استراتژی محصول و نقشه راه

استراتژی محصول و نقشه راه
معمولاً محصولات در طول زمان رشد و تکامل می یابند، بنابراین زمانی که ما به یک “محصول” مراجعه می کنیم منظورمان مجموعه ای از محصولانی است که  برای عرضه آن محصول بوحود آمده است. 

مدیر محصول ارتباط مستقیم با محصول دارد. این به چند دلیل اهمیت دارد. هنگامی که تیم محصول سخت در حال کار بر روی یک محصول هسنتد، باید بدانند که در ادامه چه اتفاقی روی میدهد. آیا این پایان محصول است؟ یا آن که توان افزایش محصول در طول زمان برای رفع نیازهای اضافی و یا سایر بازارها است؟ این اطلاعات فقط رد کردن سلائق تیم محصول نیست. چشم انداز برای خط تولید محصول و استراتژی محصول می تواند به تیم انگیزه ی بسیاری دهد. اغلب باید برای برآورد آنچه نیاز است در مورد چهارچوب زمانی توافق صورت پذیرد، و اگر تیم در یابد که ویژگی هایی  که آنها به شدت در مورد آن  حساس هستند  در نسخه های آینده ارائه خواهند شد، آنها احساس بهتری نسبت به کار خود پیدا می کنند.
در ثانی می تواند به مهندسی سازمان برای  داشتن درکی از آینده محصول  کمک کند چرا که  آنها باید تصمیم گیری های بسیاری در مورد آینده ی محصولات داشته باشند. بنابر این بهتر است  اطلاعات بسیاری به آنها داده شود  تا اینکه تیم برای  دوباره سازی عناصر اصلی  به خطر نیفتد. 
سوم اگر بدانند که آن محصول در آینده به کجا قرار است برسد به فروش و بازاریابی سازمان در ارتباط با چشم انداز محصول برای  مشتریان و تحلیلگران صنعت کمک خواهند کرد.  باید  در ارائه ی جزئیات محصول و در دسترس بودن آن هم از لحاظ رقابتی و هم از نظر جزئیات مراقب بود چرا که به احتمال زیاد در طول زمان هر دو فاکتور تغییر خواهند داشت. اما  مشتریان شما  می خواهند بدانند که آن محصول  به کجا خواهد رسید.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.