با 10 تاکتیک موثر بازاریابی شبکه‌های اجتماعی آشنا شوید.

با 10 تاکتیک موثر بازاریابی شبکه‌های اجتماعی آشنا شوید
در حال حاضر، صدها تاکتیک شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که شما می‌توانید از هرکدام از آن‌ها استفاده کنید. اگر تاکنون در حیطه بازاریابی فعالیت کرده باشید، حتما برخی از آن‌ها را تست کرده‌اید از جمله:
ارسال در زمان مناسب،به اشتراک‌گذاری محتواهایی با قابلیت تعامل،برقراری یک گفتگو،به اشتراک‌گذاری محتواهای بصری
این لیست می‌تواند تا بی‌انتها ادامه داشته باشد. اما خبر خوب آن است که علاوه بر این تاکتیک‌های متداول، هنوز برخی تاکتیک‌هایی وجود دارند که کمتر به آن‌ها توجه شده است و شما می‌توانید آن‌ها را به استراتژی خود اضافه کنید.
 ذز این مطلب 10تاکتیک بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

1.ارائه خدمت به مشتری از طریق شبکه‌های اجتماعی

آیا می‌دانستید که 67 درصد از مشتریان از شبکه‌های اجتماعی برای دریافت سرویس موردنظر خود استفاده می‌کنند؟ این آمار بهتر نیز می‌شود وقتی‌که بدانید 66 درصد از مشتریان بعد از ناراضی بودن از سرویس‌دهی شرکت موردنظر خود در شبکه‌های اجتماعی، ارتباط خود را با این شرکت قطع کرده‌اند.
فرض کنید که می‌خواهید از برندی یک جفت کفش بخرید ولی قیمت این کفش‌ها را نمی‌دانید. برای فروشگاه موردنظر خود در فیس‌بوک یک پیام می‌فرستید و در مورد قیمت محصول سوال می‌پرسید. حال دو احتمال وجود دارد:
شما پیامی حاوی اطلاعاتی که به دنبالش هستید را دریافت خواهید کرد: عالی‌ست! اگر از قیمت راضی بود، به‌احتمال‌زیاد اقدام به خرید آن کفش‌ها خواهید کرد. درواقع، حتی این امکان وجود دارد که در صورت بالا بودن قیمت کفش‌ها نیز شما اقدام به خرید کنید، تنها به خاطر اینکه نسبت به آن شرکت احساس خوبی دارید.
هیچ پیامی را از شرکت دریافت نمی‌کنید: آیا هنوز هم آن کفش‌ها را خریداری می‌کنید؟ احتمالا نه. هیچ‌کسی دوست ندارد که توسط یک برند نادیده گرفته شده و بی‌ارزش تلقی شود.

2.استفاده از تصاویر کاور برای ترویج بصری

پروفایل شبکه‌های اجتماعی به شدت بصری هستند. اما یک عنصر خاص در صفحه وجود دارد که در همان ابتدا نظر ما را به خود جلب می‌کند و آن تصویر کاور پروفایل است. درواقع، بسیاری از سازمان‌ها از تصاویر کاور برای ترویج رویدادها، تخفیف‌ها، وبینارها و… استفاده می‌کنند.
اما متأسفانه بسیاری از کسب‌وکارها نیز این فرصت بزرگ را از دست می‌دهند. آن‌ها از کاورهای خود برای ترویج محتواهایی مانند پست‌های وبلاگی، اینفوگرافیک‌ها و ویدئوها استفاده نمی‌کنند.

3.کارمندانی که تعامل می‌کنند.

پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی فرصت مغتنمی را برای شرکت‌ها ایجاد کرده‌اند تا کارمندان خود را نیز در کمپین‌های بازاریابی شبکه‌ اجتماعی وارد کنند. اما در حال حاضر تعداد کمی از شرکت‌ها به اهمیت تبدیل کارمند به وکیل مدافع شرکت در شبکه‌های اجتماعی پی برده‌اند.
فقط تصور کنید که چی می‌شود اگر تمامی کارمندانتان در کمپین‌های ترویجی شما شرکت کنند و محتواهای شما را با بیش از 100 نفر از دنبال‌کنندگان خود به اشتراک بگذارند. محتواهای شما در معرض دید تعداد بیشتری از افراد قرار خواهد گرفت و میزان ترافیک ارگانیک شبکه‌های اجتماعی نیز بالا می‌رود.

4.در لحظه از مخاطبان خود نظرسنجی کنید.

آیا تابه‌حال با خود فکر کرده‌اید که چرا سازمان‌های موفق به انجام نظرسنجی مشغول هستند؟ دلایل زیادی برای انجام این کار وجود دارد. ازجمله:
  • این نظرسنجی‌ها به سازمان اجازه دسترسی به دیدگاه مخاطبان در مورد محصولات و سرویس‌ها را می‌دهد.
  • انجام یک نظرسنجی برای سازمان واقعا آسان است.
  • اطلاعاتی که از این نظرسنجی‌ها به دست می‌آید به سازمان اجازه می‌دهد که تصمیمات حساب شده بگیرد.
خبر خوب آن است که انجام نظرسنجی‌ها و درخواست برای نظرسنجی دیگر فقط به ایمیل محدود نیست. شرکت‌ها اکنون می‌توانند در لحظه و از طریق شبکه‌های اجتماعی، نظرات مخاطبان خود را بپرسند.

5.ترکیب استراتژی‌های پرداختی و ارگانیک بازاریابی

می‌توان گفت که عصر تبلیغات تجاری تلویزیونی و سایر متدهای تاریخ گذشته به‌تدریج در حال پایان یافتن است. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی نه‌تنها از متدهای قدیمی ارزان‌تر است، بلکه این روش تبلیغاتی هدفمندتر و اثرگذارتر نیز هست.
ردیت، فیس‌بوک، لینکدین، توییتر، اینستاگرام و پینترست همگی پلتفرم‌های پیشرفته تبلیغاتی دارند. آن‌ها کمپانی‌ها را قادر می‌کنند که به مخاطب هدف صحیح خود دست یابند. تبلیغاتی که برای آن پول پرداخت می‌کنید نباید به‌هیچ‌عنوان نادیده گرفته شوند. البته بهتر است که این نوع تبلیغات را با انواع ارگانیک ترکیب کنید.
پست‌های وبلاگی، محتواهای بلند، تصاویر منحصربه‌فرد و ارتباطات مستقیم را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. وقتی‌که این موارد با استراتژی‌های ارگانیک ترکیب می‌شوند، شانس موفقیت استراتژی‌های شما بیش از هر زمان دیگری است.

6.انتشار محتواهای بلند در شبکه‌های اجتماعی

به شبکه اجتماعی توییتر نگاه کنید. 280 کارکتر. می‌توان دریافت که این شبکه اجتماعی تنها باهدف نشر محتواهای خلاصه و جذاب ایجاد شده است. اما همیشه این‌گونه نیست.
برای مثال، شبکه اجتماعی لینکدین این امکان را به شما می‌دهد که محتواهای بلند را پست کنید. در فیس‌بوک نیز می‌توانید استاتوس‌های بلند بنویسید. درواقع، شبکه‌های اجتماعی یک فضای نامحدود را برای به اشتراک‌گذاری اخبار، مقالات، پیام‌های ترویجی و دیدگاه‌های خود را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهند.

7.برای هر شبکه اجتماعی یک استراتژی منحصربه‌فرد داشته باشید.

