اهمیت اینفلوئنسرها در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چیست؟

اهمیت اینفلوئنسرها در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چیست
جدیدترین ترند در حوزه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی شامل همکاری با افراد اینفلوئنسر است. افراد اینفلوئنسر افرادی هستند که در فضای شبکه‌های اجتماعی شناخته شده هستند و بهترین وسیله برای دست‌یابی به مشتریان جدید به شمار می‌آیند.
اینفلوئنسرها می‌توانند بخشی مهم از استراتژی بازاریابی شرکت شما باشند. در این مطلب می‌خواهیم نگاهی دقیق‌تر به بازاریابی اینفلوئنسر داشته باشیم و بینیم که این افراد چگونه می‌توانند به کمپین‌های شما کمک کنند و اساسا چگونه باید یک همکاری را با آن‌ها شکل داد.

چرا اینفلوئنسر مهم هستند؟

اینفلوئنسرها اغلب اشخاصی هستند که در فضای شبکه‌های اجتماعی شهرتی مثبت دارند و از طریق تخصص و شخصیت خود توانسته‌اند تعداد زیادی فالور به دست آورند. این افراد از متودهای مختلف مانند یوتیوب، وبلاگ‌ها، توییتر، فیس‌بوک و سایر متودهای اجتماعی برای رسیدن به مخاطبان خود استفاده می‌کنند. این افراد بسته به حوزه کاری خود، رابطه صمیمی‌تر از سلبریتی‌ها با فالورهای خود دارند.
هرساله شاهد آن هستیم که تاثیر شخصیت‌های آنلاین در حال افزایش است. افراد در هنگام تصمیم‌گیری برای خرید معمولا قبل از هر متود دیگری، به دنبال منابع مختلف در اینترنت می‌گردند. خریداران نگاهی به جستجوهای گوگل می‌اندازند، به‌خصوص وبلاگ‌ها، انجمن‌های خاص یا صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی، تا ببینند که افراد واقعی در مورد یک محصول چه نظری دارند.
به‌علاوه، مشتریان به دنبال نشانه‌هایی از قابل‌اعتماد بودن یک برند و مدیریت کردن آن توسط افراد واقعی می‌گردند. حضور در شبکه‌های اجتماعی به‌منظور ارتباط مستقیم با مشتریان می‌تواند عمیقا در ایجاد اعتماد موثر باشد. همچنین افزودن صدای اینفلوئنسرها به این پلتفرم‌ها می‌تواند این رابطه اعتماد گونه را ارتقا دهد.

چگونه اینفلوئنسرها را انتخاب کنیم؟

در موقع انتخاب یک فرد اینفلوئنسر برای فعالیت‌های بازاریابی خود فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید مدنظر قرار دهید. یکی از اصلی‌ترین این فاکتورها میزان بودجه شماست. در اغلب اوقات، به‌کارگیری سلبریتی‌ها از سایر اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی گران‌تر است. همچنین شما باید شهرت فرد و چگونگی تبدیل‌شدن او به یک اینفلوئنسر را نیز مدنظر قرار دهید.
درحالی‌که همیشه امکان وقوع حادثه وجود دارد، اما انتخاب یک نماینده که نشان داده است در فعالیت‌های گذشته خود نیز شخصی حرفه‌ای بوده، یک سرمایه‌گذاری عاقلانه است. یک اینفلوئنسر مانند یک خبرنگار آنلاین، وبلاگ‌نویس، فعال، رهبر کسب‌وکار و یا یک متخصص که اعتبار خود را به اثبات رسانده یک انتخاب ایده‌آل برای کمپین اینفلوئنسر است. به دنبال اینفلوئنسرهایی باشید که به‌صورت منظم در شبکه‌های اجتماعی پست‌ منتشر می‌کنند و مطالب‌ آن‌ها توسط سایرین ریتوییت یا به اشتراک گذاشته می‌شود.

چگونه با اینفلوئنسرها یک همکاری موثر داشته باشیم؟

مهم است که بدانید مشخص کردن معیارهای همکاری و ایجاد یک رابطه با هرکدام از این شرکا به صرف زمان نیاز دارد. یک جستجوی در سطوح مختلف باید مدنظر قرار داده شود. به دنبال کسانی باشید که در مورد برند شما و رقبای آن در فضای آنلاین صحبت می‌کنند. نام افراد شناخته شده را به همراه دسته‌بندی محصولات خود و به‌صورت کلی با موضوعات مرتبط، جستجو کنید. همچنین مشخص کنید که می‌خواهید چه جامعه جغرافیایی خاصی را با محصولات خود هدف قرار دهید و سپس عبارات مرتبط با آن را جستجو کنید.
باید بخشی از زمان خود را به مشخص کردن اینکه آیا این افراد برای نیازهای شما مناسب هستند یا خیر اختصاص دهید. به نوع پیام‌هایی که این افراد منتقل می‌کنند و راه‌های دریافت اطلاعات توجه کنید. از این دیتاها می‌توانید در نوشتن استراتژی بازاریابی خود و انجام جستجوهای موثرتر استفاده کنید. سعی کنید با اینفلوئنسرها یک رابطه شخصی ایجاد کرده و به‌گونه‌ای با آن‌ها برخورد کنید که احساس کنند شما تحت تاثیر آن‌ها قرار گرفته‌اید. با این کار می‌توانید دانش خود را نسبت به کار اینفلوئنسرها به رخ بکشید و خود را از سایر مشتریان آن‌ها جدا کنید. پست‌های اینفلوئنسرها را ریتوییت کرده و یا برای آخرین پست آن‌ها در وبلاگشان کامنت بگذارید.
البته باید حدو مرزهای ارتباط با اینفلوئنسرها را نیز بشناسید و زیاد از حد هم با آن‌ها صمیمی نشوید. در این رابطه باید جدی و واقعی باشید.

هر زمان که خواستید به سراغ استفاده از بازاریابی اینفلوئنسر بروید، ترفندها و نکته‌های گفته شده در بالا را مدنظر داشته باشید. سرمایه‌گذاری روی این شخصیت‌های رسانه‌ای می‌تواند بازگشت سرمایه خوبی را برایتان درپی داشته باشد.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.