تحقیقات و مشاوره بازاریابی

فرآیند بازاریابی هیجانی

فرآیند بازاریابی هیجانی

یکی از انواع روشهای بازاریابی ، بازاریابی هیجانی است ، تحولات در حوزه های مختلف بازار از جمله دلایل پرداختن به  تعریف بازاریابی هیجانی و بررسی فرآیند بازاریابی هیجانی است .

فلسفه بازاریابی تک به تک

فلسفه بازاریابی تک به تک

بازاریابی تک به تک را با موضوع فلسفه بازاریابی تک به تک ، و بازاریابی مستقیم در برابر بازاریابی تک به تک ادامه می دهیم .

بازاریابی در بحران و رکود

بازاریابی در بحران و رکود

مشکل بسیاری از کسب و کارها ، بازاریابی در بحران و رکود است . اما رکود اقتصادی چیست و راهکارهای افزایش فروش در دوران رکود به چه صورتی است ؟ همه اینها موضوعاتی هستند که در مقاله بازاریابی و فروش به آنها می پردازیم .

ژئومارکتینگ

ژئومارکتینگ

یکی از انواع روشهای بازاریابی عبارت است از ژئومارکتینگ .شاید شما هم احتمالاً در مورد کلمه بسیار مهم در کسب و کار های املاک و مستغلات شندیده اید :موقعیت مکانی
به طور خاص : جای مناسب کجاست ،و سایر ویژگی ها و خدماتی موقعیت مکانی  و دسترسی مناسب کدام است و بالاترین اهمیت کدام است .

فروش تلفنی

فروش تلفنی

فروش تلفنی (telesales) می تواند رویکردی بسیار مقرون به صرفه برای فروش باشد. تماس تلفنی بسیار سریع تر و ارزان تر از ویزیتوری فروش و بازدید حضوری است.
فروش تلفنی به همان اندازه ویزیتوری فروش می تواند انعطاف پذیر و قانع کننده باشد. اما فروش تلفنی نیز چالش برانگیز است. 

بازاریابی سنتی چیست

بازاریابی سنتی چیست؟

اساساً بازاریابی سنتی شامل استراتژیهای ترفیعاتی مورد استفاده قبل از ظهور اینترنت است. یا همان چیز که به عنوان بازاریابی آفلاین شناخته می شود. 
بازاریابی سنتی شامل مجموعه وسیعی از تاکتیک های بازاریابی مانند فروش مستقیم ، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، پست ، تبلیغات چاپی ، موارد مرتبط با ترفیعات چاپی مانند کاتالوگ یا بوروشور است.

ماهیت ارتباطات بازاریابی

ماهیت ارتباطات بازاریابی

ماهیت ارتباطات بازاریابی به تاثیر گذاری بر بازار هدف تان و آنچه مصرف کنندگان مشتاق به دریافت آن هستند ، وابسته است . بدون ارتباطات بازاریابی (marketing communications)، ممکن است خریداران بالقوه هرگز در مورد محصولات شما صحبت نکنند. عدم ارتباطات بازاریابی فرصت فروش  و سود را از هر کسب و کاری خواهد گرفت.

استراتژی های بازاریابی و فروش در صنعت بیمه عمر

استراتژی های بازاریابی و فروش در صنعت بیمه عمر

اکثر قراردادهای بیمه عمر ، نماینده بیمه را موظف به جبران خسارت می کنند. این بدان معنا است که بیمه عمر ، شرکت های بیمه را موظف به بکارگیری استراتژی های بازاریابی و فروش رقابتی می نماید.

سوالات متداول در بازاریابی تلفنی

سوالات متداول در بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی (Telemarketing) – یا اصطلاح تله مارکتینگ – چندین نقش مفید را دنبال و اجرا می کند .


بازاریابی OMNI CHANNEL

بازاریابی OMNI – CHANNEL

OMNI – CHANNEL یک مدل تجاری چند کاناله برای بهبود تجربه مشتریان است. این رویکرد در بخش های خدمات سلامت ، دولتی ، خدمات مالی ، خرده فروشی و صنایع مخابراتی مانند کانال هایی مانند مکان های فیزیکی ، وب سایت های سوالات متداول ، رسانه های اجتماعی ، چت های وب زنده ، کاربردهای موبایل و ارتباطات مخابراتی دارای کاربرد است.

چرا باید در مورد فناوری بیکُن BEACON بدانیم

چرا باید در مورد فناوری بیکُن (BEACON) بدانیم ؟

بیکُن (Beacon) دستگاه های بی سیم کوچکی هستند که سیگنالهای بلوتوث را انتقال می دهند. آنها به طرز باورنکردی ، توسط اپل در سال 2013 استفاده شدند. بر خلاف بسیاری از فناوری ها ، بیکُن ها نسبتاً ارزان بوده و برای شرکت های بزرگ و کوچک جذاب است.

