16 روش برای استفاده موثر از لینکدین

16 روش برای استفاده موثر از لینکدین
لینکدین یک ابزار موثر شبکه‌سازی حرفه‌ای است که مواردی مانند پیدا کردن شغل، پیدا کردن فرصت‌ها برای رشد در حوزه کاری، استخدام کارمندان، جا نمایی لیدها و شرکای کسب‌وکار و بحث کردن در مورد موضوعات تخصصی با سایر افراد حرفه‌ای از جمله کاربردهای این شبکه اجتماعی است.
از دیدگاه کسب‌وکار، لینکدین یک روش عالی برای جلب‌توجه به محتواها و روانه کردن ترافیک بیشتر به سایت است. تاثیرگذاری لینکدین برای کسب‌وکار تا حد زیادی به صنعت شما بستگی دارد و چون لینکدین یک شبکه اجتماعی فنی است، استراتژی‌هایی که برای این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنید ممکن است از سایر انواع استراتژی‌های شبکه‌های اجتماعی متفاوت باشد. مخاطبان لینکدین هر کدام به دلایل مختلفی در این شبکه اجتماعی حضور پیدا کرده‌اند.
اساسی‌ترین عنصر در لینکدین بخش پروفایل آن است. اگر شما یک شخص حرفه‌ای هستید و یا می‌خواهید که حرفه‌ای به نظر برسید، باید مطمئن شوید که پروفایل لینکدینتان کامل شده است.

1- نشان پروفایل لینکدین را به وب‌سایت یا وبلاگ شخصی اضافه کنید.

آیا می‌دانستید که می‌توانید پروفایل تکمیل شده خود را در سایر مکان‌ها، مانند وب‌سایت یا وبلاگ شخصی، به اشتراک بگذارید؟
اگر وب‌سایت یا وبلاگ شخصی دارید، می‌توانید با اضافه کردن پروفایل لینکدین خود در این مکان‌ها، شبکه خود را گسترش دهید و خبر حضور خود در فضای لینکدین را به گوش تمام مخاطبانتان برسانید. لینکدین نشان‌های مختلفی را در اختیار قرار می‌دهد و شما می‌توانید آن نشانی که با استایل سایت یا وبلاگتان هماهنگ است را انتخاب کنید.

2- آنکر تکست‌ لینک‌های وبلاگ/وب‌سایت را در پروفایل لینکدین بهینه‌سازی کنید.

بجای استفاده از آنکر تکست‌ پیش‌فرض لینک‌ها در لیست وب‌سایت، می‌توانید این آنکر تکست را به دلخواه تغییر دهید تا مطمئن شوید که برای بازدیدکنندگان پروفایلتان جذابیت بیشتری دارد. بنابراین اگر می‌خواهید که تعداد کلیک‌ها روی لینک وب‌سایت قرار گرفته در آن‌ محل را افزایش دهید، آنکر تکست این لینک‌ها را به متنی تغییر دهید که جالب توجه باشد و بتواند کاربران را برای کلیک کردن روی لینک ترغیب کند.

3- پروفایل خود را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی کنید.

یک پروفایل تکمیل شده ممکن است برای متمایز کردن شما از دیگران کفایت نکند. اینجا دقیقا همان جایی که باید پروفایل خود را با استفاده از کلماتی کلیدی مرتبط با پروفایل بهینه‌سازی کنید. این کلمات کلیدی را می‌توان به هدلاین پروفایل اضافه کرد و یا در بخش خلاصه (summary) به کار برد.

4- از جستجوهای ذخیره شده استفاده کنید.

در شبکه اجتماعی لینکدین، افراد می‌توانند 10 جستجوی شغلی و 3 جستجو متعلق به سایر افراد را ذخیره کنند. بعد از انجام جستجو، می‌توانید با کلیک روی دکمه Save Search در گوشه بالا سمت راست آن را ذخیره کنید. این گزینه به شما کمک می‌کند تا بعد از دریافت اطلاعیه‌های روزانه، هفتگی و یا ماهیانه مجددا به انجام جستجو مبادرت کنید.

5- تاییدیه افراد را برای مهارت‌های خود بگیرید.

