چگونه از کلمات کلیدی LSI برای افزایش ترافیک سایت استفاده کنیم؟

چگونه از کلمات کلیدی LSI برای افزایش ترافیک سایت استفاده کنیم
تمامی افرادی که مالک یک وب‌سایت هستند، همیشه باید به دنبال روش‌های جدید برای بهبود رتبه خود بگردند؛ اما یکی از بهترین استراتژی‌ها برای بهبود سئو، استفاده از کلمات کلیدی LSI است.
با استفاده از کلمات کلیدی LSI، شما قادر خواهید بود تا محتواهای مرده خود را احیا کنید و با محتواهای تازه، به رتبه‌های برتر موتورهای جستجو دست‌یابید.در این مطلب می‌خواهیم به شما یاد بدهیم که چگونه از کلمات کلیدی LSI برای افزایش ترافیک سایت استفاده کنید.

کلمه کلیدی LSI چیست؟

LSI مخفف عبارت «Latent Semantic Indexing» است. بدون اینکه بخواهیم به معناها و اصطلاحات پشت‌صحنه این عبارت وارد شویم، از روی ظاهر آن می‌توانیم بفهمیم که گوگل و سایر موتورهای جستجو با استفاده از کلمات کلیدی LSI در پی روابط میان اصطلاحات و مفاهیم مختلف هستند.

LSI چگونه کار می‌کند؟

وقتی عبارتی را در گوگل جستجو می‌کنیم (در اینجا از مثال تی‌شرت استفاده شده است)، این موتور جستجو نتایج مرتبط با مورد جستجو شده و صفحات مربوطه را نیز به ما نشان می‌دهد. این کلمات مرتبط با نام «کلمات کلیدی LSI» شناخته می‌شوند. برای فهم بهتر این موضوع، بیایید مثالی بزنیم. وقتی کلمه «تی‌شرت مردانه» را در گوگل جستجو کردیم، این موتور جستجو چند کلمه کلیدی مرتبط با جستجوی را نیز به ما نشان داد. تمامی این کلمات بخشی از LSI هستند.
اما چرا گوگل چنین کاری را انجام می‌دهد؟ ساده است. این موتور جستجو می‌خواهد مرتبط‌ترین نتایج را برای کاربران خود مهیا کند. اگر گوگل، صرفا و فقط نتایج مرتبط با مورد جستجو شده را به شما نشان دهد، نتایج پر از مطالب و صفحات اسپم خواهند بود.

کلمات کلیدی LSI چگونه نمایش داده می‌شوند؟

اگر به صفحه نتایج گوگل نگاه کنید، کلماتی را می‌بینید که به‌اصطلاح، بولد شده و از دیگر کلمات متمایز هستند. این عبارات و کلمات بولد شده، همان کلمات کلیدی LSI هستند که الگوریتم گوگل آن‌ها را مرتبط با مورد جستجو شده تشخیص داده است. به تصویر زیر دقت کنید.
در اینجاست که داشتن یک متا دیسکریپشن فوق‌العاده، ارزش پیدا می‌کند. نه‌تنها باید از کلمات کلیدی در متا دیکسریپشن‌های خود استفاده کنید، بلکه باید آخرین و بروزترین کلمات کلیدی LSI نیز در این بخش بکار ببرید.

چگونه از کلمات کلیدی LSI استفاده کنیم؟

در ابتدا به شما توصیه می‌کنیم که تغییری در کلمات کلیدی اصلی خود ایجاد نکنید. حذف کلمات کلیدی اولیه و اصلی می‌تواند مضر باشد و کلمات کلیدی LSI باید فقط به‌عنوان مکمل مورد استفاده قرار گیرند.
توصیه ما این است که حداقل از دو کلمه کلیدی در محتوا و در کنار کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید. از هرکدام از آن‌ها، به‌هیچ‌عنوان بیش از دو بار استفاده نکنید.
اگر وب‌سایت شما توسط گوگل پنالتی شده است و به دنبال روشی برای بازیابی خود هستید، استفاده از کلمات کلیدی LSI می‌تواند بهترین روش برای حل مشکل محتواهایی باشد که از Keyword stuffing رنج می‌برند. با بازنویسی این دست محتواها و استفاده از کلمات کلیدی LSI بجای کلماتی که پیش‌تر از آن‌ها استفاده کرده‌اید و باعث Keyword stuffing شده‌اند، می‌توانید سایت خود را از پنالتی گوگل بازیابی کنید.

