4 گام اصلی بازاریابی درونگرا (گام اول – جذب مخاطب)

4 گام اصلی بازاریابی درونگرا گام اول جذب مخاطب
برای اجرای بازاریابی درونگرا، 4 گام اصلی را باید برداریم. این 4 گام اصلی شامل موارد زیر است:
  • جذب مخاطب
  • تبدیل مخاطب به مشتری احتمالی
  • تبدیل مشتری احتمالی به مشتری
  • تبدیل مشتری به هوادار (Fan)
بسیار خب، پس ما باید:
غریبه ← مخاطب: اول از هر چیز یک غریبه را به مخاطب خود تبدیل کنیم؛
مخاطب ← مشتری احتمالی: جذاب و کارگشا باشیم و از این رو، او را به یک مشتری احتمالی تبدیل کنیم؛
مشتری احتمالی ← مشتری: نیاز او را پاسخ دهیم و او را وادار به خرید کنیم؛
مشتری ← هوادار: و در نهایت با ترفندهای بازاریابی درونگرا، او را به طرفدار برند خود تبدیل کنیم.
خب چگونه این کارها را با استفاده از دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟ 

گام اول بازاریابی درونگرا: جذب مخاطب:

تبدیل غریبه به مخاطب در بازاریابی درونگرا
درست است که ما دنبال جذب مخاطب بیشتر و بیشتریم؛ اما نه هر مخاطبی! ما دنبال این هستیم که مخاطب مناسب را به سایتمان بیاوریم. ما مخاطبانی را می‌خواهیم که به مشتری احتمالی تبدیل شوند. مشتریانی احتمالی، که شاید روزی به خریدار تبدیل بشوند.
این مخاطب مناسب که در موردش صحبت می‌کنیم، مشتری‌های ایده‌آل ما یا همان Buyer Personaها هستند.
Buyer Persona، آرمان شماست در مورد این که مشتری ایده آل من چه شکلی خواهد بود؟ ویژگی‌های شخصی او شامل چه مواردی‌ست؟ رفتارهای بیرونی او چگونه است؟

برخی از مهم‌ترین روش‌ها برای جذب مخاطب مناسب به سمت وب‌سایت‌تان، این 4 مورد است:

بازاریابی محتوا – مقاله‌نویسی (Blogging): در بازاریابی درونگرا همه چیز با مقاله‌نویسی شروع می‌شود. یک بلاگ مناسب که محتوای جذاب و کارگشا دارد، بهترین راه برای جذب بازدیدکنندگان جدید به وب سایت شماست.
برای این که با استفاده از Blogging بخواهید مشتریان آینده‌ی خود را جذب کنید، محتوای شما باید واقعا آموزشی و کارگشا بوده، و حتی‌الامکان، پاسخ‌گوی تمامی سوالات مشتریان‌تان باشد.

بازاریابی موتورهای جست و جو – سئو (SEO): اولین کاری که مشتریان شما برای خرید آنلاین خود انجام می‌دهند، جست و جو کردن عبارتی در گوگل است تا جواب سوال (یا نیاز) خود را از این طریق پیدا کنند. پس شما باید مطمئن شوید که هر زمان و هر مکان که مشتری احتمالی شما عبارتی را (مرتبط به کالا و خدمات‌تان) جست و جو کرد، وب سایت شما در نتایج اولیه باشد (حالا یا با سئو یا با تبلیغات گوگلی).

بازاریابی محتوا – صفحات وب‌سایت: صفحات وب‌سایت شما، ویترین دیجیتالی کسب و کارتان هستند. این صفحات باید دارای محتوایی باشند که وب‌سایت شما را به یک فانوس دریایی تبدیل کند. فانوسی که کشتی‌های مشتری‌ها را برای گرفتن تصمیم درست، راهنمایی کند.

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی – اشتراک در شبکه‌های اجتماعی: مبنای یک استراتژی موفق بازاریابی درونگرا، تولید محتوای راهگشا و جذاب و بازنشر آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی‌ست. این کار علاوه بر این که باعث بالا رفتن درگیری (Engagement) مخاطب با برند شما می‌شود، می‌تواند ترافیک هدفمند قابل توجهی را نیز به سمت وب‌سایت شما روانه کند.
رفرنس:سایت مدیر
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.