بازاریابی عمده فروشی

بازاریابی عمده فروشی
بازاریابی عمده فروشی می تواند کمی پیچیده باشد. اغلب بازاریابان حرف های بزرگی می زنند و به شما در مورد درک محصول ، گزاره ارزش یا بخش های بازار و مدلهای درآمد می گویند – و تمام اینها می توانند بسیار غریب باشند. پس از کجا بایستی شروع کنیم ؟
قبل از شروع به سرمایه گذاری و تلاش برای اجرای استراتژی های بازاریابی در هر کسب و کاری بایستی درکی درست از بازار هدف خود داشته باشیم.

بررسی کنید که بازار هدف ایده آل شما کجاست؟

بازارهای دنج می توانند ایده خوبی برای فروشندگان باشند ، اما در وضعیت عمده فروشی انتخاب یک صنعت یا مخاطب هدف کوچک آخرین راه حل است. اکثر صاحبان کسب و کار نمی دانند که شناسایی مخاطبان هدف به عوامل متعددی وابسته است. بنابراین ، شش فاکتور اصلی در این مورد را باید در نظر گرفت.

اندازه کل بازار
شما باید از بازار خود تعریف دقیقی را داشته باشید. ممکن است تعریف شما بیش از حد گسترده و یا خیلی محدود باشد. به عنوان مثال، اگر اسباب بازی های برقی به فروش می رسانید اندازه کل بازار شما  شامل کودکان در رده ی سنی خاصی می باشند. اما در صورتی که محصولات خوراکی بفروش می رسانید اندازه کل بازار شما بسیار بزرگتر از حالت قبل خواهد شد. هر چقدر اندازه کل بازار کسب و کار بزرگتر باشد هزینه استراتژی های بازاریابی کسب و کار شما بالاتر خواهد بود.

چه کسی به محصول شما علاقه مند است ؟
در تمام بازار کسانی وجود دارند که به طور خاص به محصول شما علاقه مند هستند. با استفاده از مثال قبلی، در صورتی که همه مصرف کنندگان بازار اسباب بازی را در نظر بگیریم، چند نفر احتما دارد که محصول شما را خریداری نماید؟ اگر 40، از این بازار در دست سایر رقبا باشد آیا امکان دارد احتمال علاقه مندی به محصول شما بالا باشد؟

اندازه بازار در دسترس توسط کانال های توزیع شما
چه میزان از بازار شما بوسیله روش انتخابی توزیع شما قابل دسترس است؟ اگر اکثر مصرف کنندگان از فروشگاه های خرده فروشی محصول را تهیه کنند ، چه میزان از این بازار را می توانید از طریق فروش آنلاین در اختیار داشته باشید؟ اگر رقبای شما در درجه اول از طریق نیروی فروش حضوری سهم بازار را در اختیار داشته باشند ، چه مقدار از بازار را می توانید از راه دور مثلاً با بازاریابی تلفنی در سیطره خود قرار دهید؟

چه کسانی محصولات رقبای شما را می خرند؟
بعد از شناسایی رقبای مستقیم خود، اندازه ی بخش هایی از بازار را که توانایی دسترسی به آن را دارید، بایستی اندازه گیری نمایید. آیا به اندازه کافی برای شما حمایت از یک شرکت دیگر سودآور خواهد بود؟ آیا افرادی که از محصولات رقبای تان استفاده می کنند دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند؟ در بازاریابی عمده فروشی همواره بایستی بازارهای هدف خود را تعریف و اندازه گیری نمایید.

چه کسانی کسب و کار شما را حمایت می کنند؟
چگونه بسیاری از مشتریان با خرید از شما به بقا کسب و کارتان کمک می نمایند؟ چه قسمتی از بازار هدف حاضر است مبلغ بیشتری برای خرید محصول شما بپردازد؟ آیا با ورود رقبای جدید هنوز هم بازار هدف فعلی تمایل به خرید از شما را خواهد داشت؟

به چه کسانی از طریق تبلیغات دست خواهید یافت؟
با توجه به استراتژی بازاریابی ، بودجه ، و تعداد پرسنل، قادر به دستیابی چه میزان از بازار می باشید؟ آیا می توانید حجم بیشتری از حجم فروش فعلی را داشته باشید؟ آیا می توانید با تبلیغات بیشتر آن بخش بازار را که از محصول شما آگاهی ندارند را قانع به خرید کنید؟

با توجه به آنچه گفته شد استراتژی بازاریابی شما در بازاریابی عمده فروشی بایستی بر اساس شناخت صحیح بازار و بخش بندی درست آن صورت پذیرد.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.