چه چیزی بیشتر از یک پروفایل خوب و مهارت‌هایی که توسط دیگران تایید شده‌اند می‌تواند برای شما مفید باشد؟ انسان همیشه می‌خواهد به دیگران اثبات کند که او در انجام وظایفی خاص از دیگران برتر است. وقتی که افراد با صدای بلند در مورد مهارت‌های شما صحبت می‌کنند، این برای شما یک وزنه مثبت به حساب می‌آید. کانکشن‌های شما می‌توانند مهارت‌هایی که شما در پروفایل خود ذکر کرده‌اید را تایید (Endorse) کنند. آن‌ها حتی می‌توانند مهارت‌هایی که فراموش کرده‌اید در لیست قرار دهید را نیز به شما پیشنهاد دهند.

در لینکدین شما حتی می‌توانید Endorse های انجام شده توسط کانکشن‌ها که به خوبی نقاط قوت شما را منعکس نمی‌کند و یا حرفه‌ای نیستند را نیز حذف کنید.

6- پروفایل خود را OPEN PROFILE کنید.

اگر حساب کاربری لینکدین شما پریمیوم باشد، قابلیت Open Profile به شما اجازه می‌دهد تا به هر کدام از اعضای لینکدین، صرف‌نظر از سطح عضویت یا وضعیت ارتباط، پیام ارسال کنید. البته آن‌ها باید پیام‌های Open Profile را بپذیرند. پیام‌های Open Profile به‌صورت یک پیام InMail ارسال می‌شوند.

7- از لیست کانکشن‌های خود خروجی بگیرید.

در لینکدین می‌توانید از لیست کانکشن‌های خود در قالب فایل‌های .CSV یا .VCF خروجی بگیرید و آن‌ها را در یک سیستم مدیریت مخاطبین وارد کنید. با این کار می‌توانید مخاطبین خود را رهگیری کنید.

8- از گروه‌های لینکدین استفاده کنید.

در گروه‌های لینکدین، شما می‌توانید ماهیانه بیش از 15 پیام را به سایر اعضای گروه ارسال کنید. برای این کار، باید 30 روز از عضویت شما در لینکدین و 4 روز از عضویتتان در گروه گذشته باشد. علاوه بر ارسال پیام، شما می‌توانید پروفایل‌های سایر اعضای گروه را نیز مشاهده کنید.
اگر در گروهی متناسب با حوزه کاری و تخصص خود عضو نیستید، می‌توانید خودتان یک گروه بسازید. ادمین گروه بودن شما را به‌عنوان یک رهبر صنعت معرفی می‌کند، جامعه مدافعان شما را افزایش می‌دهد، ایده‌های محتوایی بیشتری ایجاد می‌کند و باعث تولید لید نیز می‌شود.

9- به اعضای گروه ایمیل بدهید.

به‌عنوان ادمین گروه لینکدین، می‌توانید بیش از یک‌بار در هفته به اعضای گروه ایمیل بدهید. این ایمیل‌ها به‌صورت اطلاعیه‌هایی هستند که مستقیما در اینباکس مخاطب ظاهر می‌شوند.

10- آپدیت استاتوس‌های لینکدین را در توییتر به اشتراک بگذارید.

یکی دیگر از روش‌های خوب برای نمایش تخصص شرکت، به اشتراک گذاری استاتوس‌های لینکدین آن در توییتر است. وقتی چنین کاری را انجام می‌دهید، مخاطبان توییتر نیز می‌توانند آپدیت‌های شما را ببینند.
وقتی آپدیت‌های لینکدین را در توییتر به اشتراک می‌گذارید، می‌توانید با استفاده از قابلیت منشن توییتر، به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید. قابلیت منشن @ مانند تگ در فیس‌بوک است. شرکت یا شخصی که شما در توییتر منشن کرده‌اید می‌تواند از این منشن شما باخبر شود و مخاطبان توییتر آن‌ها نیز می‌توانند محتوای شما را مشاهده کنند.
لینکدین فقط برای اشخاص نیست و می‌تواند پلتفرمی باشد که شرکت شما در آن بدرخشد. شرکای احتمالی کسب‌وکار و کارمندان بالقوه از لینکدین برای چک کردن پروفایل شرکت شما استفاده می‌کنند.

