چرا اکنون بازاریابی محتوایی معتبر بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد؟

چرا اکنون بازاریابی محتوایی معتبر بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد
شاید بعد از خواندن عنوان از خود پرسیده باشید که بازاریابی محتوایی معتبر به چه معنا است؟ در اینجا منظور ما از معتبر بودن صداقت است. میزان درک و آگاهی مخاطبان این روزها به دلیل گسترش رسانه‌های اجتماعی بیش هر زمان دیگری است و آن‌ها می‌توانند از چند فرسخی تبلیغات گول زننده و نادرست را تشخیص دهند. هنگامی‌که محتوا صادق و شفاف است، انعکاس عمیق و گفتگو را جرقه می‌زند. صداقت در بازاریابی محتوایی یکی از عناصر واضح در برندینگ است، اما روش‌های خوب و بد زیادی برای پرداختن به آن وجود دارد. در این مطلب می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه می‌توانید اعتبار خود و ارتباط با مشتری را از طریق محتوا بهبود ببخشید.

قدرت معتبر بودن

مدیریت شهرت آنلاین معمولا در موقع بحث در مورد سئو، از جمع اولویت‌ها خط می‌خورد؛ درحالی‌که این مورد روی استراتژی‌های بازاریابی تاثیر بسزایی دارد. بر اساس نتایج یک تحقیق انجام شده، 84 درصد از مشتریان به نقد و بررسی‌های آنلاین به اندازه توصیه‌هایی که از دوستانشان دریافت می‌کنند اعتماد دارند. در چنین مواقعی، تنها چیزی که یک کسب‌وکار برای شکست فروش لازم دارد، یک نقد و بررسی بد، یک توییت سرزنش کننده یا یک مقاله انتقادی است.
اما چرا مشتریان تا این حد به نظرات دیگران اهمیت می‌دهند؟ خود من موقع خرید یک جنس از یک فروشگاه اینترتی، تمام نظرات ذیل آن محصول و به‌خصوص نظرات خریداران آن را به دقت بررسی می‌کنم. بارها و بارها اتفاق افتاده که به دلیل نظرات منفی زیر یک کالا، از خرید آن منصرف شده‌ام. این دقیقا ذات انسان را منعکس می‌کند.
به‌عنوان یک انسان، شخصیت و تصمیمات ما همواره تحت تاثیر نظرات دیگران و رسانه‌ها است. مطالعات صورت گرفته در زمینه تصمیم به خرید مشتریان بارها و بارها نشان داده است که تصمیمات ما تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر احساسات است و نه منطق. به همین خاطر است که افراد برای خرید گوشی برند اپل حاضر هستند بعضا تا بیش از 5 میلیون تومان هزینه کنند و یا برای خرید آن شب را در جلوی فروشگاه‌های این شرکت به صبح برسانند.
معتبر بودن به زبان ساده یعنی اینکه با مشتریان خود صادق باشید و همواره حقیقت را آن‌گونه که هست به آن‌ها بگویید. به‌عنوان یک برند، با صداقت بودن با مشتریان می‌توانید ارزشمند‌ترین دارایی هر شخص یعنی اعتماد او را به چنگ آورید.

اصول اساسی بازاریابی محتوایی معتبر

تولید محتوای معتبر سخت نیست، اما برخی استراتژی‌ها در اینجا وجود دارد که باید از آن‌ها اطلاع داشته باشید:
تن مناسب صدای خود را پیدا کنید: آیا لحن سخن شما طنز آمیز، اقتدارگرایانه یا کمی عجیب است؟
از طریق کمپین‌های محتوایی همیشه در کنار کاربران بمانید: فعالیت‌های شما نباید به‌صورت منقطع باشد.
جایگاه واقعی و مخاطبان خود را بشناسید: هر شرکتی باید در حوزه مخصوص به خود فعالیت کند.
از اینکه مطالبی را از دیدگاه خود بنویسید نترسید: شما در سازمان یک مقام مسئول هستید. پس گاهی لازم است از دیدگاه خود به مسائل نگاه کنید و در مورد آن‌ها بنویسید.
هماهنگی و انسجام را حفظ کنید: تمام عناصر از تایتل تگ‌ها گرفته تا متا دیسکریپشن‌ها و محتواهای صفحات باید با یکدیگر مرتبط باشند.
 احترام به مخاطب:موقع جواب دادن به نظرات کاربران در شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌، به مخاطبان خود احترام بگذارید.

