بازاریابی محتوایی چگونه باید با استراتژی فروش شما مرتبط شود؟

بازاریابی محتوایی چگونه باید با استراتژی فروش شما مرتبط شود
بازاریابی محتوایی و فروش دو استراتژی بسیار مهم برای موفقیت هستند، اما بسیاری از کارآفرینان و مالکان کسب‌وکارها این دو را جدا از هم می‌پندارند. بازاریابی محتوایی به‌صورت خلاصه یعنی تولید و نشر محتوا برای جذب مخاطب و فروش نیز یعنی معاملات بیشتر.در اینجا ممکن است متوجه یک رابطه ملموس بین بازاریابی محتوایی و فروش شوید. یعنی بازدیدکنندگانی که از طریق بازاریابی محتوایی به سایت شما می‌آیند می‌توانند به مشتری شما تبدیل شده و از شما خرید کنند. اما اگر می‌خواهید که از این دو عنصر مهم نهایت بهره را ببرید، باید رابطه میانشان را به خوبی بدانید.

چرا رابطه میان بازاریابی محتوایی و فروش مهم است؟

رابطه میان بازاریابی محتوایی و استراتژی فروش فواید زیادی برای یک کسب‌وکار دارد که در ادامه به برخی از این فواید اشاره می‌کنیم.
  • ارزشمند جلوه دادن محتوا: اگر شما بازاریابی محتوایی خود را در فضایی ایزوله نگه‌ دارید، قطعا این شکل از بازاریابی هیچ کمکی به برند شما نخواهد کرد. اینکه ببینید وبلاگتان ماهیانه 10,000 بازدیدکننده دارد قطعا مسرت‌بخش است، اما اگر نتوانید از این بازدیدکنندگان پولی به دست آورید، فایده‌ای در آن برای شما وجود نخواهد داشت. برخی از تولیدکنندگان محتوا از تبلیغات و لینک‌های وابسته برای ایجاد درآمد استفاده می‌کنند، اما برای کسانی که به سراغ این روش‌ها نمی‌روند فروش تنها روش برای تبدیل یک خواننده به یک دارایی ارزشمند برای کسب‌وکار است.
  • فهم بهتر مخاطب: از هر دو طریق بازاریابی محتوایی و فروش می‌توانید مخاطبان خود را بهتر بشناسید. در طی فرآیند فروش، فروشنده یک فرصت برای یادگیری چیزهای جدید در مورد خواسته‌ها، نیازها، ترجیحات و ویژگی‌های مشتری دارد. اگر بتوانید این اطلاعات را به دست آورید، می‌توانید از آن برای هدایت جریان بازاریابی محتوایی استفاده کنید و محتواهای مناسب‌تری بنویسید.
  • بازخورد و حلقه‌های بهبود: اگر رابطه‌ای درست به وجود آمده باشد، تیم‌های بازاریابی محتوایی و فروش می‌توانند یکدیگر را با یک جریان ثابت و دائمی از اطلاعات تغذیه کنند. یعنی تیم محتوا می‌تواند نظرات و تعاملات خوانندگان را زیر نظر داشته باشد؛ درحالی‌که تیم فروش می‌تواند رفتار لیدها را زیر نظر بگیرد. هر دو تیم می‌توانند از اطلاعات یکدیگر استفاده کنند تا رویکرد خود را بهبود بخشند و سفارشی کنند.

تبدیل بیشتر

گام اول برای شما این است که محتواهای خود را برای جذب تبدیل بیشتر بهینه‌سازی کنید. البته شما ممکن است که این کار را قبلا انجام داده باشید. در هرکدام از پست‌های وبلاگی خود بخشی را در نظر بگیرید و به مخاطبان بگویید که شما چه کسی هستید، چه کاری را انجام می‌دهید و یک دلیل به خوانندگان بدهید که چرا باید با شما کار کنند.
درون آن بخش، می‌توانید یک CTA را نیز در نظر بگیرید که کاربران را به یک فرم تماس یا یک مکانیسم لید جنریشن دیگر متصل می‌کند. اگر محتواهای تولید شده جذاب و مفید باشد و این بخش در نظر گرفته شده هم به خوبی بهینه‌سازی شود، تیم فروش می‌تواند لیدهای بیشتری را به دست آورد.

تبدیل بهتر

هرچند که نرخ تبدیل بیشتر ممکن است اغواکننده باشد، اما بالا بودن نرخ تبدیل همیشه خوب نیست. یک یا دو لید ارزشمند بهتر از ده‌ها لید بی‌میل و سرد است. اما رابطه این مورد با محتوا چیست؟ در ادامه این رابطه را برای شما توضیح خواهیم داد.
محتوای شما درواقع می‌تواند به عنوان یک قیف برای سنجش لیدها مورد استفاده قرار بگیرد. اگر شما محتوایی را تولید کنید که فقط لیدهای علاقه‌مند مشتاق به خواندن آن باشند، شما به‌صورت اتوماتیک حداقل بخشی از مشتریان مردد خود را از دست می‌دهید.

خواسته‌ها و نیازهای مشتریان خود را بدانید.

شما همچنین می‌توانید از تجربیات فروش خود برای نوشتن پست‌های وبلاگی ارزشمند استفاده کنید. فروشندگان شما در طی مکالمات خود با لیدها و مشتریان می‌توانند در مورد مشکلات آن‌ها بیشتر بدانند و نگرانی‌های اصلی آن‌ها را شناسایی کنند. تیم محتوای شما با استفاده از این اطلاعات می‌توانند محتواهایی مرتبط‌تر و جامع‌تر بنویسند.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.