چگونه بهترین کلمات کلیدی LSI را بیابیم؟

همان‌طور که گفتم، موقع جستجوی یک عبارت در گوگل، این موتور جستجو برخی نتایج مرتبط را نیز به شما نشان می‌دهد که آن‌ها را با نام کلمات کلیدی LSI می‌شناسیم. با شناسایی این کلمات و نگاهی به کلمات هایلایت شده در نتایج جستجو، می‌توانید به‌راحتی کلمات کلیدی LSI را شناسایی کنید.
یکی از دیگر روش‌ها، استفاده از Google Adwords است. با استفاده از این روش، می‌توانید ببینید که کدام عبارت‌ها و اصطلاحات برای کمپین‌های تبلیغاتی شما مناسب هستند. استفاده از کلمات کلیدی LSI در کمپین‌های PPC می‌تواند نتایج به‌مراتب بهتری را برای شما رقم بزند.

چگونه از LSI برای احیای محتواهای مرده استفاده کنیم؟

در ابتدا باید به دنبال صفحاتی باشید که به‌اصطلاح، مرده هستند و هیچ ترافیکی را دریافت نمی‌کنند. بعد از پیدا کردن این صفحات، باید کلمات کلیدی LSI را به آن‌ها اضافه کنید. هرچند به دلایلی شاید مجبور شوید که چگالی کلمات کلیدی را پایین نگه‌دارید، اما این کار شانس شما برای انتخاب محتوا توسط گوگل را افزایش دهد؛ بنابراین وقتی‌که محتوا، پنج یا شش کلمه کلیدی مشابه را دریافت کرد، هر مقاله، می‌تواند پذیرای حدودا سه کلمه کلیدی باشد. در مرحله آخر، یکی از کلمات کلیدی LSI که انتخاب کرده‌اید را باید مورداستفاده قرار دهید.
اگر این فرآیند را به‌درستی انجام دهید، بازدید صفحه به‌واسطه محتوا افزایش خواهد یافت. توجه داشته باشید که این افزایش بازدید، چندان زیاد نیست؛ اما برای اثبات ارزش کلمات کلیدی LSI کافی به نظر می‌رسد. مطمئناً بعد از استفاده یک‌باره از LSI ها، متقاعد خواهید شد که باید از این نوع کلمات کلیدی در تمام محتواهای خود استفاده کنید.

بسیاری از کسانی که از کلمات کلیدی LSI استفاده کرده‌اند، اذعان داشته‌اند که بازدید صفحات و رتبه آن‌ها در موتورهای جستجو روز به روز بهتر شده است.

کلمات کلیدی LSI از چه روش‌های دیگر به سئو کمک می‌کنند؟

کمپین‌های PPC: اگر به دنبال دسته‌ای از کلمات کلیدی برای کمپین‌های PPC خود هستید، کلمات کلیدی LSI می‌توانند بهترین یار شما باشند. از LSI ها برای تقویت زمان و چگونگی نمایش تبلیغات خود استفاده کنید.

متا دیسکریپشن: همان‌طور که در بالا هم گفتم، استفاده از کلمات کلیدی LSI در متا دیسکریپشن‌ها می‌تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد. در صورت استفاده از LSI در متا دیسکریپشن، گوگل می‌تواند بفهمد که محتوای شما در مورد چیست.

بازیابی از پنالتی گوگل: استفاده از کلمات کلیدی LSI می‌تواند احتمال پنالتی شدن سایت شما توسط الگوریتم‌های گوگل را کاهش دهد. LSI ها محتواهای شما را برای گوگل و همچنین خوانندگان، طبیعی‌تر جلوه می‌دهند.

کیفیت محتوا: با اجتناب از استفاده از کلمات کلیدی مشابه در متن، می‌توان خوانایی محتوا را بالاتر برد که به‌تبع آن بازدید از صفحات نیز افزایش خواهد یافت.

بهینه‌سازی تصاویر: آیا تاکنون از تصویری بیش از یک‌بار در سایت خود استفاده کرده‌اید؟ خب، بارهای بعد که خواستید از یک تصویر چندین بار در متن‌های استفاده کنید، با استفاده از کلمات کلیدی LSI نام آن را تغییر دهید. این کار باعث بهینه‌سازی تصویر می‌شود.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.