بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی
بازاریابی ویروسی یکی از روشهای بازاریابی است که مردم را به بازگو کردن پیام بازرگانی شما به دیگران بر می انگیزد. در بازاریابی ویروسی شکلی تصاعدی از جلب توجه مشتریان در بازار شکل می گیرد.

تکامل بازاریابی

بازاریابی ابتدا برای فروش محصولات فیزیکی ارائه گردید ولی در زمان کنونی، خدمات بخش عمده ای از فعالیت هایی را تشکیل می دهد که به بازار عرضه می شود.
یک بازاریاب آگاه در سایه توجه به جنبه های خدماتی می تواند تصویری قوی در ذهن خریداران ایجاد کند، مبنی بر این که خدمات مذبور موجب افزایش ارزش شود و همین دیدگاه یا اقدام موجب جذب مشتریان وفادار خواهد شد.
از آنجایی که بازاریابی سنتی در مقابل شیوه های جدید بازاریابی رنگ می بازد می توان از رویکردهای نوین بازاریابی جهت شناساندن خدمات به مشتریان بالقوه سود جست.

بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی یک استراتژی بازاریابی است که مردم را به بازگو کردن پیام بازرگانی شما به دیگران بر می انگیزد. این امر سبب جلب توجه بسیاری به خدمات و محصولات تولیدی شما می شود. جلب توجه تصاعدی یعنی یک نفر به دو نفر می گوید، دو نفر به چهار نفر می گویند و الی آخر. حال می توان اثرات و ارتباط این نوع تصاعد را در بازاریابی مشاهده کرد.

هدف اصلی ایجاد رابطه در بازاریابی

هدف اصلی هر سازمان ایجاد نوعی رابطه و پیوند پایدار بین خدمات یا محصولاتش و گروه خاصی از مشتریان می باشد. عصاره این رابطه و پیوند پایدار، نوعی تعهد و وفاداری مشتری نسبت به خدمت یا محصول سازمان خواهد بود. ایجاد چنین تعهدی، طی فرایندی صورت می گیرد،که شامل آشنا شدن مشتری با خدمات، شناخت پیدا کردن نسبت به آن و سپس ترجیح خدمات و نهایتاً انتخاب شرکت است.
در صورت موفقیت آمیز بودن این فرآیند، وفاداری مشتری، موفقیت شرکت و مأیوس شدن سایر رقبا را تضمین خواهد کرد و در این میان هر سازمانی می کوشد تا با توجه به منابع خود بیشترین و بهترین ارتباط را با مشتریان بالقوه و بالفعل خود برقرار سازد. از این رو در سال های گذشته توجه زیادی به رویکردهای نوین بازاریابی شده است که بازاریابی ویروسی یکی از آن روش هاست که با کمترین هزینه و عمدتاً توسط خود مشتری صورت می گیرد.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت 
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.