11- صفحه لینکدین شرکت خود را بهینه‌سازی کنید.

مطمئن شوید که پروفایل شرکتتان با استفاده از تصاویر بنری باکیفیت و آخرین اطلاعات بهینه‌سازی شده است. در سال 2014 لینکدین تب Products & Services را حذف کرد و شما اکنون باید یک پیج ویترینی برای شرکت خود بسازید.

12- پیج‌های ویترینی هدف‌گذاری شده بسازید.

از این پیج‌ها می‌توان برای ترویج محصولات و سرویس‌ها و تهیه محتوا برای پرسناهای خاص استفاده کرد. پیج‌های ویترینی و نمایشی یک تجربه شخصی‌سازی‌شده را به بازدیدکنندگان صفحه شرکت ارائه می‌دهند.

13- به‌صورت منظم مطالبی را در لینکدین پست کنید.

پست کردن منظم محتوا، شرکت شما را اهل تعامل و ارتباط نشان می‌دهد و باعث می‌شود که بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید. همچنین می‌توانید از قابلیت هدف‌گذاری استاتوس‌ها در لینکدین نیز استفاده کنید. با استفاده از این قابلیت، ادمین‌ها می‌توانند مخاطبان خاص را بر اساس صنعت، اندازه شرکت، موقعیت مکانی، زبان، شغل، سطح و کارمندان شرکت هدف قرار دهند. البته برای بهره‌گیری از این قابلیت باید حداقل  100 نفر از اعضای لینکدین در لیست مخاطبان هدف قرار داشته باشند.
.

14- از LINKEDIN PULSE استفاده کنید.

LinkedIn Pulse درواقع ناشر لینکدین و پلتفرم تولید محتوای خبری این شبکه اجتماعی است. شرکت‌ها می‌توانند از این بخش به آخرین اخبار جالب و محبوب دسترسی داشته باشند. در این بخش حتی می‌توان ناشران اینفلوئنسر را نیز شناسایی کرد.
یک شرکت با مشارکت در پالس‌های لینکدین می‌تواند برای خود نام و اعتباری تهیه کنند. از سال 2014، تمام کاربران لینکدین می‌توانند در LinkedIn Pulse محتواهای خود را بنویسند و نشر دهند.

15- از CONTENT MARKETING SCORE استفاده کنید.

اگر عضو جامعه راه‌حل‌های کسب‌وکاری لینکدین هستید، می‌توانید از قابلیت Content Marketing Score برای اندازه‌گیری میزان تعامل کاربران با محتواها، پست‌های اینفلوئنسر، صفحات گروه لینکدین، صفحات شرکت و آپدیت‌های کارمندان استفاده کنید. نمره نهایی توصیه‌هایی برای بهبود محتواهای صفحه را به شما ارائه می‌دهد.

16- تبلیغات و محتواهای اسپانسرینگ

مانند سایر شبکه‌های اجتماعی، در لینکدین نیز می‌توانید تبلیغات کنید. لینکدین امکانات خوبی برای هدف‌گذاری تبلیغات را فراهم آورده است که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان هدف‌گذاری تبلیغات بر اساس نقش شغلی، عنوان شغلی، اندازه شرکت و حوزه کاری اشاره کرد. با استفاده از این سطح از هدف‌گذاری، می‌‌توانید تبلیغات خود را برای مخاطبانی نمایش دهید که تمایل بیشتری به ارتباط با شرکت شما دارند.

لینکدین یک ابزار قدرتمند بازاریابی و شبکه‌سازی حرفه‌ای است و اگر به درستی از آن استفاده کنید می‌تواند مزیت‌های زیادی برای شخص شما و یا شرکتتان داشته باشد. پیدا کردن یک تعادل بین بهینه‌سازی پروفایل لینکدین شخصی و مدیریت کردن یک کسب‌وکار می‌تواند زمان زیادی را طلب کند، اما اگر این کار به‌درستی صورت گیرد، مزیت‌های زیادی در پس پرده‌ی آن نهفته است.
منتظر خواندن تجربیات شما در استفاده از لینکدین هستیم.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.