چگونه ترافیک ارگانیک سایت را افزایش دهیم؟

چگونه ترافیک ارگانیک سایت را افزایش دهیم
افزایش ترافیک ارگانیک قطعاً برای هر سایتی یک رویاست، ولی برخی سایت‌ها با استفاده از تاکتیک‌هایی خاص می‌توانند این رویا را به واقعیت مبدل کنند. در این  مطلب قصد داریم آموزش کسب ترافیک ارگانیک بیشتر را با شما به اشتراک بگذاریم. تا پایان با ما همراه باشید.

سه قدم تا کسب رتبه بالاتر با استفاده از تاکتیک بازخوانی محتوا

قدم اول: محتواهای کم کیفیت را شناسایی کنید.
قدم دوم: محتواها را بهبود دهید و به‌روزرسانی کنید.
قدم سوم: پست‌هایتان را بازنشر کنید.
چرا این استراتژی‌ها مفید هستند؟
مزیت اول این کار این است که خوانندگان پست‌های قدیمی شما را نیز می‌بینند و ممکن است از مزیت‌های آن‌ها بهره‌مند شوند. همچنین مزیت دوم این خواهد بود که می‌توانید محتواهای قدیمی خود را بهبود دهید و آن‌ها را با نیازهای امروز مخاطب هماهنگ کنید. هرچقدر که محتواهای قوی‌تری بنویسید، قطعاً ترافیک بیشتری نیز کسب خواهید کرد. درنهایت، مزیت پایانی این است که پست‌هایتان در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند بازدید و به اشتراک‌گذاری بیشتر و بهتری را جلب کنند.

قدم اول: محتواهای کم کیفیت در صفحات را شناسایی کنید.

در قدم اول باید محتواهایی که نیاز به بازنشر دارند را شناسایی کنید. یکی از روش‌های شناسایی این محتواها آن است که به محتواهای قرارگرفته در صفحات 7 تا 15 نگاهی بی اندازید. این محتواها معمولا کمترین بازدید ارگانیک را دریافت کرده‌اند. روش دوم این است که صفحاتی که ترافیک ارگانیک آن‌ها در ماه‌های اخیر افت کرده است را شناسایی کنید.

قدم دوم: محتواهایتان را بهتر و بروز کنید.

بعد از شناسایی محتواهای کم کیفیت و ناسازگار با نیازهای مخاطب، باید آن‌ها را بهبود دهید. این مرحله در چندین قدم انجام می‌گیرد. ازجمله:

1. تصاویر و اسکرین شات‌ها را بروز کنید.
استفاده از تصاویر قدیمی و از مد گذشته، این حس را به مخاطب منتقل می‌کند که اطلاعات قرار گرفته در این پست قدیمی است و به درد من نمی‌خورد. همین امر باعث کاهش ترافیک ارگانیک سایت می‌شود. بنابراین در قدم اول بهبود محتوا باید تصاویرتان را بروز کنید.

2. ساختار پست را بهبود دهید.
هرچقدر که زمان بیشتری را به تولید محتوا اختصاص می‌دهید، قطعا تجربه شما در این زمینه نیز بیشتر می‌شود و می‌توانید پست‌هایی با ساختار بهتر بنویسید. در قدم دوم باید پست‌هایی که ازلحاظ ساختاری وضعیت مناسبی ندارند را ویرایش کنید.

3. یک مطالعه موردی اضافه کنید.
مطالعات موردی همیشه موردتوجه مخاطبان قرار می‌گیرند و به‌نوعی باعث جلب اعتماد مخاطب نیز می‌شوند.

4. به سؤالات رایج مخاطبان پاسخ دهید.
بعد از انتشار هر پست، قطعا سوالات زیادی در ذهن مخاطبان نقش می‌بندد. شما به‌عنوان تولیدکننده آن محتوا باید سوالات شکل گرفته در ذهن خواننده را شناسایی و به آن‌ها پاسخ دهید. گاهی مخاطبان سؤالات خود را در بخش نظرات مطرح می‌کنند و شما باید در این بخش پاسخگوی آن‌ها باشید.

5. داستان‌سرایی کنید.
داستان‌سرایی می‌تواند مخاطب را با خود همراه کرده و باعث شود که او زمان بیشتری را به وبلاگ شما اختصاص دهد. از گفتن داستان‌های سرگرم‌کننده و ارزشمند غافل نشوید.

قدم سوم: زمان بازخوانی محتوا

اکنون‌که پست‌های قدیمی خود را بهبود داده‌اید، زمان آن رسیده است تا آن‌ها را با جهان به اشتراک بگذارید. در قدم اول، باید سایر وبلاگ نویسان را از انتشار محتواهای جدید در سایت خود آگاه کنید. وبلاگ‌هایی که پست‌هایی هم‌محور با پست‌های بروز شده شما را منتشر کرده‌اند را شناسایی کنید و به آن‌ها ایمیل بدهید و از آن‌ها بخواهید که محتواهای جدید شما را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.
در قدم دوم، زمان انتشار پست‌ها در وردپرس یا سیستم مدیریت محتوای خود را تغییر دهید. وقتی‌که زمان انتشار پست را تغییر می‌دهید، این پست در بالای فید بلاگ ظاهر می‌شود.
حالا نوبت آن رسیده است تا پست‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. در پست‌های توییتری خود، روی مطالعه موردی تاکید کنید. زیرا همان‌طور که گفتم، این دست پست‌ها معمولا بازدید خوبی را کسب می‌کنند. علاوه بر مطالعه موردی، اگر سایر انواع محتوا مانند اینفوگرافیک، بخش جدید یا ویدئوی آموزشی را نیز منتشر کرده‌اید، در پست توییتری خود روی آن تاکید کنید.

در قدم آخر، نوبت آن است که افراد عضو خبرنامه را از انتشار و به‌روزرسانی پست‌های خود آگاه کنید. این روش، معمولا نسبت به شبکه‌های اجتماعی، بازدید بیشتری را کسب می‌کند. همچنین، با توجه به گسترش تلگرام در ایران، اگر وبلاگتان یک کانال تلگرامی دارد، پست‌های جدید را در کانال به اشتراک بگذارید.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.