حتی اگر در پلتفرم‌های مختلف پروفایل دارید، اشتباه است که فرض کنید مخاطبانتان در همه شبکه‌‌های اجتماعی یکی است. هنوز هم بسیاری از سازمان‌ها این حقیقت را نادیده می‌گیرند که مخاطب در هر شبکه منحصربه‌فرد است.
شاید تاکنون تصاویر اینستاگرامی پست شده در فیس‌بوک، توییتر، پینترست و سایر مکان‌ها را دیده باشید. همچنین برخی از برندها یک محتوای یکسان و واحد را در تمامی پلتفرم‌های اجتماعی خود نشر می‌دهند. اما این یک اشتباه بزرگ است. نه‌تنها فرمت‌ها و ابعاد پلتفرم‌های اجتماعی با یکدیگر متفاوت است، بلکه علاقه و میل مخاطبان آن‌ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد.
هر شبکه اجتماعی به یک استراتژی منحصربه‌فرد نیاز دارد. استراتژی که بر اساس نیازها و شناخت دقیق از مخاطبان آن شبکه اجتماعی توسعه پیدا کرده است.

8.به اینفلوئنسرها و دنبال‌کنندگان خود پیغام بدهید.

بسیاری از کسب‌وکارها امروزه به ارزش بازاریابی اینفلوئنسر واقف شده‌اند. اگر شما هنوز از این تاکتیک بازاریابی استفاده نمی‌کنید، زمان آن رسیده که به سراغ آن بروید.
قبل از هر چیزی باید بدانید که اگر با یک اینفلوئنسر ارتباط بگیرید می‌توانید از او بخواهید که کمپین‌های شما را ترویج دهد و درنتیجه محتواهای شما در معرض دید افراد بیشتری قرار بگیرد. تاثیر بازاریابی اینفلوئنسر دوچندان می‌شود، اگر خود شما مستقیما با شخص اینفلوئنسر موردنظر تماس بگیرید.

9.روی پروفایل لینکدین تمرکز کنید.

وقتی متخصصان بازاریابی می‌خواهند که یک سازمان را ترویج دهند، آن‌ها معمولا از فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام استفاده می‌کنند. اما این عجیب است که بسیاری از سازمان‌ها لینکدین را نادیده می‌گیرند، زیرا فکر می‌کنند که این شبکه اجتماعی فقط برای پیدا کردن شغل کاربرد دارد.
اما لینکدین یک شبکه‌ اجتماعی بسیار تأثیرگذار است. وقتی‌که هر کارمند سازمان را در پروفایل خود ترویج می‌دهد، سازمان به‌طور طبیعی اقتدار بیشتری به دست می‌آورد. لینکدین همچنین یک پلتفرم عالی برای انتشار محتواهای شماست.

10.کارمندان ماهر استخدام کنید.

کمپانی‌ها معمولا منابع زیادی را روی استخدام‌های مناسب صرف می‌کنند. این موضوع قابل‌فهم است: در یک بازار رقابتی، جذب کارمندانی با اثرگذاری بالا یک هدف سخت به شما می‌رود. اما وقتی در شبکه‌های اجتماعی فعال هستید، انتخاب کاندیداهای واجد شرایط تصدی یک شغل که با برندتان نیز تعامل دارند آسان‌تر می‌شود.
این بدین معنی است که شما می‌توانید تنها از طریق ترویج چشم‌اندازها و فرهنگ سازمان خود در شبکه‌های اجتماعی، استعدادهای بالقوه را جذب کنید. همچنین می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاعات بیشتری در مورد کاندیداهای موردنظر خود به دست آورید.

نتیجه‌گیری
تمامی سازمان‌ها از شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی استفاده می‌کنند. اما آیا این سازمان‌ها این کار را به روشی درست انجام می‌دهند؟ نه همیشه.
زمان آن فرا رسیده است که بفهمم ترویج یافتن در شبکه‌های اجتماعی به یک رویکرد استراتژیک نیاز دارد. کسب‌وکارها باید نقاط برخورد متعددی با مشتریان بالقوه خود ایجاد کنند.
بنابراین اگر شروع به استفاده از هریک از 10 تاکتیک ذکرشده کنید، می‌توانید کمپین کامل‌تری بسازید که مخاطبان بیشتری را نیز به شما جذب می‌کند.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.