8 قدم تا تعریف استراتژی سئو- بخش هفتم

8 قدم تا تعریف استراتژی سئو بخش هفتم
شما مشتری را می‌شناسید. همان کسی که به کمک شما نیاز دارد. کسی که وقتی کارکرد کلمات کلیدی را به او توضیح می‌دهید، گیج و سردرگم می‌شود و یا این مشتری شاید کسی باشد که عقیده دارد بهتر است تایتل تگ‌های رقبا را کلمه به کلمه کپی کند.
در قدم ششم از آموزش ساخت استراتژی سئو ،اشاره کردیم که این سند استراتژی که ما در حال ساختن آن هستیم قطعا بهترین سند نیست و بیشتر از یک حساب‌رسی معمولی سئو است. این سند شامل مجموعه‌ای از توصیه‌ها و استراتژی‌های خاص و متمرکز روی محصول برای به دست آوردن ترافیک است. در بخش هفتم و یکی مانده به آخر طراحی استراتژی سئو قصد داریم در مورد توصیه‌های ضروری سئو صحبت کنیم.
گاهی اوقات، علی‌رغم تمامی کارهای صورت گرفته، مشتری باز هم نیاز دارد که مواردی مجددا به او یادآوری شوند. برای این کار، می‌توانید در هر بخشی از سند خود که احساس کردید مناسب است، بخشی اضافی را ایجاد کنید.

چه مواردی را می‌توانم در اینجا قرار دهم؟

در اینجا چند نمونه از مواردی که اگر احساس کردید مشتری‌تان نیاز به توجه به آن‌ها دارد و باید در سند توصیه‌ها ذکر شوند آورده شده است:

 • بهینه‌سازی بیانیه‌های مطبوعاتی و استراتژی
 • منابع سئو برای گروه‌های خاص در شرکت (سئو برای توسعه کسب‌وکار، سئو برای نویسندگان و سردبیرها و سئو برای طراحان)
 • سئو برای نتایج بلندمدت به‌جای تعمیرات کوتاه‌مدت
 • توصیه‌های بین‌المللی
 • سیستم مدیریت محتوا (این سیستم‌ها چگونه به سئو آسیب می‌رسانند)
 • ریسک‌ها و مواردی که باید از آن‌ها اجتناب کرد.
 • هر چیزی که احساس می‌کنید باید با جزئیات دقیق برای مشتری شرح داده شود و در مرحله قبلی استراتژی ذکر نشده است. در اینجا باید مطمئن شوید که تمامی موارد لازم را پوشش داده‌اید.
 • هیچ چیز. اگر احساس می‌کنید که به چیزی نیاز ندارید.
اگر مشتری‌تان به کمک زیادی نیاز داشته باشد، باید در کنار ارائه استراتژی، روی آموزش دهی و ارائه بهترین تمارین به او متمرکز شوید. یا حتی بهتر است که در ابتدا او را خوب آموزش دهید و بعد از آن، جزئیات استراتژی را با او در میان بگذارید. اینکه چند صفحه تمارین را در استراتژی خود تهیه کنید قطعا کافی نیست. به یاد داشته باشید که کار ما چیزی فراتر از عرضه بهترین تمارین است، اما خب در این زمینه مواردی وجود دارد که باید مجددا یادآوری شوند.
اگر مشتری‌تان به چندین یادآوری نیاز دارد، انجامش بدهید. اگر چندین مورد وجود داشت، توصیه ما این است که یک پیوست را در نظر بگیرید یا همان‌گونه که پیش‌تر نیز ذکر کردیم، در نظر گرفتن یک سند جداگانه ممکن است بهترین کار باشد.
دلیل اینکه بهترین تمارین را به‌صورت یک سند جداگانه پیشنهاد می‌کنیم این است که این تمارین، اغلب برای مرحله اولیه، درواقع یک پروژه جداگانه هستند.

مثال اول:
فرض کنید مشتری ما دارای نوعی از محتوا است که مطبوعات دوست دارند منتشرش کنند. اما این مشتری انتشار بیانیه مطبوعاتی را انجام نمی‌دهد، زیرا نمی‌داند که چگونه باید درخواست چاپ را از نشریه انجام دهد و حتی نمی‌داند که این بیانیه مطبوعاتی را باید در کجا به چاپ برساند. اما واقعا به چاپ این بیانیه مطبوعاتی مشتاق است. در این مورد، ما بعد از استراتژی یک بخش بیانیه مطبوعاتی اضافه می‌کنیم و سپس می‌توانیم این موارد را به صورتی ساده به آن‌ها توضیح دهیم:

مزایای والای انجام انتشار مطبوعاتی
کدام شخص یا گروه در شرکت می‌تواند وظیفه مدیریت انتشارهای مطبوعاتی را بر عهده بگیرد.
نمونه‌هایی از انتشارهای مطبوعاتی
کانال‌هایی که می‌توان بیانیه‌های مطبوعاتی شرکت را در آن‌ها به چاپ رساند.
نکات بهینه‌سازی
رفرنس‌هایی که مشتری می‌تواند برای جزئیات بیشتر به آن‌ها مراجعه کند.

مثال دوم:
اکنون فرض کنید که مشتری من، تمامی توصیه‌های سئو را به‌خوبی دریافته است و استراتژی که ما برای آن‌ها تهیه‌کرده‌ایم این اطمینان را می‌دهد که تمامی شکاف‌ها بسته‌شده‌اند و مشتری ما از هر فرصتی نهایت بهره را می‌برد. اما اکنون، این مشتری ما قصد دارد سایت خود را در طول چند ماه آینده در مناطق دیگری از جهان نیز در دسترس قرار دهد.
کنکاش ما در سایت مشتری و سایت‌های رقبایش برای تهیه این استراتژی تاکنون فقط روی یک کشور متمرکز بوده است، زیرا انتشار بین‌المللی سایت هنوز آغاز نشده بود. اما اکنون می‌توان بخشی جداگانه را نیز در استراتژی برای این مورد در نظر گرفت و توصیه‌های زیر را در آن قرار داد:
 • تحقیق کلمه کلیدی محلی (به‌جای استفاده از ابزار ترجمه)
 • ملاحظات ccTLD
 • ملاحظات تگ‌ها
 • استفاده مناسب از وبمستر تولز گوگل برای تعیین منطقه
 • مشکلات کپی بالقوه
 • شاید لیستی از محبوب‌ترین موتورهای جستجو در آن کشور
متوجه شدید؟ در اینجا از قضاوت خود استفاده کنید. همان‌طور که در سایر بخش‌های این آموزش نیز گفتم، تهیه استراتژی به هنر شما به باز می‌گردد و مواردی که ما در اینجا می‌گوییم را شما می‌توانید به‌دلخواه خود تغییر دهید.
رفرنس:آژانس دارت

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.