم.

7 قدم تا مستندسازی استراتژی بازاریابی محتوایی

7 قدم تا مستندسازی استراتژی بازاریابی محتوایی

احتمالا می‌دانید که داشتن مستندسازی و استراتژی در بازاریابی محتوایی از چه اهمیت بالایی برخوردار است. اما بین دانستن اینکه کارایی را باید انجام دهید و چگونگی انجام آن کار، فاصله بسیار است.
برای مثال، 89 درصد از بازاریابان B2B از محتوا استفاده می‌کنند، ولی فقط 37 درصد از آن‌ها استراتژی مستند شده دارند.
در این مطلب  قصد داریم قدم‌های لازم برای مستندسازی استراتژی بازاریابی را با شما به اشتراک بگذاریم.


راهنمای خلق پست های جذاب اینستاگرامی

راهنمای خلق پست های جذاب اینستاگرامی

امروزه بسیاری از برندها و افراد موفق توانسته اند از طریق اینستاگرام محصولات و خدمات خودشان را به واسطه ی بازاریابی شبکه های اجتماعی در معرض دید مخاطبین هدف قرار می دهند و به کسب درآمدهای میلیونی برسند. اما باید روش‏ های افزایش فروش از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی را کشف کرد. خلق پست های جذاب اینستاگرامی یکی از شیوه های کسب درآمد میلیونی در اینستاگرام است.

چرا بازاریابی اینفلوئنسر به سلاحی قدرتمند برای برندها تبدیل شده است

چرا بازاریابی اینفلوئنسر به سلاحی قدرتمند برای برندها تبدیل شده است؟

بر اساس مطالعات صورت گرفته در سال‌های اخیر، روز به روز برندهای زیادی به سمت استفاده از بازاریابی اینفلوئنسر سوق پیدا می‌کنند. bloglovin دریافته است که 63 درصد از بازاریابان میزان بودجه خود برای این نوع از بازاریابی در سال 2017 را افزایش داده‌اند. این افزایش بودجه به این معناست که برندهای بیشتری به ارزش بازاریابی اینفلوئنسر واقف شده‌اند و سعی دارند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

آموزش محاسبه دقیق CTR با استفاده از گوگل وبمستر تولز

آموزش محاسبه دقیق CTR با استفاده از گوگل وبمستر تولز

بسیاری از کسانی که در زمینه سئو فعالیت دارند، با CTR آشنا هستند. CTR یا Click Through Rate یعنی میزان کلیک‌پذیری. اما محاسبه میزان دقیق این CTR چیزی است که از پس هرکسی بر نمی‌آید و برای انجام آن به یک آموزش دقیق نیاز است. به همین علت، در این مطلب  قصد داریم نحوه محاسبه دقیق CTR از طریق گوگل وبمستر تولز را با شما به اشتراک بگذاریم.

قوانین شگفت انگیز و کاربردی میلیونرهای شبکه های اجتماعی

قوانین شگفت انگیز و کاربردی میلیونرهای شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی مثل استارتاپ به عنوان یکی از ترندهای مطرح روز بسیاری از کسب و کارها را درگیر کرده و مدیران بازاریابی شبکه های اجتماعی را وا داشته قوانین ساده اما بسیار کاربردی برای موفقیت استراتژی کمپین های سوشال را آموخته و به کار ببندند. بسیاری از این قوانین ساده راز موفقیت برندها و اینفلوئنسرهای بزرگ با درآمدهای میلیون دلاری تا افراد عادی است که از شبکه‌های اجتماعی به کسب درآمد می‌پردازند.

انتخاب بین آی پی اشتراکی و اختصاصی برای بازاریابی ایمیلی

انتخاب بین آی پی اشتراکی و اختصاصی برای بازاریابی ایمیلی

آی پی اختصاصی یا اشتراکی ؟ یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن استفاده‌کنندگان از رویکرد بازاریابی ایمیلی را به خود مشغول کند این است که برای کسب نتایج بهتر، باید به سراغ کدام نوع از آی پی برویم.
آی پی نقش مهمی در تحویل به‌موقع ایمیل‌ها دارد. اگر ایمیل‌های خود را با آی پی بسیار معتبر ارسال می‌کنید، شانس دیده شدن ایمیل‌ها توسط مخاطبان نیز بیشتر است. به‌صورت پیش‌فرض، اغلب ارائه‌دهندگان خدمات ایمیل مارکتینگ از آی‌پی‌های اشتراکی استفاده می‌کنند


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: