7 نکته‌ای که باید در مورد بازاریابی وابسته بدانید.

7 نکته‌ای که باید در مورد بازاریابی وابسته بدانید
بازاریابی وابسته این روزها توسط بسیاری از کسب‌وکارها در سرتاسر جهان مورداستفاده قرار می‌گیرید و شما نیز می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید. در این مطلب ، 7 نکته کلیدی در مورد بازاریابی وابسته با شما به اشتراک گذاشته شده است که می‌تواند در زمینه استفاده از این نوع بازاریابی برایتان سودمند باشد.

1.مخاطبان خود را بشناسید.

موفقیت‌آمیزترین روش برای استفاده از برنامه‌های وابسته این است که فقط محصولات، سرویس‌ها و آفرهایی را به مخاطبان ارائه دهید که با نیازهای آن‌ها همخوانی داشته باشد. فکر کنید که چرا این افراد به سایت شما می‌آیند، به لیست بازاریابی ایمیلی شما ملحق می‌شوند و در شبکه‌های اجتماعی نیز شما را دنبال می‌کنند.
شما چه چیزهایی را آماده می‌کنید که آن‌ها انتظارش را می‌کشند؟ مطمئن شوید که محصولات وابسته‌ای که ارائه می‌کنید می‌تواند یک راه‌حل برای مشکلات مخاطبانتان ارائه دهد.
هرچقدر که تبلیغات شما با نیازهای مخاطبان مرتبط‌تر باشد، تمایل آن‌ها به استفاده از محصولات و سرویس‌های شما بیشتر می‌شود. یک روش جالب نگاه کردن به بازاریابی وابسته نیز می‌تواند این مورد باشد: آموزش دادن به مخاطبان درباره محصولات و سرویس‌های مرتبط که ممکن است به آن‌ها علاقه داشته باشند، می‌تواند به‌عنوان یک ارزش‌افزوده محتوایی در نظر گرفته شود.
خلاصه مبحث این بخش آن است که محصولاتی را ترویج دهید که مستقیماً به نیازهای مخاطبانتان مرتبط باشند.

2.قابل‌اعتماد باشید.

خوانندگان بیش از آن چیزی که فکر می‌کنید، زرنگ و دانا هستند و وقتی یک لینک وابسته را می‌بینند به‌راحتی می‌توانند آن را شناسایی کنند. اگر شما نیز سعی کنید با انجام کارهایی مانند ترویج یک محصول که حتی خودتان نیز به آن باور ندارید و بهره‌ بردن از بازدید آن‌ها با نمایش تبلیغات زیاد، از خوانندگان خود سوءاستفاده کنید، آن‌ها سایت را ترک می‌کنند و هرگز بازنخواهند گشت.
درواقع این خوانندگان همیشگی شما هستند که ترافیک را به سایت می‌آورند. آن‌ها همان کسانی هستند که به شما لینک می‌دهند، مطالب شما را به اشتراک می‌گذارند و سایت شما را نیز به دیگران پیشنهاد می‌کنند. اگر خوانندگانتان احساس کنند که شما با آن‌ها صادق نیستید و محصولات و سرویس‌ها را به فقط به خاطر سود خودتان به آن‌ها پیشنهاد می‌دهید، قطعاً هیچ محتوای دیگری از سایت شما را مطالعه نخواهند کرد.
اگر محصولات و سرویس‌هایی را ارائه دهید که ارزش بالایی ندارند، آن‌ها اعتماد خود را به پیشنهاد‌های شما از دست خواهند داد و از خرید از شما نیز امتناع می‌ورزند.
بنابراین، اولین اولویت شما باید افزودن ارزش به سایت‌ و لیست‌های ایمیلی‌تان باشد. فقط محتواهایی را به اشتراک بگذارید که می‌دانید مرتبط و مفید هستند و می‌توانند به مخاطبانتان کمک کنند.

3.مفید باشید.

به تبلیغات وابسته به‌عنوان منبعی نگاه کنید که می‌تواند محتواهایتان را تکمیل کند. با افزودن چاشنی کمک‌کننده، مفید و پربار بودن به محتواهای خود، آن‌ها را ارزشمند جلوه دهید. سعی نکنید که فقط برخی محصولات خود را لیست کنید و امیدوار باشید که چون شما آن‌ها را لیست کرده‌اید، افراد روی لینک وابسته کلیک کرده و محصولات شما را خریداری کنند.
زمانی را به نوشتن نقدوبررسی‌هایی با جزئیات دقیق اختصاص دهید و از تبلیغات وابسته برای اشاره به آن‌ها از جهت درست استفاده کنید. حتی کار بهتری نیز می‌توانید انجام دهید. اگر یک مطالعه موردی دارید که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، یک پست با جزئیات در مورد آن بنویسید و سپس توصیه‌های خود به همراه لینک‌های وابسته را درون آن بگنجانید.

