8 قدم تا تعریف استراتژی سئو- بخش اول

8 قدم تا تعریف استراتژی سئو بخش اول
 در این مطلب قصد داریم یک آموزش 8 مرحله‌ای برای ساخت استراتژی سئو را آغاز کنیم. در طی این آموزش که در هشت بخش منتشر خواهد شد، شما به‌خوبی یاد خواهید گرفت که چگونه برای سئو، استراتژی طراحی کنید. قدم اول این آموزش با تعریف مخاطبان هدف و علایق آن‌ها آغاز می‌شود و در آموزش‌های بعدی مواردی مانند تحقیق کلمات کلیدی، پیدا کردن شکاف‌ها و فرصت‌ها، تعریف رقبا و یادگیری از رقبا با شما به اشتراک گذاشته خواهد شد.
استراتژی در سئو از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است و بدون آن، هیچ کاری در سئو به‌پیش نمی‌رود. پس طراحی یک استراتژی خوب و بی‌نقص را جدی بگیرید.

قدم اول: تعریف مخاطبان هدف و علایق آن‌ها

قدم اول در اغلب کمپین‌های بازاریابی و تحقیقات مرتبط با آن، تعریف مخاطبان هدف و علایق آن‌هاست. مخاطبان هدف شما افرادی هستند که شما در حال بازاریابی محصولات خود به آن‌ها هستید. به‌صورت سنتی، تعریف مخاطبان هدف شامل تعریف مواردی مانند سن، جنس، موقعیت‌های مکانی و به‌خصوص نیازهای آن‌ها می‌شود. به زبان ساده‌تر، باید برای مخاطبان هدف خود یک پوشه به نام پرسنا بسازید و این اطلاعات را در آن قرار دهید.
شما باید دقیقا نیازهای مخاطبان خود را تعریف کنید. آن‌ها چه می‌خواهند؟ نیازهای برآورده نشده آن‌ها کدام‌اند؟ دانستن این موارد به شما کمک می‌کند تا یک استراتژی محتوایی بهتر طراحی کرده و محتواهایتان را با اولویت‌بندی درست در معرض دید مخاطب قرار دهید.
اما دلیل اینکه کار را ابتدا با نیازهای مخاطبان شروع می‌کنیم و مستقیما به سراغ تحقیق کلمات کلیدی نمی‌رویم چیست؟ برای این کار دو دلیل وجود دارد:

استراتژی محتوایی: شما می‌خواهید محتواها و ابزارهایی را فراهم کنید که تا حد امکان با مخاطبان هدفتان هم‌سو باشند. برای مثال، بیایید فرض کنیم که شما مالک یک سایت با موضوع سلامتی هستید. قطعا انواع مختلفی از محتوا با موضوع سلامتی، اطلاعات داروها و اطلاعاتی در مورد بیماری‌ها و شرایط در آن وجود دارد. اگر تعریف دقیقی از مخاطبان هدف خود داشته باشید، می‌توانید محتواهای خود را دقیقا بر اساس نیازهای مخاطبان طراحی کنید. در این صورت از ارائه محتواهای بی‌ارزش به کاربر نیز جلوگیری می‌شود.

مشخص کردن کلمات کلیدی هدف: شما باید کلمات کلیدی خود را بر اساس نیازهای مخاطبان هدف مشخص کنید و نه محتوا. در همان مثال سایت سلامتی، شما می‌توانید تحقیق کلمات کلیدی خود را با موضوع شرایط سلامتی و داروها انجام دهید و سپس محتواهای درون سایت را بر اساس این کلمات کلیدی، بهینه‌سازی کنید.
اکنون فرض کنید که مخاطبان هدف خود را شناسایی کرده‌اید، ولی نمی‌دانید که نیازهای اساسی آن‌ها کدام‌اند. از طریق روش‌های زیر می‌توان نیازهای مخاطبان را شناسایی کرد:
  • مطالعه نتایج تحقیقات بازار در اینترنت
  • انجام تحقیقات از طریق سایت، ارسال ایمیل، استخدام افراد متخصص در این زمینه و روش‌های مشابه
  • استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای گوش دادن به نیازهای مخاطبان

یک نمونه کامل شناسایی مخاطبان هدف و نیازهای آنان در قالب مثال سایت سلامتی، در ادامه ذکر شده است:
 شرایط خاص سالمندان:
داده‌های موجود: ورم مفاصل، فشارخون بالا، بیماری های قلبی، دیابت و اختلالات تنفسی بعضی از علل اصلی محدودیت فعالیت در افراد مسن است.
این اطلاعات برای من به چه معنی است؟ این‌ها مواردی هستند که باید اطلاعات و ابزارهای بیشتری در مورد آن‌ها تهیه شود.

تعداد بیشتر زنان مسن با معلولیت نسبت به مردان
داده‌های موجود: احتمال ابتلای زنان مسن به معلولیت از مردان بیشتر است.
این اطلاعات برای من به چه معنی است؟  من در سایت باید با استفاده از مقالات و ابزارها، روی هدف قرار دادن زنان مسن تأکید کنم.
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.