تاکتیک های بازاریابی محلی

تاکتیک های بازاریابی محلی

آمار نشان می دهد که اکثر افرادی که از طریق تلفن همراه خود در اینترنت جستجو می کنند، به دنبال محلی هستند. بر اساس یک مطالعه به اشتراک گذاشته شده از Search Engine Land ، 50 درصد افراد به فروشگاه یا کسب و کاری که جستجو کرده اند، در یک روز مشخص ، مراجعه کرده اند. همچنین، 60 درصد افراد از اطلاعات جستجو شده در تبلیغات محلی آنلاین و وب سایت های کسب و کارها استفاده کرده اند.

انواع بازاریابی تلفنی

انواع بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی Telemarketing بهترین راه بازاریابی مستقیم است که از طریق تلفن برای فروش محصولات و خدمات مورد استفاده قرار می گیرد.
در اینجا فروشنده به طور مستقیم با مشتریان بالقوه و مشتریان بالفعل تماس می گیرد تا در بین مشتریان با ارائه پیشنهادات متفاوت ایجاد علاقه نماید. بازاریاب تلفنی اطلاعات کامل در مورد محصولات را برای افزایش فروش شرکت به بازار ارائه می دهد. از سوی دیگر، بازاریابی تلفنی ممکن است استفاده از پخش خودکار صدای تولید شده که با استفاده از شماره گیری خودکار انجام می شود نیز صورت پذیرد.

نکات و تکنیکهای موفقیت آمیز در بازاریابی تلفنی

نکات و تکنیکهای موفقیت آمیز در بازاریابی تلفنی

با رشد سریع ارتباطات مخابراتی در چند دهه گذشته، اکنون می توان افراد را به طور پیوسته در ارتباط با یکدیگر قرار دارند. تلفن همراه، اینترنت و تماس های صوتی و بسیاری از ابزارها از جمله عوامل اثر گذار در بازاریابی تلفنی هستند.
تغییرات انقلابی در ارتباطات مخابراتی نه تنها ارتباطات را تقویت می کند، بلکه باعث توسعه ارتباطات در برنامه های بازاریابی و فروش می گردند. 

بازاریابی دیجیتال و استفاده از تاثیرگذاران

بازاریابی دیجیتال و استفاده از تاثیرگذاران

به دلیل استقبال رسانه های اجتماعی و مشارکت مخاطبان در مقیاس بزرگ، تأثیر گذاران یا اینفلوئنسرها به یک منبع مهم تبدیل شده اند. 
اصطلاح “تأثیرگذار” (Influencer) در بازاریابی به افرادی اطلاق می گردد که دارای طرفداران بسیاری در رسانه های اجتماعی بوده و پست های ایشان به صورت گسترده ای بازدید دارد. 

استفاده از لینکدین در استراتژی بازاریابی محتوای B2B

استفاده از لینکدین در استراتژی بازاریابی محتوای B2B

نحوه استفاده از لینکدین در استراتژی بازاریابی محتوای B2B موضوع این مقاله بازاریابی است.

ترکیب هوشمندانه بازاریابی دیجیتال و بازاریابی تلفنی

ترکیب هوشمندانه بازاریابی دیجیتال و بازاریابی تلفنی

در چند سال گذشته، بازاریابان تشویق شده اند که استفاده از ابزار بازاریابی دیجیتال را برای تجدید نظر به مصرف کننده مدرن افزایش دهند. نرخ بالای جذب فناوری و افزایش رسانه های اجتماعی در بازاریابی دیجیتال گام بعدی منطقی در این حوزه بوده است. اما بازاریابی آفلاین (offline marketing) ، از قبیل بازاریابی تلفنی و ایمیل مستقیم در کجا مورد استفاده قرار می گیرد ؟

نکات اثربخش در موفقیت بازاریابی تلفنی بیرونی

نکات اثربخش در موفقیت بازاریابی تلفنی بیرونی

ممکن است بازاریابی تلفنی بیرونی (outbound telemarketing) محبوب نباشد، اما یکی از موثرترین استراتژی های رشد کسب و کار است. خبر خوب این است که این کار سخت نیست و نیازی نیست که مشتریان بالقوه بزرگ را به تسخیر درآورید. ساخت یک استراتژی موثر از راه دور برای رشد کسب و کار می تواند همه چیز در مورد یادگیری برای بهره برداری از ارزش بازاریابی تلفنی باشد که برای شما و مشتریان بالقوه تان به ارمغان بیاورد.

سطوح بخش بندی بازاریابی قسمت دوم

سطوح بخش بندی بازاریابی – قسمت دوم

در این مطلب به سطوح باقیمانده بخش بندی بازاریابی از قسمت اول و همینطور الگوهای بخش بندی در بازار می پردازیم.

سطوح بخش بندی بازاریابی قسمت اول

سطوح بخش بندی بازاریابی – قسمت اول

در این مطلب سطوح مختلف بخش بندی بازار را معرفی میکنیم و در مورد هر یک به تفصیل توضیح خواهیم داد.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: