تهیه برنامه براى نیروى فروش

تهیه برنامه براى نیروى فروش
تهیه برنامه براى نیروى فروش  ، اهمیت نیروی فروش در تهیه و اجراى برنامه هاى بازاریابى و نماینده فروش موضوع این مقاله آموزش بازاریابی و فروش در جهت ارتقاء دانش بازاریابی و فروش است. 

بازاریابى مستقیم در قدیمى ترین شکل خود بدین گونه بود که فروشندگان به خریداران سر مى زدند . بسیارى از شرکت هاى فعال در صنایع مختلف در راستاى جلب توجه مشتریان و رشد شرکت از نیروهاى متخصص در امر فروش یا از خدمات نمایندگان خود استفاده مى کردند . بسیارى از شرکت هایى که کالاهاى مصرفى را عرضه مى کردند با استفاده از نیروى فروش کالاها را به صورت مستقیم به فروش مى رسانیدند . برخى از آن ها از این قرارند: All state, Amway, Avon and Marykay  

در ایالات متحده شرکت ها در هر سال بیش از یک تریلیون دلار در رابطه با نیروى فروش و مواد ( یا اقلام ) مورد نیاز براى این نوع فعالیت هزینه مى کنند . بیش از ده درصد نیروى فروش به صورت تمام وقت در استخدام شرکت ها هستند . براى مثال ، بیمارستان ها و موزه ها براى جلب توجه مردم ( براى کمک به خود ) از نیروهاى متخصص استفاده مى کنند .

اهمیت نیروی فروش در تهیه و اجراى برنامه هاى بازاریابى

بدون تردید در تهیه و اجراى برنامه هاى بازاریابى نیروى فروش از اهمیت زیادى برخوردار است ، ولى شرکت ها نسبت به افزایش روزافزون تشکیلات لازم براى فعالیت هاى نیروى فروش بسیار حساس هستند ( مانند حقوق ثابت ، کمیسیون ، پاداش و جایزه ، هزینه مسافرت و سایر مزایاى پرداختى به آن ها ) . شرکت ها با هدف بالا بردن فروش مى کوشند نیروهاى فروش را بهتر انتخاب کنند ، به آن ها آموزش هاى لازم بدهند ، بر آن ها سرپرستى مناسب اعمال کنند و سرانجام در آن ها انگیزه ایجاد نمایند و خدمات را به خوبى جبران نمایند .

نماینده فروش

عبارت ” نماینده فروش ” بیانگر شش نوع فعالیت است ، که برحسب توان خلاقیت ( یا استفاده از ابتکار عمل ) در جهت فروش محصولات از این قرارند :

تحویل دهنده کالا 

شخصى که کار یا وظیفه اصلى او تحویل دادن کالا است ( سیستم آبرسانى ، سوخت رسانى یا سیستم انتقال نفت ) .

گیرنده سفارش 

شخصى که در داخل شرکت ( پشت دخل ) یا در خارج از سازمان سفارش دریافت مى کند .

مبلغ 

 شخصى که تبلیغ مى کند . نمى تواند درخواست مشتریان را بگیرد ، ولى مى کوشد بر حسن شهرت شرکت بیفزاید و درباره محصولات شرکت به مشتریان بالقوه اطلاعات لازم ( درباره محصول ) بدهد .

متخصص فنى 

فروشنده اى با دانش فنى بسیار بالا ( مهندسى که براى شرکت خریدار نقش یک مشاور آگاه ایفا مى کند ) .

ایجاد کننده تقاضا 

نماینده شرکت براى فروش کالاهاى مشهود ( جاروبرقى ، و وسائل و لوازم خانگى ) یا اقلام نامشهود ( بیمه یا آموزشگاه ) از روش هاى ابتکارى استفاده مى کند .

ارائه کننده راه حل 

نماینده شرکت که مى تواند براى حل مسئله دامنگیر مشترى راه حل ارائه کند ( براى مثال ، سیستم ارتباطات و رایانه ) .

 فروشنده یک حلقه ارتباطى است بین شرکت و مشترى 

شرکت هنگام تهیه برنامه براى فعالیت هاى نیروى فروش باید این فعالیت ها را انجام دهد :
  • تعیین هدف ها 
  • تدوین استراتژى 
  • تهیه ساختار
  • تعیین تعداد نیروى مورد نیاز و میزان حقوق و پاداش آن ها 
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.