اصول پایه‌ای در بازاریابی – اصل3: همه چیز را یکی و هم‌راستا کنید.

اصول پایه‌ای در بازاریابی اصل3 همه چیز را یکی و هم‌راستا کنید
مشتریان، یکدستی را دوست دارند. دوست دارند به قولی که دیروز دادید امروز و فردا هم وفادار باشید. دوست دارند برای چیزی که امروز شاخص هستید در آینده هم باشید. به دنبال برندهایی هستند که به چیزی که ارائه می‌کنند اعتماد داشته باشند.
از این رو باید همه چیز را یکی کنید. محصول، قیمت، تبلیغ و موقعیت‌ها، وعده‌های بازاریابی، تحویل محصول و خدمات را یکپارچه کنید. پیامی را که از طریق رسانه‌ها و اشخاص مختلف ارسال می‌کنید، یکپارچه و در یک راستا بسازید (انواع پیام‌های تبلیغاتی را ببینید). نوع افرادی که استخدام می‌کنید، موقعیت‌سازی، برندسازی و پیام‌دهی را یکی کنید. با «اصل سوم بازاریابی» همراه باشید:

مثال:
اگر برند خودرویی ایمن هستید، از فروش یا تبلیغات یک خودروی مسابقه یا اسپورت پرهیز کنید. شعار، طراحی، تصویرسازی، تن صدا و لحن گویش و شخصیت افراد را در آگهی‌ها همسان کنید. مطمئن شوید که همه یک آهنگ را می‌خوانند (هویت برند و هویت بصری برند را مطالعه کنید). این همسان‌سازی، به اصطلاح، همترازی استراتژیک (Strategic Alignment) نامیده می‌شود.

همترازی استراتژیک یعنی ماموریت، دیدگاه‌ها، ارزش‌ها، فرهنگ شرکت، استراتژی موقعیت‌سازی، محصول، قیمت‌گذاری، استخدام، برندسازی، پیام‌دهی و طراحی همه یکسان باشند. یعنی همه به یک نتیجه می‌رسند و علیه یکدیگر عمل نمی‌کنند. سهام‌داران، کارمندان و مشتریان، شرکت‌هایی را که استراتژی همسانی دارند دوست دارند.

آیا استراتژی‌های شما با یکدیگر رقابت می‌کنند و موجب سردرگمی مشتری می‌شوند؟ یا در یک مسیر هستند و همه به یک نتیجه می‌رسند؟
این ایده، «ارتباطات بازاریابی یکپارچه (Integrated Marketing Communications)» نامیده می‌شود و وقتی صورت می‌گیرد که تمام برنامه‌های ارتباطات بازاریابی شما یک پیام را ارسال و تقویت می‌کند.

ارتباطات بازاریابی یکپارچه، یعنی تمام بخش‌های ارتباطات بازاریابی از محصول تا پیام‌دهی تا جزییات طراحی، با هم متناسب باشند و یک پیام را در رسانه‌ها به طور متمرکز تقویت کنند. ارتباطات یکدست موثرتر از ارتباطات مختلف و متفاوت هستند، چون با تکرار و پیوستگی یک پیام را تقویت می‌کنند.
رفرنس:شبکه مدیر
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.