بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا مانند اینفلوئنسرهای بزرگ

بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا مانند اینفلوئنسرهای بزرگ
بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا این روزها به یکی از فرمت های محتوایی قدرتمند و بسیار جذاب در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است که توجه بسیاری از برندها، مدیران بازاریابی و اینفلوئنسرها را به خود جلب کرده است. این روزها شاهد ظهور ستارگان درخشانی در شبکه های اجتماعی ویدیویی هستیم که به خوبی از پتانسیل بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا برای تحقق اهداف خود و کسب ثروت بهره مند می شوند.در این مطلب قصد داریم به شما روش هایی را معرفی کنیم تا بتوانید مانند اینفلوئنسرهای بزرگ شبکه های اجتماعی مانند آپارات یا یوتیوب برندی محبوب و مشهور خلق نمایید. 

کیسی نیستات، یکی از بزرگان بازاریابی محتوایی ویدیویی در سوشال مدیا است که با راه‌اندازی یک استودیو کوچک اما تولید ویدیوهای تجاری بسیاری موفق طرفداران پر و پاقرص زیادی را دیوانه خود کرده است. وی در سال 2003 بر علیه برند اپل یک ویدیوی تبلیغاتی با بیش از 3 میلیون بازدید (سه سال قبل از تولد یوتیوب) ساخت که باعث شد، اپل در ارتباط با سیاست‌های خود برای تعویض باطری آی‌پاد اطلاعیه‌ای منتشر نماید. او با بهره‌گیری از قدرت بی‌نظیر محتوای ویدیویی در سوشال مدیا و مهارت در داستان سرایی و تولید ویدیوها به سبک کیسی، بیش از 500 هزار فالوور  در یوتیوب دارد.
مهمترین نکته در محتوای ویدیویی در سوشال مدیا که کیسی نیز رعایت می‌کند، استفاده از سبک و الگویی خاص و گنجاندن پیام‌های الهام بخش به عنوان شخصیتی تاثیر‌گذار برای مخصوصاً قشرهای نوجوان و جوان است.

در حاضر، برندهای معتبری مانند نایک به وی دستمزدهای بالایی برای تهیه محتوای ویدیویی در سوشال مدیا می‌پردازند. در ادامه برخی از مهم‌ترین تکنیک‌های داستان‌سرایی برند در فرمت محتوای ویدیویی در سوشال مدیا را به شما معرفی می‌کنیم.

تکنیک‌های طلایی بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا

با توجه به بررسی عملکرد ستارگان و اینفلوئنسرها در سوشال مدیا ویدیو محور، مهم‌ترین روشهای بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا عبارتند از:

محتوای زنده یا ضبط شده ویدیویی از رویدادها
به اشتراک‌گذاری رویدادها و تجربیات شما در گردهمایی‌ها، مراسم‌ها و تجمع‌ها این روزها به یکی از روش‌های مرسوم بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا تبدیل شده است. به طور مثال ارائه استریم زنده از مراسم اسکار و جوایز گرمی، سخنرانی‌های TED، مسابقات ورزشی و سایر موارد نمونه بارزی از این مورد هستند.

تبلیغات ویدیویی جذاب
یکی از روش‌هایی که از دیرباز برای بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا مطرح بوده و هست، طراحی محتوای ویدیویی برای معرفی خدمات و محصولات و افزایش آگاهی برند می‌باشد. در این بین یوتیوب، بیش از 20 درصد از سهم بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا را به خود اختصاص داده است. به طور مثال ویدیوی تبلیغاتی Coldplay برای آهنگ ink که در نهایت جایزه webby 2015 را برنده شد، توانست با تولید محتوای ویدیویی تبلیغاتی نرخ کلیک خوری بیش از 47 درصد را برای آهنگ جدید خود بدست بیاورد.

وبلاگ‌های ویدیویی (VLOG)
وبلاگ‌های متنی و تصویری نقش بسیار مهمی در موفقیت یک برند در شبکه‌های اجتماعی دارند اما با سوق یافتن علاقه مخاطبین به محتوای ویدیویی، امروز شاهد ظهور وبلاگ‌های ویدیویی (Vlog) هستیم که با اتخاذ رویکردهای نوین بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا، توجه بسیاری از مخاطبین با علائق متعدد و حتی سخت سلیقه را جلب می‌کنند و سهم بیشتری از بازار محتوای ویدیویی سوشال مدیا را جذب کنند. بعلاوه ستارگان بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا مانند کیسی نیستات (Casey Neistat) سلبریتی یوتیوب و موسس Beme برای استراتژی داستان‌سرایی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا از اسنپ چت به عنوان پلتفرم وبلاگ‌نویسی ویدیویی استفاده می‌کند و با ارایه ویدیو کلیپ‌های خنده‌دار و جالب بسیاری از مخاطبین را با برند شخصی و کسب و کار خود همراه می‌سازد.