4.در مورد ارتباطات وابسته خود شفاف باشید.

اگر شما در مورد وابستگی‌ها و ارتباطات خود با مخاطبان صداقت نداشته باشید، آن‌ها نیز روی لینک‌های وابسته شما کلیک نخواهند کرد و برای خرید به سراغ رقیبانتان می‌روند. صداقت و بی‌پرده‌گویی عناصری ضروری در ایجاد وفاداری در مخاطب به شما می‌آیند. آن‌ها می‌دانند که با استفاده از لینک‌های ارجاعی در حال حمایت از شما هستند، بنابراین آن‌ها را خوشحال و مایل به این کار کنید.
در برخی موارد، نه‌تنها می‌توانید با مخاطبانتان صادق باشید، بلکه می‌توانید به‌پاس همراهی آن‌ها مشوق‌ها و جوایزی را نیز در نظر بگیرید. این تاکتیک می‌تواند فروش‌های وابسته را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.

5.محصولات وابسته را به‌دقت انتخاب کنید.

شما باید زمانی را به شناسایی دقیق محصولات و سرویس‌هایی که می‌خواهید در قالب برنامه بازاریابی وابسته ارائه کنید، اختصاص دهید. به این فکر کنید که خوانندگانتان چه محصول یا سرویسی را نیاز دارند و یا بیشتر از آن خوششان می‌آید. همچنین، در زمان‌های مشخص نسبت به تغییر تبلیغات و محتواهای گرافیکی اقدام کنید.
رسیدن به بهترین فرمول در بازاریابی وابسته ممکن است زمان‌بر باشد و گاها مجبور هستید برای جلب‌توجه بیشتر دائماً تبلیغات خود را تکرار کنید.

6.برنامه‌های مختلف را آزمایش کنید.

اگر یک برنامه مشخص برایتان کارساز نبود، می‌توانید به سراغ برنامه‌های دیگر بروید و آن‌ها را تست کنید. برنامه‌های وابسته تماما یکی نیستند. آن‌ها محصولات، سرویس‌ها و ساختارهای پرداختی متفاوتی را ارائه می‌دهند.
از برخی از برنامه‌های بازاریابی وابسته می‌توان به‌صورت دائمی استفاده کرد و استفاده از برخی دیگر از آن‌ها نیز به زمان‌های 30 تا 90 روزه محدود می‌شود. برخی برنامه‌ها نیز در زمینه تبلیغات مورد استفاده انعطاف‌پذیری بیشتری دارند. با تست کردن برنامه‌های مختلف بازاریابی وابسته می‌توانید ببینید که کدام یک از آن‌ها بیشترین و بهترین بازخورد را برای شما دارد.

7.محتواهایی بدون تاریخ انقضا بنویسید.

محتواهای قدیمی شما، هرچند هم که ممکن است در صفحه اول جایی نداشته باشند، اما بازهم می‌توانند ارزشمند باشند. در موقع نوشتن محتوا باید مطمئن شوید که این محتوا تاریخ انقضای مشخصی ندارند و در همه زمان‌ها می‌توان از آن استفاده کرد.
آگر بازدیدکنندگان با محتواهای قدیمی شما مواجه شوند و ببینند که اطلاعات آن تاریخ گذشته است، قطعاً سایت را ترک می‌کنند. برای اینکه محتواهایتان تاریخ انقضا نداشته باشند، می‌توانید آن‌ها را با لینک‌هایی به محتواهای جدید به‌روزرسانی کنید.
بسیاری از پلتفرم‌ها این امکان را به شما می‌دهند تا «جدیدترین» «محبوب‌ترین» و «مقالات مرتبط» را در هر صفحه نشان دهید. بنابراین اهمیتی ندارد که قدمت محتوا چقدر است، از این طریق همیشه می‌توان به محتواهای جدید دسترسی داشت.
استراتژی دیگری که می‌توانید مدنظر داشته باشید این است که محتواهای «همیشه‌سبز» بنویسید. این نوع محتواها هرگز قدیمی نمی‌شوند و اطلاعات آن‌ها در هر عصری قابل‌استفاده است.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.