مزایای معتبر بودن محتوا

 • می‌توانید مخاطبان خود را از این طریق پالایش کنید تا تنها کسانی برای شما باقی بمانند که تمایل بیشتری برای برقرار تعامل دارند.
 • محتوا قابل خواندن و قابل مقایسه می‌شود و در نتیجه تعامل افزایش می‌یابد.
 • ارزش به محتوا افزوده می‌شود.
 • اطلاع دادن به خوانندگان در مورد یک نیاز خاص
 • برند شما در موقع خریدهای بعدی اولین برندی است که به ذهن مخاطب می‌آید.
 • بهبود وفاداری به برند و حتی تبدیل کردن کاربران به وکیل مدافع
 • افزایش مشتریان در پی تلاش برای ارائه ارزش
 • تشویق تولید محتوا توسط کاربران و نقدوبررسی‌های مثبت
با تنظیم درست جامعه مخاطبان خود، می‌توانید کسانی را بیابید که تمایل بیشتری برای تبدیل شدن یا علاقه‌مند شدن به برند شما دارند. به نوبه خود، این رویکرد به برقراری قانون 20/80 کمک می‌کند. یعنی 20 درصد از مشتریان 80 درصد از خریدها را انجام می‌دهند. همچنین حفظ هماهنگی و انسجام برند نیز از جمله مواردی است که باید در تمام کانال‌های بازاریابی خود به آن توجه داشته باشید.
برای ایجاد اقتدار در حوزه کاری و جذب مشتریان بیشتر، باید بهترین روش‌های سئو را دنبال کنید. این مورد شامل داشتن یک سایت سریع‌تر با ساختار فنی خوب و بهینه‌سازی متا تگ‌ها و… می‌شود.

چند ترفند لازم برای بازاریابی محتوایی معتبر

1: محتواها را شخصی‌سازی کنید.
همان‌طور که بالاتر هم اشاره کردیم، مهم است که تن صدای مناسب خود را بیابید و از این طریق از دیگران متمایز شوید. با شخصی‌سازی محتوا از طریق تحقیقاتی که خودتان انجام می‌د‌هید، اسکرین شات‌ها یا نقل کردن تجربیات صنعتی می‌توانید خود را به‌عنوان یک رهبر در حوزه کاری معرفی کنید. این استراتژی برای وبلاگ‌ها و پست‌های میهمان بسیار ارزشمند است.
داستان سرایی برند و نشان دادن پشت صحنه‌های کسب‌وکار نیز از دیگر استراتژی‌های خوب برای تولید محتوای معتبر است.
2: حمایت‌های اجتماعی را به خود جلب کنید.
به‌عنوان یک کسب‌وکار چگونه می‌خواهید اثبات کنید که برند شما معتبر است؟ در چنین مواقعی باید به دنبال جلب حمایت‌های اجتماعی باشید. برخی استراتژی‌ها در این زمینه عبارت‌اند از:
 • به دست آوردن نقد و بررسی‌های مثبت برای سرویس
 • انتشار نظرات مشتریان در سایت
 • به اشتراک‌گذاری محتواهای تولید شده توسط کاربر
 • در تولید محتوا از آمار منابع معتبر نیز استفاده کنید. ارائه سند و مدارک معتبر برای ادعاهای مطرح شده می‌تواند در جلب اعتماد کاربران موثر باشد.
3: تعامل برقرار کنید.
به یاد داشته باشید که بازاریابی محتوایی و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی لازم و ملزوم یکدیگر هستند. برای به دست آوردن کاربران وفادار، همیشه محتواهای خود و به‌خصوص محتوای تولید شده توسط کاربران را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. همچنین برای به حداکثر رساندن تاثیر محتوا، به مخاطبان در تمام کانال‌های بازاریابی خود تعامل برقرار کنید. این تعامل نباید به کانال‌های بازاریابی محدود شود و باید آن را گسترش داد. در کنفرانس‌ها، همایش‌ها و سخنرانی‌هایی که در حوزه کاری‌تان برگزار می‌شود شرکت کنید.
4:روی کاربران تمرکز کنید.
هدف نهایی محتوا این است که به نیازهای اساسی کاربران پاسخ دهد و خواسته‌های آن‌ها را برآورده کند. به این منظور، باید یک پروژه تحقیق کلمات کلیدی و آنالیز مخاطبان را در دستور کار قرار دهید تا موضوعات و مشکلاتی که زندگی کاربران را تحت تاثیر قرار داده است را بیابید.
نظر شما در مورد بازاریابی محتوایی معتبر چیست؟ آیا عنصر صداقت را در بازاریابی محتوایی خود گنجانده‌اید؟
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.