دموهای ویدیویی محصولات / خدمات
شما می‌توانید برای معرفی خدمات و محصولات خود در دو فرمت B2B (مختص کسب و کارها) و B2C (مختص کاربران نهایی) و با هدف شناسایی الگوی رفتار مشتریان و کاربران هدف، دمو ویدیویی تهیه نمایید.
به طور مثال بزرگترین فروشگاه اینترنتی لباس و کفش Zappos با استفاده از دمو ویدیویی، توانست از طریق پلتفرم آمازون بیش از 1.2 میلیارد دلار درآمد کسب نماید.

پروموشن‌های ویدیویی
یکی از شیوه‌های نوین بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا، پروموشن‌ها برای برندینگ آنلاین و معرفی خدمات / کالا است. شما می‌توانید داستان تولید محصولات خود را در فرمت ویدیویی و به عنوان یک کاتالوگ مجازی در بازار هدف منتشر نمایید. به طور مثال برند IKEA  برای پروموشن محصول خود « bookbook™» در سال 2015، با دست گذاشتن بر روی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا توانست، بیش از 18 میلیون بازدید بر روی ویدیویی خود کسب نماید که بی‌نظیر است.

برنامه‌های اپیزودیک خنده‌دار تحت برند
یکی از تاکتیک‌های جدید بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا  تهیه و تولید برنامه‌های تلویزیونی سرگرم‌کننده و سریالی می‌باشد. به طور مثال، James Corden یا رامبد جوان با تولید اپیزودیک خنداونه از ستارگان این سبک از  بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا هستند.
یکی از اپیزودهای برنامه James Corden، با عنوان « Adele Carpool Karaoke» توانست با بیش از 135 میلیون بازدید، یکی از 10 محتوای ویدیویی برتر و وایرال یوتیوب در سال 2016 باشد.

گام‌های کلیدی برای طراحی استراتژی بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا

با توجه به بررسی اهمیت و پتانسیل بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا وقت آن رسیده که برندتان را برای حضوری قدرتمند در شبکه های اجتماعی مبتنی بر ویدیو مانند آپارات و یوتیوب آماده کنید. مهمترین گام‌های کلیدی برای طراحی استراتژی بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا عبارتند از:

تحلیل رقبا
کانال رقباء و عملکردشان در یوتیوب و آپارات و استوری‌های اینستاگرام از نظر  موضوعات محتوایی، تعداد بازدیدها و نرخ تعامل محتوا (لایک، کامنت و تعداد به اشتراک‌گذاری) بررسی نمایید و بر اساس آن ایده‌های محتوای ویدیویی در سوشال مدیا را برای برند خود لیست کنید.

طراحی استراتژی بازاریابی محتوا ویدیویی در سوشال مدیا
با شناخت پرسونا مخاطبین هدف خود و بررسی علاقه مندی‌ها و ترجیحات آنها یک استراتژی بازاریابی محتوا ویدیویی در سوشال مدیا برای حضور قدرتمند برندتان داشته باشید که شامل اهداف، نوع فرمت‌های محتوایی در شبکه‌های اجتماعی و زمان‌بندی انتشار محتوا (تقویم محتوا) است.

راه اندازی و بهینه‌سازی پروفایل برندتان در سوشال مدیا ویدیویی
اکانت خود را در یوتیوب یا آپارات بسازید، شعار برندتان، لینک ارتباطیف لوگو و شرح مختصری از برندتان در بیوگرافی اکانت خود در دسترس مخاطبین هدف قرار دهید.

آپلود محتوای ویدیویی موجود
محتوای ویدیویی در سوشال مدیا را در کانال ویدیویی خود مبتنی بر تقویم محتوا منتشر نمایید.

ایجاد و انتشار محتوای جدید
رویکردها و ایده‌های مختلف را برای ایجاد و طراحی محتوایی ویدیویی در سوشال مدیا لیست کنید و با تمرکز بر شخصیت برند و اهداف کسب و کارتان به تولید محتواهای حرفه ای، با کیفیت و کوتاه بپردازید.

مخاطبین‌تان را افزایش دهید.
افزایش فالوورهای محتوای ویدیویی در سوشال مدیا از طریق پست‌های سودمند، کیفیت ویدیو، عنوان و توضیحات ویدیو، قراردادن دکمه فراخوان (Call-To-Action)، زمان‌بندی منظم و وفادار به تقویم محتوا و تحلیل رفتار فالوورهای برند صورت می‌گیرد

پروموشن و تبلیغات ویدیوها و کانال برندتان
هرچقدر هم محتوای ویدیویی در سوشال مدیا خوب باشد تا دیگران شما را به اندازه کافی نشناسند، نمی‌توانید به اهداف‌تان دست یابید. بنابراین به رویکردهایی مانند سئو کردن محتوای ویدیویی، برگزاری مسابقات، فعال بودن در گروه‌ها و همکاری با اینفلوئنسرها و ستاره‌های محتوای ویدیویی سوشال مدیا روی آورید.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.